1 | GER SSF Bonn | Obergfell Brigitte, Dittrich Bernt, Tohermes Kurt, Hanke Margret | 07'14''12 | | | | |
50m 51.85 (51.85) 100m 1:46.25 (54.40) [1:46.25] 150m 2:36.66 (50.41) 200m 3:33.98 (57.32) [1:47.73] 250m 4:28.52 (54.54) 300m 5:30.87 (1:02.35) [1:56.89] 350m 6:18.37 (47.50) 400m 7:14.12 (55.75) [1:43.25] |
2 | GER SC Regensburg | Wallitsch Ursula, Gruber Uwe, Calmus Rosemarie, Kolbe Horst | 07'54''25 | | | | |
50m 47.56 (47.56) 100m 1:37.80 (50.24) [1:37.80] 150m 2:50.36 (1:12.56) 200m 4:14.16 (1:23.80) [2:36.36] 250m 5:02.36 (48.20) 300m 6:00.80 (58.44) [1:46.64] 350m 6:50.10 (49.30) 400m 7:54.25 (1:04.15) [1:53.45] |
3 | GER SG Neukolln E.V. Berlin | Dilling Dagmar, Haack Wolfgang Andreas, Hampe Oliver, Kunkel Andrea | 05'36''45 | | | | |
50m 46.76 (46.76) 100m 1:35.96 (49.20) [1:35.96] 150m 2:16.45 (40.49) 200m 3:02.46 (46.01) [1:26.50] 250m 3:36.64 (34.18) 300m 4:21.58 (44.94) [1:19.12] 350m 4:57.39 (35.81) 400m 5:36.45 (39.06) [1:14.87] |
4 | GER TSV 1850 Lindau | Bryxi Miriam, Pohl Reinhold, Bandlow Albrecht Sandra, Seeger Alfred Otto | 06'07''34 | | | | |
50m 43.45 (43.45) 100m 1:26.87 (43.42) [1:26.87] 150m 2:10.45 (43.58) 200m 3:01.97 (51.52) [1:35.10] 250m 3:41.92 (39.95) 300m 4:29.58 (47.66) [1:27.61] 350m 5:14.58 (45.00) 400m 6:07.34 (52.76) [1:37.76] |
5 | GER SG Essen | Wieland Esther, Nachtigall Harald Nachti, Rueter Thomas, Grone Birgitt | 05'05''93 | | | | |
50m 42.50 (42.50) 100m 1:28.07 (45.57) [1:28.07] 150m 2:05.56 (37.49) 200m 2:47.85 (42.29) [1:19.78] 250m 3:15.73 (27.88) 300m 3:47.55 (31.82) [59.70] 350m 4:23.97 (36.42) 400m 5:05.93 (41.96) [1:18.38] |
6 | GER 1. SSV Ingelheim 1966 | Ritz Ulrike, Kuhne Jens, Kassebeer Torsten, Wood Iris | 05'46''16 | | | | |
50m 41.21 (41.21) 100m 1:25.01 (43.80) [1:25.01] 150m 2:10.66 (45.65) 200m 2:58.45 (47.79) [1:33.44] 250m 3:35.23 (36.78) 300m 4:24.58 (49.35) [1:26.13] 350m 5:01.04 (36.46) 400m 5:46.16 (45.12) [1:21.58] |
7 | GER SCW Eschborn | Przywara Susan, Gruner Frank, Renner Lars, Kiesel Linda | 04'33''02 | | | | |
50m 34.98 (34.98) 100m 1:12.90 (37.92) [1:12.90] 150m 1:45.33 (32.43) 200m 2:23.01 (37.68) [1:10.11] 250m 2:51.84 (28.83) 300m 3:27.24 (35.40) [1:04.23] 350m 3:58.44 (31.20) 400m 4:33.02 (34.58) [1:05.78] |
8 | GER Post SV Leipzig | Stiemer Heike, Schlegel Dirk, Gonschorek Deborah, Kuhn Martin | 04'41''33 | | | | |
50m 38.11 (38.11) 100m 1:19.36 (41.25) [1:19.36] 150m 1:52.94 (33.58) 200m 2:31.64 (38.70) [1:12.28] 250m 3:03.11 (31.47) 300m 3:41.02 (37.91) [1:09.38] 350m 4:10.13 (29.11) 400m 4:41.33 (31.20) [1:00.31] |
9 | GER SG Schwimmen Munster | Schope Tom, Bruggenhorst Inga, Bergenthal Alexander, Kintrup Tanja | 04'43''48 | | | | |
