1 | Yaroshenko Alexander | 2010 | POL UKS G-8 Bielany Warszawa | 02'40''43 | 483 | | | |
50m 35.66 (35.66) 100m 1:17.77 (42.11) [1:17.77] 150m 1:59.93 (42.16) 200m 2:40.43 (40.50) [1:22.66] |
2 | Racko Simon | 2009 | SVK Plavecky Klub Chemes Humenne | 02'43''95 | 453 | | | |
50m 36.08 (36.08) 150m 2:02.21 (1:26.13) 300m 2:43.95 (41.74) [2:43.95] |
3 | Gergasz Blazej | 2010 | POL Kp Swim2win Krosno | 02'44''80 | 446 | | | |
50m 36.39 (36.39) 100m 1:17.72 (41.33) [1:17.72] 150m 2:01.00 (43.28) 200m 2:44.80 (43.80) [1:27.08] |
4 | Luksaj Filip | 2009 | SVK Plavecky Klub Chemes Humenne | 02'44''82 | 446 | | | |
50m 36.25 (36.25) 100m 1:18.73 (42.48) [1:18.73] 150m 2:01.71 (42.98) 200m 2:44.82 (43.11) [1:26.09] |
5 | Wlodkowski Bartosz | 2010 | POL UKS G-8 Bielany Warszawa | 02'48''63 | 416 | | | |
50m 38.40 (38.40) 100m 1:22.03 (43.63) [1:22.03] 150m 2:05.89 (43.86) 200m 2:48.63 (42.74) [1:26.60] |
6 | Debski Antoni | 2009 | POL KS KSZO Ostrowiec Swietokrzyski | 02'51''76 | 394 | | | |
50m 39.49 (39.49) 100m 1:22.82 (43.33) [1:22.82] 150m 2:07.26 (44.44) 200m 2:51.76 (44.50) [1:28.94] |
7 | Suder Jacek | 2010 | POL Uks Feniks Debica | 02'51''93 | 393 | | | |
50m 38.17 (38.17) 100m 1:22.23 (44.06) [1:22.23] 150m 2:07.28 (45.05) 200m 2:51.93 (44.65) [1:29.70] |
8 | Starachowski Maciej | 2010 | POL KS KSZO Ostrowiec Swietokrzyski | 02'53''34 | 383 | | | |
50m 38.53 (38.53) 100m 1:23.10 (44.57) [1:23.10] 150m 2:08.31 (45.21) 200m 2:53.34 (45.03) [1:30.24] |
9 | Sloma Karol | 2009 | POL Kp Orlik Przeworsk | 02'53''53 | 382 | | | |
50m 37.69 (37.69) 100m 1:20.63 (42.94) [1:20.63] 150m 2:06.65 (46.02) 200m 2:53.53 (46.88) [1:32.90] |
10 | Miska Antoni | 2010 | POL Uks Alfa Bukowno | 02'55''58 | 369 | | | |
50m 38.81 (38.81) 100m 1:23.58 (44.77) [1:23.58] 150m 2:09.19 (45.61) 200m 2:55.58 (46.39) [1:32.00] |
11 | Kubiak Cyprian | 2010 | POL UKS G-8 Bielany Warszawa | 02'56''45 | 363 | | | |
50m 41.43 (41.43) 100m 1:27.82 (46.39) [1:27.82] 150m 2:13.12 (45.30) 200m 2:56.45 (43.33) [1:28.63] |
12 | Ftaras Apostolos | 2010 | POL MKS Ikar Mielec | 02'57''52 | 357 | | | |
50m 41.09 (41.09) 100m 1:27.82 (46.73) [1:27.82] 150m 2:14.28 (46.46) 200m 2:57.52 (43.24) [1:29.70] |
13 | Cetnarowski Jakub | 2010 | POL Klub Sportowy ''H2o Bochnia'' | 03'00''87 | 337 | | | |
50m 41.23 (41.23) 100m 1:27.69 (46.46) [1:27.69] 150m 2:15.08 (47.39) 200m 3:00.87 (45.79) [1:33.18] |
14 | Dyga Mikolaj | 2009 | POL Klub Plywacki Sokol Rzeszow | 03'02''26 | 330 | | | |
50m 40.18 (40.18) 100m 1:26.43 (46.25) [1:26.43] 150m 2:14.59 (48.16) 200m 3:02.26 (47.67) [1:35.83] |
15 | Pyvovar Danylo | 2010 | POL Klub Sportowy ''H2o Bochnia'' | 03'06''26 | 309 | | | |
50m 40.71 (40.71) 100m 1:27.66 (46.95) [1:27.66] 150m 2:17.40 (49.74) 200m 3:06.26 (48.86) [1:38.60] |
16 | Chmielewski Oskar | 2010 | POL Ssir Centrum Staszow | 03'08''50 | 298 | | | |
50m 41.92 (41.92) 100m 1:30.05 (48.13) [1:30.05] 150m 2:20.74 (50.69) 200m 3:08.50 (47.76) [1:38.45] |
17 | Grecki Marcel | 2010 | POL Klub Sportowy ''H2o Bochnia'' | 03'27''14 | 224 | | | |
50m 44.99 (44.99) 100m 1:38.70 (53.71) [1:38.70] 150m 2:33.73 (55.03) 200m 3:27.14 (53.41) [1:48.44] |
18 | Muciek Hubert | 2010 | POL MKS Ikar Mielec | 03'31''06 | 212 | | | |
50m 47.28 (47.28) 100m 1:41.45 (54.17) [1:41.45] 150m 2:37.34 (55.89) 200m 3:31.06 (53.72) [1:49.61] |