1 | Reich Helga | 1936 | GER SC Wiking Herne 1921 | 03'47''40 | | | | |
50m 50.89 (50.89) 100m 1:48.24 (57.35) [1:48.24] 150m 2:48.44 (1:00.20) 200m 3:47.40 (58.96) [1:59.16] |
2 | Ludicke Annemarie | 1938 | GER TV Gut Heil Zerbst | 04'13''25 | | | | |
50m 57.57 (57.57) 100m 2:02.14 (1:04.57) [2:02.14] 150m 3:08.11 (1:05.97) 200m 4:13.25 (1:05.14) [2:11.11] |
3 | Schulz Christel | 1940 | GER SG Einheit Rathenow | 03'21''77 | | | | |
50m 45.71 (45.71) 100m 1:37.85 (52.14) [1:37.85] 150m 2:30.79 (52.94) 200m 3:21.77 (50.98) [1:43.92] |
4 | Weise Dietlind | 1948 | GER TG Kitzingen | 03'22''41 | | | | |
50m 47.78 (47.78) 100m 1:39.29 (51.51) [1:39.29] 150m 2:32.04 (52.75) 200m 3:22.41 (50.37) [1:43.12] |
5 | Trobisch Annerose | 1947 | GER WSV Groakrotzenburg 1926 E.v. | 03'25''92 | | | | |
50m 44.82 (44.82) 100m 1:37.81 (52.99) [1:37.81] 150m 2:32.61 (54.80) 200m 3:25.92 (53.31) [1:48.11] |
6 | Fieguth Marlies | 1948 | GER TPSV Enkenbach | 03'42''59 | | | | |
50m 49.80 (49.80) 100m 1:45.31 (55.51) [1:45.31] 150m 2:44.41 (59.10) 200m 3:42.59 (58.18) [1:57.28] |
7 | Wieder Erika | 1948 | GER SV Grun Weis Wittenberg | 04'07''23 | | | | |
50m 49.83 (49.83) 100m 1:54.87 (1:05.04) [1:54.87] 150m 3:05.30 (1:10.43) 200m 4:07.23 (1:01.93) [2:12.36] |
8 | Sitzer Eva | 1948 | GER SV Rhenania Koln 1919 | 04'56''36 | | | | |
50m 1:06.54 (1:06.54) 100m 2:24.09 (1:17.55) [2:24.09] 150m 3:42.14 (1:18.05) 200m 4:56.36 (1:14.22) [2:32.27] |
9 | Geuter Kristina Nelly Al | 1952 | GER SSG Coburg | 03'15''55 | | | | |
50m 44.98 (44.98) 100m 1:34.02 (49.04) [1:34.02] 150m 2:25.35 (51.33) 200m 3:15.55 (50.20) [1:41.53] |
10 | Weinzierl Brigitte | 1952 | GER SV Lohhof | 03'53''21 | | | | |
50m 51.87 (51.87) 100m 1:51.85 (59.98) [1:51.85] 150m 2:54.03 (1:02.18) 200m 3:53.21 (59.18) [2:01.36] |
11 | Hilden-Kuntz Dagmar Emmy Erika | 1953 | GER VFR Simmern | 04'03''51 | | | | |
50m 48.18 (48.18) 100m 1:49.34 (1:01.16) [1:49.34] 150m 2:56.05 (1:06.71) 200m 4:03.51 (1:07.46) [2:14.17] |
12 | Gabriel Elisabeth | 1958 | GER SG Bayer | 03'00''97 | | | | |
50m 42.83 (42.83) 100m 1:29.31 (46.48) [1:29.31] 150m 2:16.45 (47.14) 200m 3:00.97 (44.52) [1:31.66] |
13 | Duberow Andrea | 1957 | GER 1.FCN Schwimmen | 03'10''41 | | | | |
50m 42.38 (42.38) 100m 1:30.82 (48.44) [1:30.82] 150m 2:20.96 (50.14) 200m 3:10.41 (49.45) [1:39.59] |
14 | Uhlig Christine | 1955 | GER TG 1837 Hanau | 03'13''03 | | | | |
50m 42.47 (42.47) 100m 1:32.24 (49.77) [1:32.24] 150m 2:23.96 (51.72) 200m 3:13.03 (49.07) [1:40.79] |
15 | Jager Dorothea | 1957 | GER USV TU Dresden E.v. | 03'14''35 | | | | |
50m 43.88 (43.88) 100m 1:33.24 (49.36) [1:33.24] 150m 2:24.45 (51.21) 200m 3:14.35 (49.90) [1:41.11] |
16 | Schramm Maike | 1956 | GER SSF Bonn | 03'33''35 | | | | |