50m 34.45 (34.45) 100m 1:11.36 (36.91) [1:11.36] 150m 1:46.23 (34.87) 200m 2:28.19 (41.96) [1:16.83] 250m 2:57.88 (29.69) 300m 3:35.45 (37.57) [1:07.26] 350m 4:07.39 (31.94) 400m 4:43.48 (36.09) [1:08.03] |
10 | GER SSG Reutlingen Tubingen | Muller Claudia, Maier Wolfgang, Loffler Stefan, Lippet Eveline | 04'48''67 | | | | |
50m 41.05 (41.05) 100m 1:23.49 (42.44) [1:23.49] 150m 1:53.41 (29.92) 200m 2:28.61 (35.20) [1:05.12] 250m 3:01.91 (33.30) 300m 3:40.48 (38.57) [1:11.87] 350m 4:12.84 (32.36) 400m 4:48.67 (35.83) [1:08.19] |
11 | GER SV Halle (Saale) | Dockhorn Thomas, Aguilar Rocha Daniela, Grau Nadine, Dockhorn Klaus Werner | 04'49''96 | | | | |
50m 33.00 (33.00) 100m 1:08.26 (35.26) [1:08.26] 150m 1:46.64 (38.38) 200m 2:31.37 (44.73) [1:23.11] 250m 3:02.77 (31.40) 300m 3:40.30 (37.53) [1:08.93] 350m 4:13.39 (33.09) 400m 4:49.96 (36.57) [1:09.66] |
12 | GER SV Berolina | Koch Steven, Hofner Koch Katalin, Linz Anke, Westphal Christian | 05'20''15 | | | | |
50m 32.06 (32.06) 100m 1:08.13 (36.07) [1:08.13] 150m 1:48.06 (39.93) 200m 2:35.10 (47.04) [1:26.97] 250m 3:14.41 (39.31) 300m 4:06.03 (51.62) [1:30.93] 350m 4:40.53 (34.50) 400m 5:20.15 (39.62) [1:14.12] |
13 | GER SSV Freiberg | Lesniak Sophie, Kus Tobias, Harzer Anja, Nobst Reymond | 05'22''83 | | | | |
50m 39.60 (39.60) 100m 1:20.81 (41.21) [1:20.81] 150m 1:59.11 (38.30) 200m 2:45.83 (46.72) [1:25.02] 250m 3:22.31 (36.48) 300m 4:08.81 (46.50) [1:22.98] 350m 4:43.26 (34.45) 400m 5:22.83 (39.57) [1:14.02] |
14 | GER 1. Schwimmklub Greiz V. 1924 E.v. | Walzel Gunter, Wunsche Kerstin, Oertel Laura, Meier Tommy | 05'37''03 | | | | |
50m 41.76 (41.76) 100m 1:27.89 (46.13) [1:27.89] 150m 2:11.35 (43.46) 200m 3:05.09 (53.74) [1:37.20] 250m 3:41.54 (36.45) 300m 4:31.73 (50.19) [1:26.64] 350m 5:01.09 (29.36) 400m 5:37.03 (35.94) [1:05.30] |
15 | GER Merseburger Sv | Neuhofer Hartmut, Rauschenbach Lutz, Zechner Luise, Skora Katja | 06'09''06 | | | | |
50m 45.85 (45.85) 100m 1:35.66 (49.81) [1:35.66] 150m 2:21.14 (45.48) 200m 3:13.81 (52.67) [1:38.15] 250m 3:52.67 (38.86) 300m 4:43.08 (50.41) [1:29.27] 350m 5:22.13 (39.05) 400m 6:09.06 (46.93) [1:25.98] |
16 | GER Post SV Leipzig | Marsch Lea, Melzer Georg, Elbers Frank, Barby Julia | 04'28''48 | | | | |
50m 33.80 (33.80) 100m 1:10.48 (36.68) [1:10.48] 150m 1:41.96 (31.48) 200m 2:18.96 (37.00) [1:08.48] 250m 2:48.52 (29.56) 300m 3:22.12 (33.60) [1:03.16] 350m 3:52.95 (30.83) 400m 4:28.48 (35.53) [1:06.36] |
17 | GER SC Regensburg | Deichsel Maximilian, Lorincz Imola, Kreiml Selina, Stogbauer Erik | 04'42''33 | | | | |
