1 | Dubinin Vladimir | 1999 | RUS Moscow Club | 01'49''96 | 798 | | | |
50m 25.79 (25.79) 100m 53.38 (27.59) [53.38] 150m 1:21.56 (28.18) 200m 1:49.96 (28.40) [56.58] |
2 | Zellmann Poul | 1995 | GER SG Essen | 01'50''49 | 786 | | | |
50m 26.23 (26.23) 100m 54.35 (28.12) [54.35] 150m 1:22.48 (28.13) 200m 1:50.49 (28.01) [56.14] |
3 | Zirk Kregor | 1999 | UKR Energy Standard | 01'51''10 | 773 | | | |
50m 26.04 (26.04) 100m 54.33 (28.29) [54.33] 150m 1:23.03 (28.70) 200m 1:51.10 (28.07) [56.77] |
4 | Kolesnikov Kliment | 2000 | RUS Moscow Club | 01'51''37 | 768 | | | |
50m 25.56 (25.56) 100m 54.08 (28.52) [54.08] 150m 1:23.06 (28.98) 200m 1:51.37 (28.31) [57.29] |
5 | Heidtmann Jacob Oskar Julius | 1994 | GER Swim-Team Stadtwerke Elmshorn | 01'51''55 | 764 | | | |
50m 26.43 (26.43) 100m 54.15 (27.72) [54.15] 150m 1:22.50 (28.35) 200m 1:51.55 (29.05) [57.40] |
6 | Zhikharev Petr | 1999 | RUS Youth Of Moscow | 01'51''69 | 761 | | | |
50m 26.85 (26.85) 100m 56.05 (29.20) [56.05] 150m 1:24.51 (28.46) 200m 1:51.69 (27.18) [55.64] |
7 | Miroslaw Rafael Gentrit | 2001 | GER SG HT16 Hamburg | 01'52''15 | 752 | | | |
50m 27.16 (27.16) 100m 56.03 (28.87) [56.03] 150m 1:24.48 (28.45) 200m 1:52.15 (27.67) [56.12] |
8 | Maksumov Ernest | 1997 | RUS Moscow Club | 01'52''63 | 742 | | | |
50m 27.05 (27.05) 100m 56.16 (29.11) [56.16] 150m 1:24.91 (28.75) 200m 1:52.63 (27.72) [56.47] |
9 | Flohr Julius | 1995 | GER Hessischer Schwimm-Verband | 01'52''81 | 739 | | | |
50m 26.66 (26.66) 100m 55.04 (28.38) [55.04] 150m 1:23.87 (28.83) 200m 1:52.81 (28.94) [57.77] |
10 | Hansen Andreas | 2000 | DEN Denmark | 01'52''99 | 735 | | | |
50m 26.91 (26.91) 100m 56.23 (29.32) [56.23] 150m 1:24.98 (28.75) 200m 1:52.99 (28.01) [56.76] |
11 | Nowosad Max | 1995 | GER SG Neukolln E.V. Berlin | 01'53''03 | 734 | | | |
50m 26.78 (26.78) 100m 55.01 (28.23) [55.01] 150m 1:23.59 (28.58) 200m 1:53.03 (29.44) [58.02] |
12 | Razzetti Alberto | 1999 | ITA Italia | 01'53''32 | 729 | | | |
50m 26.83 (26.83) 100m 55.65 (28.82) [55.65] 150m 1:24.67 (29.02) 200m 1:53.32 (28.65) [57.67] |
13 | Dudas Daniel | 1994 | HUN Iron Swim Team | 01'53''34 | 728 | | | |
50m 26.74 (26.74) 100m 55.50 (28.76) [55.50] 150m 1:24.26 (28.76) 200m 1:53.34 (29.08) [57.84] |
14 | Stacchiotti Raphael | 1992 | LUX Luxembourg | 01'53''35 | 728 | | | |
50m 26.58 (26.58) 100m 55.56 (28.98) [55.56] 150m 1:24.69 (29.13) 200m 1:53.35 (28.66) [57.79] |
15 | Fabiani Remi | 2001 | LUX Luxembourg | 01'53''40 | 727 | | | |
50m 25.92 (25.92) 100m 54.68 (28.76) [54.68] 150m 1:23.94 (29.26) 200m 1:53.40 (29.46) [58.72] |
16 | Kiszczak Jakub | 2000 | POL WKS Slask Wroclaw | 01'53''43 | 727 | | | |
50m 26.19 (26.19) 100m 55.29 (29.10) [55.29] 150m 1:24.63 (29.34) 200m 1:53.43 (28.80) [58.14] |