50m 49.34 (49.34) 100m 1:44.33 (54.99) [1:44.33] 150m 2:40.14 (55.81) 200m 3:33.35 (53.21) [1:49.02] |
17 | Gellrich Dr. Barbara Beat | 1961 | GER Mainzer SV 01 | 02'31''93 | | | | |
50m 34.92 (34.92) 100m 1:13.74 (38.82) [1:13.74] 150m 1:53.48 (39.74) 200m 2:31.93 (38.45) [1:18.19] |
18 | Rosenkranz Petra | 1961 | GER Post SV Leipzig | 02'41''11 | | | | |
50m 37.28 (37.28) 100m 1:18.14 (40.86) [1:18.14] 150m 1:59.84 (41.70) 200m 2:41.11 (41.27) [1:22.97] |
19 | Reichelt Birgit | 1963 | GER SG Bayer | 02'42''37 | | | | |
50m 37.32 (37.32) 100m 1:19.48 (42.16) [1:19.48] 150m 2:02.18 (42.70) 200m 2:42.37 (40.19) [1:22.89] |
20 | Wachsmuth Elke | 1963 | GER SpVgg. Dresden-Lobtau 1893 E.V. | 02'42''47 | | | | |
50m 37.14 (37.14) 100m 1:19.01 (41.87) [1:19.01] 150m 2:02.55 (43.54) 200m 2:42.47 (39.92) [1:23.46] |
21 | Maute Gerlinde | 1963 | GER SG Stadtwerke Munchen | 02'49''72 | | | | |
50m 39.25 (39.25) 100m 1:22.11 (42.86) [1:22.11] 150m 2:06.63 (44.52) 200m 2:49.72 (43.09) [1:27.61] |
22 | Friedrichs Viola | 1963 | GER TV Jahn Wolfsburg | 02'50''01 | | | | |
50m 39.02 (39.02) 100m 1:22.11 (43.09) [1:22.11] 150m 2:07.88 (45.77) 200m 2:50.01 (42.13) [1:27.90] |
23 | Grommes Gabriele | 1963 | GER Mainzer SV 01 | 02'53''94 | | | | |
50m 40.10 (40.10) 100m 1:24.87 (44.77) [1:24.87] 150m 2:10.83 (45.96) 200m 2:53.94 (43.11) [1:29.07] |
24 | Sturm Constantin Monika | 1963 | GER Bad Homburger SC 1927 | 02'54''92 | | | | |
50m 40.56 (40.56) 100m 1:25.98 (45.42) [1:25.98] 150m 2:11.94 (45.96) 200m 2:54.92 (42.98) [1:28.94] |
25 | Rossmeisl Sabine | 1962 | GER Wilhelmshavener SSV | 02'59''76 | | | | |
50m 40.26 (40.26) 100m 1:25.85 (45.59) [1:25.85] 150m 2:13.80 (47.95) 200m 2:59.76 (45.96) [1:33.91] |
26 | Wenzel Renate | 1962 | GER SV Zwickau Von 1904 | 03'03''01 | | | | |
50m 42.03 (42.03) 100m 1:29.03 (47.00) [1:29.03] 150m 2:17.34 (48.31) 200m 3:03.01 (45.67) [1:33.98] |
27 | Thielemann Claudia | 1968 | GER SG Bayer | 02'22''78 | | | | |
50m 32.93 (32.93) 100m 1:09.17 (36.24) [1:09.17] 150m 1:46.08 (36.91) 200m 2:22.78 (36.70) [1:13.61] |
28 | Reibel Oberle Susanne | 1964 | GER SSV Lahr 1921 | 02'27''03 | | | | |
50m 34.44 (34.44) 100m 1:11.52 (37.08) [1:11.52] 150m 1:49.36 (37.84) 200m 2:27.03 (37.67) [1:15.51] |
29 | Ziegler Ina | 1966 | GER Berliner TSC | 02'27''98 | | | | |
50m 34.71 (34.71) 100m 1:12.35 (37.64) [1:12.35] 150m 1:50.49 (38.14) 200m 2:27.98 (37.49) [1:15.63] |
30 | Gellrich Rita | 1968 | GER USV TU Dresden E.v. | 02'33''31 | | | | |
50m 36.99 (36.99) 100m 1:16.46 (39.47) [1:16.46] 150m 1:56.14 (39.68) 200m 2:33.31 (37.17) [1:16.85] |
31 | Stuhr Sandra | 1968 | GER SC Wiste | 02'33''51 | | | | |
50m 35.01 (35.01) 100m 1:13.64 (38.63) [1:13.64] 150m 1:53.92 (40.28) 200m 2:33.51 (39.59) [1:19.87] |
32 | Homeyer Martina | 1964 | GER SC Wiste | 02'42''24 | | | | |