50m 32.93 (32.93) 100m 1:07.94 (35.01) [1:07.94] 150m 1:48.34 (40.40) 200m 2:34.02 (45.68) [1:26.08] 250m 3:06.69 (32.67) 300m 3:45.09 (38.40) [1:11.07] 350m 4:12.62 (27.53) 400m 4:42.33 (29.71) [57.24] |
18 | GER TSV Reinbek | Czienskowski Carina, Boknecht Heiko, Tapken Christina, Himmelreich Andreas | 04'42''61 | | | | |
50m 36.86 (36.86) 100m 1:16.11 (39.25) [1:16.11] 150m 1:51.75 (35.64) 200m 2:33.44 (41.69) [1:17.33] 250m 3:06.21 (32.77) 300m 3:45.98 (39.77) [1:12.54] 350m 4:12.93 (26.95) 400m 4:42.61 (29.68) [56.63] |
19 | GER Giesener SV | Lang Maike, Bischof Jan Phillip, Mulitze Thomas, Gigl Lisa | 04'43''64 | | | | |
50m 34.58 (34.58) 100m 1:13.15 (38.57) [1:13.15] 150m 1:47.06 (33.91) 200m 2:27.45 (40.39) [1:14.30] 250m 3:00.81 (33.36) 300m 3:38.99 (38.18) [1:11.54] 350m 4:08.84 (29.85) 400m 4:43.64 (34.80) [1:04.65] |
20 | GER USV TU Dresden E.v. | Gunther Lennard, Haase Susann, Tschernitschek Jan, Pfeifer Katja | 04'45''41 | | | | |
50m 29.85 (29.85) 100m 1:03.67 (33.82) [1:03.67] 150m 1:45.26 (41.59) 200m 2:36.32 (51.06) [1:32.65] 250m 3:03.33 (27.01) 300m 3:37.77 (34.44) [1:01.45] 350m 4:09.34 (31.57) 400m 4:45.41 (36.07) [1:07.64] |
21 | GER Saalfelder SV | Rabold Claudia, Wagner Alicia, Reiher Janik, Roder Jan | 04'45''43 | | | | |
50m 38.33 (38.33) 100m 1:21.35 (43.02) [1:21.35] 150m 1:58.41 (37.06) 200m 2:43.37 (44.96) [1:22.02] 250m 3:11.67 (28.30) 300m 3:45.52 (33.85) [1:02.15] 350m 4:13.87 (28.35) 400m 4:45.43 (31.56) [59.91] |
22 | GER SSG Saar Max Ritter | Schuh Volker, Theisohn Isabell, Frey Jurek, Schmeer Sophia | 04'54''43 | | | | |
50m 32.76 (32.76) 100m 1:07.83 (35.07) [1:07.83] 150m 1:51.53 (43.70) 200m 2:41.22 (49.69) [1:33.39] 250m 3:09.16 (27.94) 300m 3:42.06 (32.90) [1:00.84] 350m 4:14.70 (32.64) 400m 4:54.43 (39.73) [1:12.37] |
23 | GER Schwimm Club Wiesbaden 1911 E.V | Ruckert Linda, Jeck Oleg, Scholz Philipp, Grundmann Dany | 04'58''68 | | | | |
50m 42.42 (42.42) 100m 1:26.37 (43.95) [1:26.37] 150m 2:01.51 (35.14) 200m 2:42.92 (41.41) [1:16.55] 250m 3:14.22 (31.30) 300m 3:50.28 (36.06) [1:07.36] 350m 4:22.67 (32.39) 400m 4:58.68 (36.01) [1:08.40] |
24 | GER SC Hellas Salzgitter | Schmitz Henriette, Maue Thorsten, Schulze Sebastian, Tynior Ferike Leonie | 04'59''99 | | | | |
50m 38.08 (38.08) 100m 1:19.90 (41.82) [1:19.90] 150m 1:56.77 (36.87) 200m 2:42.50 (45.73) [1:22.60] 250m 3:12.91 (30.41) 300m 3:55.10 (42.19) [1:12.60] 350m 4:25.86 (30.76) 400m 4:59.99 (34.13) [1:04.89] |
25 | GER SV Furstenfeldbrucker Wasserratten | Obermair Lea, Schandel Yannick, Mittermaier Elena, Sponer Stefan | 05'05''51 | | | | |