17 | Romanchuk Mykhaylo | 1996 | UKR Energy Standard | 01'53''56 | 724 | | | |
50m 27.15 (27.15) 100m 55.76 (28.61) [55.76] 150m 1:24.77 (29.01) 200m 1:53.56 (28.79) [57.80] |
18 | Salvan Hadrien | 1997 | FRA Stade De Vanves | 01'53''61 | 723 | | | |
50m 26.83 (26.83) 100m 56.13 (29.30) [56.13] 150m 1:25.76 (29.63) 200m 1:53.61 (27.85) [57.48] |
19 | Gadgaard Mikkel | 1999 | DEN Denmark | 01'53''69 | 722 | | | |
50m 26.64 (26.64) 100m 55.41 (28.77) [55.41] 150m 1:24.47 (29.06) 200m 1:53.69 (29.22) [58.28] |
20 | Knipping Arjan Antonius | 1994 | NED PSV Eindhoven | 01'53''90 | 718 | | | |
50m 26.91 (26.91) 100m 56.03 (29.12) [56.03] 150m 1:25.29 (29.26) 200m 1:53.90 (28.61) [57.87] |
21 | Verraszto David Zoltan | 1988 | HUN Hungary | 01'54''11 | 714 | | | |
50m 27.19 (27.19) 100m 56.27 (29.08) [56.27] 150m 1:25.44 (29.17) 200m 1:54.11 (28.67) [57.84] |
22 | Jaworski Szymon | 2001 | POL WKS Slask Wroclaw | 01'54''13 | 713 | | | |
50m 27.03 (27.03) 100m 56.24 (29.21) [56.24] 150m 1:25.54 (29.30) 200m 1:54.13 (28.59) [57.89] |
23 | Biczo Bence | 1993 | HUN Hungary | 01'54''29 | 710 | | | |
50m 27.39 (27.39) 100m 56.97 (29.58) [56.97] 150m 1:26.18 (29.21) 200m 1:54.29 (28.11) [57.32] |
24 | Frolov Sergiy | 1992 | UKR Energy Standard | 01'54''38 | 709 | | | |
50m 27.44 (27.44) 100m 56.68 (29.24) [56.68] 150m 1:26.06 (29.38) 200m 1:54.38 (28.32) [57.70] |
25 | Beringue Raphael | 2001 | FRA Club Athletique D'Orsay | 01'54''48 | 707 | | | |
50m 27.45 (27.45) 100m 57.01 (29.56) [57.01] 150m 1:25.96 (28.95) 200m 1:54.48 (28.52) [57.47] |
26 | Andersen Christoffer H. | 2002 | DEN Denmark | 01'54''54 | 706 | | | |
50m 26.89 (26.89) 100m 55.65 (28.76) [55.65] 150m 1:25.08 (29.43) 200m 1:54.54 (29.46) [58.89] |
27 | Chirico Luca | 1999 | Team Insubrika - Creval | 01'54''63 | 704 | | | |
50m 26.80 (26.80) 100m 56.72 (29.92) [56.72] 150m 1:26.50 (29.78) 200m 1:54.63 (28.13) [57.91] |
28 | Schmidt Danny | 2001 | GER Hessischer Schwimm-Verband | 01'54''64 | 704 | | | |
50m 26.61 (26.61) 100m 55.33 (28.72) [55.33] 150m 1:25.13 (29.80) 200m 1:54.64 (29.51) [59.31] |
29 | Savage Daniel | 2000 | GBR Swim England East Midlands | 01'54''92 | 699 | | | |
50m 26.95 (26.95) 100m 57.54 (30.59) [57.54] 150m 1:26.93 (29.39) 200m 1:54.92 (27.99) [57.38] |
30 | Blanch Nicolas | 1997 | DEN Aalborg Sveommeklub | 01'55''00 | 697 | | | |
50m 27.18 (27.18) 100m 56.42 (29.24) [56.42] 150m 1:25.88 (29.46) 200m 1:55.00 (29.12) [58.58] |
31 | Deren Kacper | 1998 | POL WKS Slask Wroclaw | 01'55''19 | 694 | | | |
50m 27.52 (27.52) 100m 56.34 (28.82) [56.34] 150m 1:26.01 (29.67) 200m 1:55.19 (29.18) [58.85] |
32 | Beth Silas | 2003 | GER SG Bad Schwartau | 01'55''27 | 692 | | | |
50m 27.14 (27.14) 100m 56.26 (29.12) [56.26] 150m 1:26.00 (29.74) 200m 1:55.27 (29.27) [59.01] |