50m 38.19 (38.19) 100m 1:19.85 (41.66) [1:19.85] 150m 2:01.58 (41.73) 200m 2:42.24 (40.66) [1:22.39] |
33 | Kunkel Andrea | 1966 | GER SG Neukolln E.V. Berlin | 02'43''96 | | | | |
50m 38.42 (38.42) 100m 1:20.26 (41.84) [1:20.26] 150m 2:02.93 (42.67) 200m 2:43.96 (41.03) [1:23.70] |
34 | Gerlach Sigrid | 1967 | GER SG Hamburg West | 02'46''88 | | | | |
50m 38.25 (38.25) 100m 1:20.87 (42.62) [1:20.87] 150m 2:05.38 (44.51) 200m 2:46.88 (41.50) [1:26.01] |
35 | Kuppers Beate | 1968 | GER Brander SV 1973 | 02'54''61 | | | | |
50m 38.15 (38.15) 100m 1:22.08 (43.93) [1:22.08] 150m 2:08.46 (46.38) 200m 2:54.61 (46.15) [1:32.53] |
36 | Rieder Malner Jasmin | 1968 | GER SG Stadtwerke Munchen | 02'59''23 | | | | |
50m 39.34 (39.34) 100m 1:24.49 (45.15) [1:24.49] 150m 2:12.48 (47.99) 200m 2:59.23 (46.75) [1:34.74] |
37 | Schubert Manuela | 1970 | GER Aqua Berlin E.V. | 02'24''60 | | | | |
50m 34.08 (34.08) 100m 1:11.28 (37.20) [1:11.28] 150m 1:48.77 (37.49) 200m 2:24.60 (35.83) [1:13.32] |
38 | Weckert Martina | 1973 | GER SV Waiblingen | 02'32''06 | | | | |
50m 34.93 (34.93) 100m 1:13.85 (38.92) [1:13.85] 150m 1:54.24 (40.39) 200m 2:32.06 (37.82) [1:18.21] |
39 | Scharnberg Jana | 1969 | GER SC Wiste | 02'33''39 | | | | |
50m 35.33 (35.33) 100m 1:14.09 (38.76) [1:14.09] 150m 1:54.75 (40.66) 200m 2:33.39 (38.64) [1:19.30] |
40 | Bandlow Albrecht Sandra | 1971 | GER TSV 1850 Lindau | 02'41''92 | | | | |
50m 37.61 (37.61) 100m 1:18.31 (40.70) [1:18.31] 150m 2:01.13 (42.82) 200m 2:41.92 (40.79) [1:23.61] |
41 | Kroger Andrea | 1971 | GER SSC Germania Braunschweig | 02'42''10 | | | | |
50m 36.17 (36.17) 100m 1:15.86 (39.69) [1:15.86] 150m 1:57.96 (42.10) 200m 2:42.10 (44.14) [1:26.24] |
42 | Haiber Tanja | 1970 | GER Hamburger Schwimmverband | 02'50''16 | | | | |
50m 39.78 (39.78) 100m 1:23.11 (43.33) [1:23.11] 150m 2:07.00 (43.89) 200m 2:50.16 (43.16) [1:27.05] |
43 | Von Rekowski Annett | 1976 | GER SG Bayer | 02'23''41 | | | | |
50m 34.12 (34.12) 100m 1:10.68 (36.56) [1:10.68] 150m 1:47.57 (36.89) 200m 2:23.41 (35.84) [1:12.73] |
44 | Seitz Jeanette | 1976 | GER SSV Ulm 1846 | 02'27''39 | | | | |
50m 34.38 (34.38) 100m 1:11.66 (37.28) [1:11.66] 150m 1:49.94 (38.28) 200m 2:27.39 (37.45) [1:15.73] |
45 | Hacker Irina | 1978 | GER Giesener SV | 02'29''13 | | | | |
50m 35.08 (35.08) 100m 1:13.09 (38.01) [1:13.09] 150m 1:52.02 (38.93) 200m 2:29.13 (37.11) [1:16.04] |
46 | Grundmann Dany | 1975 | GER Schwimm Club Wiesbaden 1911 E.V | 02'31''73 | | | | |
50m 34.99 (34.99) 100m 1:13.20 (38.21) [1:13.20] 150m 1:53.05 (39.85) 200m 2:31.73 (38.68) [1:18.53] |
47 | Beinhauer Kristina | 1974 | GER SSG Saar Max Ritter | 02'31''83 | | | | |
50m 34.93 (34.93) 100m 1:13.72 (38.79) [1:13.72] 150m 1:53.63 (39.91) 200m 2:31.83 (38.20) [1:18.11] |