50m 37.09 (37.09) 100m 1:19.98 (42.89) [1:19.98] 150m 1:53.73 (33.75) 200m 2:33.89 (40.16) [1:13.91] 250m 3:12.80 (38.91) 300m 3:59.74 (46.94) [1:25.85] 350m 4:30.19 (30.45) 400m 5:05.51 (35.32) [1:05.77] |
26 | GER SG Berliner Wasserratten 1889 | Bude Luise, Neymeyer Mitra Lara, Dame Kai, Konschak Benjamin | 05'09''37 | | | | |
50m 40.57 (40.57) 100m 1:24.56 (43.99) [1:24.56] 150m 2:09.14 (44.58) 200m 3:00.83 (51.69) [1:36.27] 250m 3:31.27 (30.44) 300m 4:09.94 (38.67) [1:09.11] 350m 4:38.09 (28.15) 400m 5:09.37 (31.28) [59.43] |
27 | GER 1. Potsdamer SV 1990 | Wolf Felix, Petzoldt Ulf, Schubert Antonia Marie, Renter Anke | 05'11''64 | | | | |
50m 29.04 (29.04) 100m 1:01.52 (32.48) [1:01.52] 150m 1:41.31 (39.79) 200m 2:29.19 (47.88) [1:27.67] 250m 3:03.50 (34.31) 300m 3:44.04 (40.54) [1:14.85] 350m 4:22.34 (38.30) 400m 5:11.64 (49.30) [1:27.60] |
28 | GER TSV Einheit Sud Chemnitz | Gunther Ralf, Kurzbach Anne, Metzner Joshua, Malcher Sarah | 05'13''32 | | | | |
50m 37.49 (37.49) 100m 1:21.69 (44.20) [1:21.69] 150m 2:06.16 (44.47) 200m 3:00.11 (53.95) [1:38.42] 250m 3:29.81 (29.70) 300m 4:05.62 (35.81) [1:05.51] 350m 4:36.95 (31.33) 400m 5:13.32 (36.37) [1:07.70] |
29 | GER 1. SSV Ingelheim 1966 | Reulecke Saskia, Siegrist Paul Johannes, Von Krosigk David, Kipfstuhl Teresa | 05'22''52 | | | | |
50m 43.63 (43.63) 100m 1:30.65 (47.02) [1:30.65] 150m 2:08.89 (38.24) 200m 2:52.11 (43.22) [1:21.46] 250m 3:26.41 (34.30) 300m 4:07.96 (41.55) [1:15.85] 350m 4:43.75 (35.79) 400m 5:22.52 (38.77) [1:14.56] |
30 | GER TuS Sundern | Steven Hannah, Plass Heinrich, Plebs Victoria Luise, Crochemore Laurent | 05'22''89 | | | | |
50m 37.37 (37.37) 100m 1:20.45 (43.08) [1:20.45] 150m 2:03.86 (43.41) 200m 2:55.26 (51.40) [1:34.81] 250m 3:29.32 (34.06) 300m 4:11.90 (42.58) [1:16.64] 350m 4:44.50 (32.60) 400m 5:22.89 (38.39) [1:10.99] |
31 | GER ATS Kulmbach | Deichsel Markus, Deichsel Theresa, Garbutt Kieran, Schutz Susanne | 05'30''55 | | | | |
50m 36.11 (36.11) 100m 1:14.99 (38.88) [1:14.99] 150m 1:58.76 (43.77) 200m 2:50.70 (51.94) [1:35.71] 250m 3:22.13 (31.43) 300m 4:03.45 (41.32) [1:12.75] 350m 4:41.91 (38.46) 400m 5:30.55 (48.64) [1:27.10] |
32 | GER HNT Hamburg | Hansen Karina, Wittleben Pascal, Brugge Erik, Dalladas Linda | 04'26''95 | | | | |
50m 35.41 (35.41) 100m 1:16.06 (40.65) [1:16.06] 150m 1:48.65 (32.59) 200m 2:25.82 (37.17) [1:09.76] 250m 2:52.23 (26.41) 300m 3:24.66 (32.43) [58.84] 350m 3:54.65 (29.99) 400m 4:26.95 (32.30) [1:02.29] |
33 | GER USV TU Dresden E.v. | Hoffler Jenny, Swoboda Robin, Sachs Tilman, Keusch Livia | 04'37''79 | | | | |