48 | Jung Natalie | 1976 | GER SV Heidenheim 04 | 02'40''32 | | | | |
50m 35.63 (35.63) 100m 1:16.26 (40.63) [1:16.26] 150m 1:59.42 (43.16) 200m 2:40.32 (40.90) [1:24.06] |
49 | Kiesel Linda | 1983 | GER SCW Eschborn | 02'25''47 | | | | |
50m 33.91 (33.91) 100m 1:11.81 (37.90) [1:11.81] 150m 1:48.75 (36.94) 200m 2:25.47 (36.72) [1:13.66] |
50 | Hofner Koch Katalin | 1981 | GER SV Berolina | 02'30''25 | | | | |
50m 33.82 (33.82) 100m 1:11.72 (37.90) [1:11.72] 150m 1:51.29 (39.57) 200m 2:30.25 (38.96) [1:18.53] |
51 | Kipfstuhl Teresa | 1983 | GER 1. SSV Ingelheim 1966 | 02'37''65 | | | | |
50m 35.72 (35.72) 100m 1:14.73 (39.01) [1:14.73] 150m 1:56.00 (41.27) 200m 2:37.65 (41.65) [1:22.92] |
52 | Spietzack Maren | 1987 | GER TG Heddesheim 1891 | 02'10''55 | | | | |
50m 30.69 (30.69) 100m 1:03.80 (33.11) [1:03.80] 150m 1:37.40 (33.60) 200m 2:10.55 (33.15) [1:06.75] |
53 | Spietzack Anna | 1987 | GER TG Heddesheim 1891 | 02'11''97 | | | | |
50m 31.15 (31.15) 100m 1:04.71 (33.56) [1:04.71] 150m 1:38.66 (33.95) 200m 2:11.97 (33.31) [1:07.26] |
54 | Zeterberg Maike | 1984 | GER Berliner TSC | 02'19''33 | | | | |
50m 32.36 (32.36) 100m 1:08.02 (35.66) [1:08.02] 150m 1:44.92 (36.90) 200m 2:19.33 (34.41) [1:11.31] |
55 | Hoffler Jenny | 1988 | GER USV TU Dresden E.v. | 02'23''08 | | | | |
50m 32.43 (32.43) 100m 1:07.91 (35.48) [1:07.91] 150m 1:45.51 (37.60) 200m 2:23.08 (37.57) [1:15.17] |
56 | Pfeifer Katja | 1985 | GER USV TU Dresden E.v. | 02'30''50 | | | | |
50m 34.10 (34.10) 100m 1:12.76 (38.66) [1:12.76] 150m 1:52.42 (39.66) 200m 2:30.50 (38.08) [1:17.74] |
57 | Furtwangler Anja | 1986 | GER Schwimmclub Villingen V. 1950 E.v. | 02'30''94 | | | | |
50m 34.08 (34.08) 100m 1:12.43 (38.35) [1:12.43] 150m 1:52.32 (39.89) 200m 2:30.94 (38.62) [1:18.51] |
58 | Beckendorff Mareike | 1984 | GER SGS Hannover | 02'53''56 | | | | |
50m 38.63 (38.63) 100m 1:21.99 (43.36) [1:21.99] 150m 2:07.51 (45.52) 200m 2:53.56 (46.05) [1:31.57] |
    | Erdelhoff Jutta | 1986 | GER SG Dortmund | Squalificato | |
60 | Dalladas Linda | 1991 | GER HNT Hamburg | 02'15''01 | | | | |
50m 31.58 (31.58) 100m 1:05.15 (33.57) [1:05.15] 150m 1:40.08 (34.93) 200m 2:15.01 (34.93) [1:09.86] |
61 | Hodapp Annika | 1990 | GER SGR Karlsruhe | 02'19''60 | | | | |
50m 32.76 (32.76) 100m 1:07.58 (34.82) [1:07.58] 200m 2:19.60 [1:12.02] |
62 | Tapken Christina | 1990 | GER TSV Reinbek | 02'22''95 | | | | |
50m 33.46 (33.46) 100m 1:09.88 (36.42) [1:09.88] 150m 1:46.97 (37.09) 200m 2:22.95 (35.98) [1:13.07] |
63 | Neuloh Stein Ann Kristin | 1989 | GER Giesener SV | 02'24''00 | | | | |
50m 34.73 (34.73) 100m 1:12.24 (37.51) [1:12.24] 150m 1:48.86 (36.62) 200m 2:24.00 (35.14) [1:11.76] |
64 | Schuh Ines Kristin | 1991 | GER Paderborner SV 1911 | 02'26''36 | | | | |
50m 33.81 (33.81) 100m 1:11.20 (37.39) [1:11.20] 150m 1:49.69 (38.49) 200m 2:26.36 (36.67) [1:15.16] |
65 | Hertel Laura | 1993 | GER SCW Eschborn | 02'26''83 | | | | |
50m 33.88 (33.88) 100m 1:11.62 (37.74) [1:11.62] 150m 1:49.82 (38.20) 200m 2:26.83 (37.01) [1:15.21] |
66 | Homeyer Deike | 1991 | GER SC Wiste | 02'32''31 | | | | |
50m 35.48 (35.48) 100m 1:14.00 (38.52) [1:14.00] 150m 1:53.10 (39.10) 200m 2:32.31 (39.21) [1:18.31] |
67 | Brugge Johanna | 1991 | GER Schwimm-Club Seevetal | 02'36''78 | | | | |
50m 35.39 (35.39) 100m 1:16.07 (40.68) [1:16.07] 150m 1:56.60 (40.53) 200m 2:36.78 (40.18) [1:20.71] |
68 | Hodapp Constanze | 1993 | GER SGR Karlsruhe | 02'36''91 | | | | |
50m 34.79 (34.79) 100m 1:14.53 (39.74) [1:14.53] 150m 1:56.56 (42.03) 200m 2:36.91 (40.35) [1:22.38] |
69 | Junger Martina | 1992 | GER SV Cannstatt 1898 | 02'39''57 | | | | |
50m 34.86 (34.86) 100m 1:15.49 (40.63) [1:15.49] 150m 1:59.16 (43.67) 200m 2:39.57 (40.41) [1:24.08] |
70 | Maiberger Anna Lena | 1995 | GER SC Wasserfreunde Munchen | 02'11''12 | | | | |
50m 30.64 (30.64) 100m 1:04.44 (33.80) [1:04.44] 150m 1:38.51 (34.07) 200m 2:11.12 (32.61) [1:06.68] |
71 | Schuren Svenja | 1998 | GER 1.FCN Schwimmen | 02'16''61 | | | | |
50m 30.77 (30.77) 100m 1:04.80 (34.03) [1:04.80] 150m 1:40.19 (35.39) 200m 2:16.61 (36.42) [1:11.81] |
72 | Hackmann Lea Friederike | 1997 | GER Schwimm Club Wiesbaden 1911 E.V | 02'19''19 | | | | |
50m 32.92 (32.92) 100m 1:08.25 (35.33) [1:08.25] 150m 1:44.68 (36.43) 200m 2:19.19 (34.51) [1:10.94] |
73 | Lang Maike | 1995 | GER Giesener SV | 02'20''01 | | | | |
50m 32.24 (32.24) 100m 1:07.99 (35.75) [1:07.99] 150m 1:44.05 (36.06) 200m 2:20.01 (35.96) [1:12.02] |
74 | Kehlitz Tina | 1998 | GER SV Grun Weis Wittenberg | 02'21''46 | | | | |
50m 31.67 (31.67) 100m 1:06.92 (35.25) [1:06.92] 150m 1:44.13 (37.21) 200m 2:21.46 (37.33) [1:14.54] |
75 | Vorberg Linda | 1997 | GER TB 1888 Erlangen | 02'23''14 | | | | |
50m 32.42 (32.42) 100m 1:08.71 (36.29) [1:08.71] 150m 1:45.85 (37.14) 200m 2:23.14 (37.29) [1:14.43] |
76 | Keusch Livia | 1995 | GER USV TU Dresden E.v. | 02'23''29 | | | | |
50m 32.06 (32.06) 100m 1:08.80 (36.74) [1:08.80] 150m 1:46.46 (37.66) 200m 2:23.29 (36.83) [1:14.49] |
77 | Bogs Saskia | 1994 | GER TSV V. 1864 Schleswig | 02'23''34 | | | | |
50m 31.32 (31.32) 100m 1:07.46 (36.14) [1:07.46] 150m 1:45.55 (38.09) 200m 2:23.34 (37.79) [1:15.88] |
78 | Bruha Melanie | 1995 | GER Sport Union Annen | 02'24''19 | | | | |
50m 32.42 (32.42) 100m 1:08.22 (35.80) [1:08.22] 150m 1:46.85 (38.63) 200m 2:24.19 (37.34) [1:15.97] |
79 | Grasser Julia Maria | 1997 | GER 1.FCN Schwimmen | 02'26''10 | | | | |
50m 33.51 (33.51) 100m 1:10.47 (36.96) [1:10.47] 150m 1:48.39 (37.92) 200m 2:26.10 (37.71) [1:15.63] |