50m 35.52 (35.52) 100m 1:14.09 (38.57) [1:14.09] 150m 1:47.40 (33.31) 200m 2:28.95 (41.55) [1:14.86] 250m 2:58.16 (29.21) 300m 3:33.59 (35.43) [1:04.64] 350m 4:03.81 (30.22) 400m 4:37.79 (33.98) [1:04.20] |
34 | GER SG Bamberg | Hennerici Lukas, Scheuermann Julia Sophia, Schorr Bastian, Thamm Jule | 04'40''59 | | | | |
50m 32.93 (32.93) 100m 1:08.36 (35.43) [1:08.36] 150m 1:48.96 (40.60) 200m 2:34.38 (45.42) [1:26.02] 250m 3:01.77 (27.39) 300m 3:34.45 (32.68) [1:00.07] 350m 4:04.93 (30.48) 400m 4:40.59 (35.66) [1:06.14] |
35 | GER Sport Union Annen | Hauber Annabelle, Freise Jonas, Freise Lukas, Bruha Melanie | 04'44''96 | | | | |
50m 37.29 (37.29) 100m 1:18.63 (41.34) [1:18.63] 150m 1:52.93 (34.30) 200m 2:34.80 (41.87) [1:16.17] 250m 3:03.22 (28.42) 300m 3:40.27 (37.05) [1:05.47] 350m 4:10.82 (30.55) 400m 4:44.96 (34.14) [1:04.69] |
36 | GER SV Cannstatt 1898 | Kienzle Hanna, Merz Maurice, Merz Sebastian, Junger Martina | 04'47''14 | | | | |
50m 37.20 (37.20) 100m 1:18.29 (41.09) [1:18.29] 150m 1:52.49 (34.20) 200m 2:31.48 (38.99) [1:13.19] 250m 3:01.80 (30.32) 300m 3:36.13 (34.33) [1:04.65] 350m 4:09.07 (32.94) 400m 4:47.14 (38.07) [1:11.01] |
37 | GER 1.FCN Schwimmen | Bosenecker Valentin, Grasser Julia Maria, Miller Daniel, Schuren Svenja | 04'52''99 | | | | |
50m 35.59 (35.59) 100m 1:15.23 (39.64) [1:15.23] 150m 1:55.98 (40.75) 200m 2:42.75 (46.77) [1:27.52] 250m 3:13.16 (30.41) 300m 3:49.69 (36.53) [1:06.94] 350m 4:19.26 (29.57) 400m 4:52.99 (33.73) [1:03.30] |
38 | GER BSV Medizin Marzahn 1990 | Hieronimus Marcel, Gonzalez Gomes Tatiana Soraya, Gomes Alessandro Gonzales, Salan Cathleen | 04'56''48 | | | | |
50m 32.89 (32.89) 100m 1:08.91 (36.02) [1:08.91] 150m 1:47.68 (38.77) 200m 2:33.44 (45.76) [1:24.53] 250m 3:02.66 (29.22) 300m 3:42.60 (39.94) [1:09.16] 350m 4:15.61 (33.01) 400m 4:56.48 (40.87) [1:13.88] |
39 | GER Dresdner SC 1898 | Zindler Nicole, Rosler Bjorn, Rosler Sarah, Muller Anton | 05'00''38 | | | | |
50m 36.59 (36.59) 100m 1:16.79 (40.20) [1:16.79] 150m 1:52.68 (35.89) 200m 2:33.92 (41.24) [1:17.13] 250m 3:10.60 (36.68) 300m 3:57.73 (47.13) [1:23.81] 350m 4:26.55 (28.82) 400m 5:00.38 (33.83) [1:02.65] |
40 | GER SSV Freiberg | Freytag Theresa, Wegener Ulf, Trommer Viktoria, Gootjes Richard | 05'08''26 | | | | |
50m 38.67 (38.67) 100m 1:20.63 (41.96) [1:20.63] 150m 1:59.35 (38.72) 200m 2:42.87 (43.52) [1:22.24] 250m 3:18.77 (35.90) 300m 4:02.42 (43.65) [1:19.55] 350m 4:34.11 (31.69) 400m 5:08.26 (34.15) [1:05.84] |
41 | GER TV Jahn Wolfsburg | Hauptmann Franziska, Schlaht Maxim, Trag Thomas, Hauptmann Patricia | 04'26''20 | | | | |