80 | Lilienthal Jessica | 1996 | GER SSC Germania Braunschweig | 02'26''51 | | | | |
50m 32.95 (32.95) 100m 1:09.87 (36.92) [1:09.87] 150m 1:47.97 (38.10) 200m 2:26.51 (38.54) [1:16.64] |
81 | Lehmann Nadine | 1998 | GER Schwimm Club Wiesbaden 1911 E.V | 02'27''13 | | | | |
50m 33.62 (33.62) 100m 1:10.79 (37.17) [1:10.79] 150m 1:49.68 (38.89) 200m 2:27.13 (37.45) [1:16.34] |
82 | Gigl Lisa | 1998 | GER Giesener SV | 02'27''30 | | | | |
50m 33.04 (33.04) 100m 1:10.77 (37.73) [1:10.77] 150m 1:49.55 (38.78) 200m 2:27.30 (37.75) [1:16.53] |
83 | Lankers Dorothee | 1995 | GER Wassersportverein Herringen 1929 E.V. | 02'29''25 | | | | |
50m 33.72 (33.72) 100m 1:11.73 (38.01) [1:11.73] 150m 1:51.29 (39.56) 200m 2:29.25 (37.96) [1:17.52] |
84 | Malcher Sarah | 1997 | GER TSV Einheit Sud Chemnitz | 02'30''45 | | | | |
50m 33.15 (33.15) 100m 1:10.93 (37.78) [1:10.93] 150m 1:51.01 (40.08) 200m 2:30.45 (39.44) [1:19.52] |
85 | Gonzalez Gomes Tatiana Soraya | 1998 | GER BSV Medizin Marzahn 1990 | 02'30''83 | | | | |
50m 34.54 (34.54) 100m 1:12.57 (38.03) [1:12.57] 150m 1:52.51 (39.94) 200m 2:30.83 (38.32) [1:18.26] |
86 | Rosler Sarah | 1997 | GER Dresdner SC 1898 | 02'33''04 | | | | |
50m 34.07 (34.07) 100m 1:13.28 (39.21) [1:13.28] 150m 1:53.45 (40.17) 200m 2:33.04 (39.59) [1:19.76] |
87 | Hauber Annabelle | 1994 | GER Sport Union Annen | 02'34''53 | | | | |
50m 34.61 (34.61) 100m 1:13.14 (38.53) [1:13.14] 150m 1:53.35 (40.21) 200m 2:34.53 (41.18) [1:21.39] |
88 | Klesen Laura | 1995 | GER Giesener SV | 02'36''22 | | | | |
50m 34.15 (34.15) 100m 1:13.80 (39.65) [1:13.80] 150m 1:55.59 (41.79) 200m 2:36.22 (40.63) [1:22.42] |
89 | Kuppers Jennifer | 1998 | GER Brander SV 1973 | 02'37''45 | | | | |
50m 34.89 (34.89) 100m 1:14.57 (39.68) [1:14.57] 150m 1:56.39 (41.82) 200m 2:37.45 (41.06) [1:22.88] |
90 | Posch Lisa Marie | 1998 | GER SV Dachau 1925 E.V. | 02'43''14 | | | | |
50m 36.50 (36.50) 100m 1:18.19 (41.69) [1:18.19] 150m 2:01.04 (42.85) 200m 2:43.14 (42.10) [1:24.95] |
91 | Theis Sonja | 1998 | GER TSG Wiesloch | 02'44''51 | | | | |
50m 35.67 (35.67) 100m 1:16.86 (41.19) [1:16.86] 150m 2:00.89 (44.03) 200m 2:44.51 (43.62) [1:27.65] |
92 | Reulecke Saskia | 1996 | GER 1. SSV Ingelheim 1966 | 02'44''83 | | | | |
50m 36.31 (36.31) 100m 1:18.38 (42.07) [1:18.38] 150m 2:02.43 (44.05) 200m 2:44.83 (42.40) [1:26.45] |
93 | Kramer Ayleen | 1999 | GER SV Hagen 1894 | 02'14''14 | | | | |
50m 31.45 (31.45) 100m 1:05.16 (33.71) [1:05.16] 150m 1:39.51 (34.35) 200m 2:14.14 (34.63) [1:08.98] |
94 | Vetter Nele | 2003 | GER SG EWR Rheinhessen-Mainz | 02'14''82 | | | | |
50m 30.65 (30.65) 100m 1:05.12 (34.47) [1:05.12] 150m 1:40.09 (34.97) 200m 2:14.82 (34.73) [1:09.70] |
95 | Plail Johanna | 2003 | GER SC Wasserfreunde Munchen | 02'15''01 | | | | |
50m 31.91 (31.91) 100m 1:06.82 (34.91) [1:06.82] 150m 1:41.47 (34.65) 200m 2:15.01 (33.54) [1:08.19] |
96 | Weinfurtner Nele | 2002 | GER SC Regensburg | 02'18''63 | | | | |
50m 30.60 (30.60) 100m 1:05.15 (34.55) [1:05.15] 150m 1:41.19 (36.04) 200m 2:18.63 (37.44) [1:13.48] |
97 | Schubert Antonia Marie | 2003 | GER 1. Potsdamer SV 1990 | 02'19''18 | | | | |
50m 31.50 (31.50) 100m 1:07.20 (35.70) [1:07.20] 150m 1:43.68 (36.48) 200m 2:19.18 (35.50) [1:11.98] |
98 | Bouc Laetitia | 2002 | GER SSG Bruhrain | 02'19''43 | | | | |
50m 31.14 (31.14) 100m 1:05.75 (34.61) [1:05.75] 150m 1:41.86 (36.11) 200m 2:19.43 (37.57) [1:13.68] |
99 | Ritter Amelie | 2003 | GER Dresdner SC 1898 | 02'20''23 | | | | |
50m 32.34 (32.34) 100m 1:07.97 (35.63) [1:07.97] 150m 1:43.95 (35.98) 200m 2:20.23 (36.28) [1:12.26] |
100 | Klimova Oleksandra | 2001 | GER Post SV Leipzig | 02'20''47 | | | | |
50m 33.33 (33.33) 100m 1:09.48 (36.15) [1:09.48] 150m 1:45.55 (36.07) 200m 2:20.47 (34.92) [1:10.99] |
101 | Bogner Viktoria | 2002 | GER SG Nordoberpfalz | 02'21''41 | | | | |
50m 32.30 (32.30) 100m 1:09.11 (36.81) [1:09.11] 150m 1:46.26 (37.15) 200m 2:21.41 (35.15) [1:12.30] |
102 | Granitz Hanka | 2000 | GER Berliner TSC | 02'21''85 | | | | |
50m 32.32 (32.32) 100m 1:08.43 (36.11) [1:08.43] 150m 1:45.33 (36.90) 200m 2:21.85 (36.52) [1:13.42] |
103 | Miethe Melina | 2002 | GER SG Neukolln E.V. Berlin | 02'21''97 | | | | |
50m 32.95 (32.95) 100m 1:09.05 (36.10) [1:09.05] 150m 1:45.79 (36.74) 200m 2:21.97 (36.18) [1:12.92] |
104 | Winkel Lilly | 2000 | GER SC Magdeburg | 02'22''06 | | | | |
50m 32.49 (32.49) 100m 1:08.68 (36.19) [1:08.68] 150m 1:45.64 (36.96) 200m 2:22.06 (36.42) [1:13.38] |
105 | Tynior Ferike Leonie | 2003 | GER SC Hellas Salzgitter | 02'22''17 | | | | |
50m 32.07 (32.07) 100m 1:08.26 (36.19) [1:08.26] 150m 1:46.41 (38.15) 200m 2:22.17 (35.76) [1:13.91] |
106 | Hartwig Victoria | 2002 | GER SC Magdeburg | 02'22''81 | | | | |
50m 31.46 (31.46) 100m 1:08.02 (36.56) [1:08.02] 150m 1:45.91 (37.89) 200m 2:22.81 (36.90) [1:14.79] |
107 | Bodenhausen Renee | 2003 | GER ATV 1878 Dorstfeld | 02'22''87 | | | | |
50m 31.51 (31.51) 100m 1:07.79 (36.28) [1:07.79] 150m 1:44.73 (36.94) 200m 2:22.87 (38.14) [1:15.08] |
108 | Sultan Franka | 2002 | GER TPSK 1925 EV | 02'23''26 | | | | |
50m 32.54 (32.54) 100m 1:08.57 (36.03) [1:08.57] 150m 1:45.47 (36.90) 200m 2:23.26 (37.79) [1:14.69] |
109 | Bachmeier Kathrin | 2002 | GER SG Nordoberpfalz | 02'24''54 | | | | |
50m 31.75 (31.75) 100m 1:07.56 (35.81) [1:07.56] 150m 1:45.75 (38.19) 200m 2:24.54 (38.79) [1:16.98] |
110 | Hauptmann Patricia | 2003 | GER TV Jahn Wolfsburg | 02'24''90 | | | | |
50m 33.97 (33.97) 100m 1:11.17 (37.20) [1:11.17] 150m 1:49.53 (38.36) 200m 2:24.90 (35.37) [1:13.73] |