50m 34.20 (34.20) 100m 1:10.74 (36.54) [1:10.74] 150m 1:42.18 (31.44) 200m 2:19.02 (36.84) [1:08.28] 250m 2:47.43 (28.41) 300m 3:20.75 (33.32) [1:01.73] 350m 3:51.05 (30.30) 400m 4:26.20 (35.15) [1:05.45] |
42 | GER Post SV Leipzig | Klimova Mariia, Schroer Sebastian, Scholtz Jan, Klimova Oleksandra | 04'27''47 | | | | |
50m 33.68 (33.68) 100m 1:10.33 (36.65) [1:10.33] 150m 1:44.79 (34.46) 200m 2:24.72 (39.93) [1:14.39] 250m 2:52.25 (27.53) 300m 3:23.93 (31.68) [59.21] 350m 3:54.10 (30.17) 400m 4:27.47 (33.37) [1:03.54] |
43 | GER SG Dortmund | Kleff Henry, Hamm Jan Niklas, Becker Hannah, Reinhardt Kaja | 04'29''86 | | | | |
50m 33.10 (33.10) 100m 1:08.15 (35.05) [1:08.15] 150m 1:41.39 (33.24) 200m 2:19.99 (38.60) [1:11.84] 250m 2:51.58 (31.59) 300m 3:28.73 (37.15) [1:08.74] 350m 3:57.96 (29.23) 400m 4:29.86 (31.90) [1:01.13] |
44 | GER Schwimm Club Wiesbaden 1911 E.V | Pezelj Antonio, Peterwitz Andre, Hackmann Lea Friederike, Lehmann Nadine | 04'34''04 | | | | |
50m 33.60 (33.60) 100m 1:08.59 (34.99) [1:08.59] 150m 1:41.23 (32.64) 200m 2:19.39 (38.16) [1:10.80] 250m 2:51.61 (32.22) 300m 3:30.64 (39.03) [1:11.25] 350m 4:00.29 (29.65) 400m 4:34.04 (33.75) [1:03.40] |
45 | GER Dresdner SC 1898 | Ritter Amelie, Wanitzek Elisa, Poley Martin, Haase Moritz | 04'34''51 | | | | |
50m 35.27 (35.27) 100m 1:14.26 (38.99) [1:14.26] 150m 1:49.55 (35.29) 200m 2:33.60 (44.05) [1:19.34] 250m 3:02.60 (29.00) 300m 3:40.86 (38.26) [1:07.26] 350m 4:06.92 (26.06) 400m 4:34.51 (27.59) [53.65] |
46 | GER SG Neukolln E.V. Berlin | Druner Merle, Wolf Finn, Peschke Thorben, Miethe Melina | 04'35''05 | | | | |
50m 36.09 (36.09) 100m 1:14.89 (38.80) [1:14.89] 150m 1:48.68 (33.79) 200m 2:28.45 (39.77) [1:13.56] 250m 2:56.97 (28.52) 300m 3:30.07 (33.10) [1:01.62] 350m 4:01.32 (31.25) 400m 4:35.05 (33.73) [1:04.98] |
47 | GER SC Wasserfreunde Munchen | Pathi Huba, Bender Alexander, Maiberger Anna Lena, Plail Johanna | 04'36''77 | | | | |
50m 31.14 (31.14) 100m 1:04.66 (33.52) [1:04.66] 150m 1:40.69 (36.03) 200m 2:24.44 (43.75) [1:19.78] 250m 2:55.97 (31.53) 300m 3:33.16 (37.19) [1:08.72] 350m 4:03.56 (30.40) 400m 4:36.77 (33.21) [1:03.61] |
48 | GER SSG 81 Erlangen | Klingert Alexander, Schmiedel Valentin, Grasbon Janina, John Lene | 04'40''68 | | | | |
50m 31.12 (31.12) 100m 1:05.57 (34.45) [1:05.57] 150m 1:38.72 (33.15) 200m 2:16.54 (37.82) [1:10.97] 250m 2:51.18 (34.64) 300m 3:33.26 (42.08) [1:16.72] 350m 4:04.93 (31.67) 400m 4:40.68 (35.75) [1:07.42] |
49 | GER SSG Coburg | Flehmig Nora, Colli Jonas, Mesch Lars, Ryan Victoria | 04'43''94 | | | | |
50m 32.26 (32.26) 100m 1:08.38 (36.12) [1:08.38] 150m 1:40.62 (32.24) 200m 2:25.22 (44.60) [1:16.84] 250m 2:54.11 (28.89) 300m 3:32.08 (37.97) [1:06.86] 350m 4:05.87 (33.79) 400m 4:43.94 (38.07) [1:11.86] |