111 | Grasbon Janina | 2000 | GER SSG 81 Erlangen | 02'25''43 | | | | |
50m 33.15 (33.15) 100m 1:10.43 (37.28) [1:10.43] 150m 1:48.31 (37.88) 200m 2:25.43 (37.12) [1:15.00] |
112 | Hauptmann Franziska | 2001 | GER TV Jahn Wolfsburg | 02'26''56 | | | | |
50m 32.45 (32.45) 100m 1:09.22 (36.77) [1:09.22] 150m 1:47.84 (38.62) 200m 2:26.56 (38.72) [1:17.34] |
113 | Herbst Anastasia | 2002 | GER SV Munchen 1899 | 02'27''75 | | | | |
50m 33.32 (33.32) 100m 1:10.69 (37.37) [1:10.69] 150m 1:49.69 (39.00) 200m 2:27.75 (38.06) [1:17.06] |
114 | Falk Tessa | 1999 | GER SSC Germania Braunschweig | 02'28''90 | | | | |
50m 34.07 (34.07) 100m 1:13.49 (39.42) [1:13.49] 150m 1:52.70 (39.21) 200m 2:28.90 (36.20) [1:15.41] |
115 | Kamlage Christin | 2001 | GER TV Meppen | 02'30''48 | | | | |
50m 33.83 (33.83) 100m 1:12.52 (38.69) [1:12.52] 150m 1:51.92 (39.40) 200m 2:30.48 (38.56) [1:17.96] |
116 | Thamm Jule | 2002 | GER SG Bamberg | 02'32''92 | | | | |
50m 33.26 (33.26) 100m 1:10.53 (37.27) [1:10.53] 150m 1:50.85 (40.32) 200m 2:32.92 (42.07) [1:22.39] |
117 | Weishaupt Eva | 2002 | GER TSG Wiesloch | 02'34''02 | | | | |
50m 33.47 (33.47) 100m 1:12.53 (39.06) [1:12.53] 150m 1:54.12 (41.59) 200m 2:34.02 (39.90) [1:21.49] |
118 | Knorr Sophie | 2000 | GER SSG 81 Erlangen | 02'35''00 | | | | |
50m 34.04 (34.04) 100m 1:13.23 (39.19) [1:13.23] 150m 1:54.69 (41.46) 200m 2:35.00 (40.31) [1:21.77] |
119 | Roth Lisa | 1999 | GER SG Schwarzwald-Baar-Heuberg | 02'36''70 | | | | |
50m 34.28 (34.28) 100m 1:14.27 (39.99) [1:14.27] 150m 1:56.43 (42.16) 200m 2:36.70 (40.27) [1:22.43] |
120 | Kerkhofer Isabel | 1999 | GER Berliner TSC | 02'37''20 | | | | |
50m 35.17 (35.17) 100m 1:15.12 (39.95) [1:15.12] 150m 1:55.90 (40.78) 200m 2:37.20 (41.30) [1:22.08] |
121 | Becher Lea | 2001 | GER TB 1888 Erlangen | 02'37''26 | | | | |
50m 35.21 (35.21) 100m 1:14.98 (39.77) [1:14.98] 150m 1:56.36 (41.38) 200m 2:37.26 (40.90) [1:22.28] |
122 | Reens Nantke | 2001 | GER TSG Westerstede | 02'37''93 | | | | |
50m 35.48 (35.48) 100m 1:15.37 (39.89) [1:15.37] 150m 1:57.72 (42.35) 200m 2:37.93 (40.21) [1:22.56] |
123 | Kochta Sophie | 1999 | GER SSV Hoyerswerda | 02'37''97 | | | | |
50m 35.44 (35.44) 100m 1:16.42 (40.98) [1:16.42] 150m 1:58.85 (42.43) 200m 2:37.97 (39.12) [1:21.55] |
124 | Eder Corina | 2003 | GER TSV 1860 Rosenheim | 02'38''15 | | | | |
50m 36.29 (36.29) 100m 1:16.98 (40.69) [1:16.98] 150m 1:59.64 (42.66) 200m 2:38.15 (38.51) [1:21.17] |
125 | Bauer Julia | 2001 | GER SC Regensburg | 02'39''63 | | | | |
50m 36.93 (36.93) 100m 1:17.94 (41.01) [1:17.94] 150m 1:59.25 (41.31) 200m 2:39.63 (40.38) [1:21.69] |
126 | Forner Celine | 1999 | GER SSG Coburg | 02'41''69 | | | | |
50m 37.22 (37.22) 100m 1:18.53 (41.31) [1:18.53] 150m 2:00.23 (41.70) 200m 2:41.69 (41.46) [1:23.16] |