50 | GER SSV Freiberg | Beyer Rocco, Schmieder Mileen, Weigelt Peter, Langer Emily | 04'47''29 | | | | |
50m 35.74 (35.74) 100m 1:12.96 (37.22) [1:12.96] 150m 1:50.43 (37.47) 200m 2:37.86 (47.43) [1:24.90] 250m 3:04.97 (27.11) 300m 3:39.41 (34.44) [1:01.55] 350m 4:10.58 (31.17) 400m 4:47.29 (36.71) [1:07.88] |
51 | GER SG Nordoberpfalz | Bogner Viktoria, Bachmeier Kathrin, Walter Patrick, Gradl Andreas | 04'49''02 | | | | |
50m 36.43 (36.43) 100m 1:16.28 (39.85) [1:16.28] 150m 1:55.52 (39.24) 200m 2:42.78 (47.26) [1:26.50] 250m 3:11.73 (28.95) 300m 3:48.28 (36.55) [1:05.50] 350m 4:17.25 (28.97) 400m 4:49.02 (31.77) [1:00.74] |
52 | GER SV Furstenfeldbrucker Wasserratten | Ruoff Johanna, Mende Felix, Karau Sven, Bertram Laura Valentina | 04'50''89 | | | | |
50m 37.98 (37.98) 100m 1:20.04 (42.06) [1:20.04] 150m 1:53.60 (33.56) 200m 2:34.44 (40.84) [1:14.40] 250m 3:03.78 (29.34) 300m 3:41.99 (38.21) [1:07.55] 350m 4:14.21 (32.22) 400m 4:50.89 (36.68) [1:08.90] |
53 | GER SC Magdeburg | Frank Johannes, Hofer Anna, Hartwig Victoria, Sazonov Vladyslav | 04'53''43 | | | | |
50m 32.94 (32.94) 100m 1:09.77 (36.83) [1:09.77] 150m 1:49.97 (40.20) 200m 2:38.86 (48.89) [1:29.09] 250m 3:11.01 (32.15) 300m 3:51.76 (40.75) [1:12.90] 350m 4:20.04 (28.28) 400m 4:53.43 (33.39) [1:01.67] |
54 | GER SC Delphin Aalen | Mohr Katja, Schroll Alicia, Thaler Lukas, Baader Linus | 04'57''99 | | | | |
50m 35.87 (35.87) 100m 1:17.01 (41.14) [1:17.01] 150m 1:58.59 (41.58) 200m 2:44.30 (45.71) [1:27.29] 250m 3:15.26 (30.96) 300m 3:54.85 (39.59) [1:10.55] 350m 4:23.87 (29.02) 400m 4:57.99 (34.12) [1:03.14] |
55 | GER SSG 81 Erlangen | Knorr Sophie, Balbach Maximilian, Fischer Tim, Munch Saskia | 04'59''60 | | | | |
50m 40.35 (40.35) 100m 1:23.42 (43.07) [1:23.42] 150m 1:58.50 (35.08) 200m 2:39.79 (41.29) [1:16.37] 250m 3:08.91 (29.12) 300m 3:47.17 (38.26) [1:07.38] 350m 4:20.61 (33.44) 400m 4:59.60 (38.99) [1:12.43] |
56 | GER SSV Freiberg | Jaenicke Rosler Judith, Bohla Louisa, Sukhanov Ilja, Conrad Max | 05'01''72 | | | | |
50m 39.28 (39.28) 100m 1:21.67 (42.39) [1:21.67] 150m 2:03.67 (42.00) 200m 2:53.99 (50.32) [1:32.32] 250m 3:22.38 (28.39) 300m 3:58.80 (36.42) [1:04.81] 350m 4:29.31 (30.51) 400m 5:01.72 (32.41) [1:02.92] |
57 | GER SV Grun Weis Wittenberg | Winkler Paulin, Schemmel Dennis, Migas Tom, Kehlitz Tina | 05'03''83 | | | | |
50m 36.72 (36.72) 100m 1:17.56 (40.84) [1:17.56] 150m 1:57.12 (39.56) 200m 2:45.28 (48.16) [1:27.72] 250m 3:16.51 (31.23) 300m 3:57.38 (40.87) [1:12.10] 350m 4:28.26 (30.88) 400m 5:03.83 (35.57) [1:06.45] |