33 | Houot Jeremy | 1999 | FRA C Vikings De Rouen | 01'55''50 | 688 | | | |
50m 27.65 (27.65) 100m 56.80 (29.15) [56.80] 150m 1:26.33 (29.53) 200m 1:55.50 (29.17) [58.70] |
34 | Mannes Max | 1997 | LUX Luxembourg | 01'55''51 | 688 | | | |
50m 26.85 (26.85) 100m 56.19 (29.34) [56.19] 150m 1:25.79 (29.60) 200m 1:55.51 (29.72) [59.32] |
35 | Lindholm Oskar | 2001 | DEN Denmark | 01'55''84 | 682 | | | |
50m 26.76 (26.76) 100m 55.84 (29.08) [55.84] 150m 1:26.04 (30.20) 200m 1:55.84 (29.80) [1:00.00] |
36 | Keber Christian | 1998 | GER Schwimm Club Wiesbaden 1911 E.V | 01'55''88 | 681 | | | |
50m 27.26 (27.26) 100m 56.64 (29.38) [56.64] 150m 1:26.19 (29.55) 200m 1:55.88 (29.69) [59.24] |
37 | Ellegaard Arthur Dalen | 2001 | DEN Denmark | 01'55''89 | 681 | | | |
50m 27.86 (27.86) 100m 57.51 (29.65) [57.51] 150m 1:27.30 (29.79) 200m 1:55.89 (28.59) [58.38] |
38 | Beeley Tom | 1999 | GBR Plymouth Leander Swimming Club | 01'55''90 | 681 | | | |
50m 27.22 (27.22) 100m 56.63 (29.41) [56.63] 150m 1:26.52 (29.89) 200m 1:55.90 (29.38) [59.27] |
39 | Williams Joshua | 2002 | GBR Swim Wales | 01'56''06 | 678 | | | |
50m 27.39 (27.39) 100m 57.03 (29.64) [57.03] 150m 1:26.51 (29.48) 200m 1:56.06 (29.55) [59.03] |
40 | Soulard Nathanael | 2001 | FRA FFN Ouest | 01'56''07 | 678 | | | |
50m 27.04 (27.04) 100m 56.05 (29.01) [56.05] 150m 1:26.11 (30.06) 200m 1:56.07 (29.96) [1:00.02] |
41 | Ax Joel | 1991 | GER Schwimm Club Wiesbaden 1911 E.V | 01'56''08 | 678 | | | |
50m 27.29 (27.29) 100m 57.56 (30.27) [57.56] 150m 1:27.08 (29.52) 200m 1:56.08 (29.00) [58.52] |
42 | Poole Charlie | 2001 | GBR Swim England East Midlands | 01'56''32 | 674 | | | |
50m 27.16 (27.16) 100m 56.67 (29.51) [56.67] 150m 1:26.98 (30.31) 200m 1:56.32 (29.34) [59.65] |
43 | Vanderschrick Stephan | 2000 | LUX Luxembourg | 01'56''48 | 671 | | | |
50m 27.37 (27.37) 100m 56.72 (29.35) [56.72] 150m 1:26.68 (29.96) 200m 1:56.48 (29.80) [59.76] |
44 | Dutkowiak Wojciech | 2000 | POL WKS Slask Wroclaw | 01'56''55 | 670 | | | |
50m 27.01 (27.01) 100m 56.70 (29.69) [56.70] 150m 1:26.62 (29.92) 200m 1:56.55 (29.93) [59.85] |
45 | Eckervogt Alexander | 2000 | GER SG Essen | 01'56''61 | 669 | | | |
50m 26.83 (26.83) 100m 56.26 (29.43) [56.26] 150m 1:26.46 (30.20) 200m 1:56.61 (30.15) [1:00.35] |
46 | Stupin Maxim | 2000 | RUS Moscow Club | 01'56''64 | 668 | | | |
50m 27.56 (27.56) 100m 57.11 (29.55) [57.11] 150m 1:27.12 (30.01) 200m 1:56.64 (29.52) [59.53] |
47 | Jackowski Tomasz | 2002 | POL WKS Slask Wroclaw | 01'56''87 | 664 | | | |
50m 27.08 (27.08) 100m 56.54 (29.46) [56.54] 150m 1:26.83 (30.29) 200m 1:56.87 (30.04) [1:00.33] |
48 | Jansen Thomas | 2001 | NED Knzb | 01'57''00 | 662 | | | |
50m 27.54 (27.54) 100m 56.64 (29.10) [56.64] 150m 1:27.06 (30.42) 200m 1:57.00 (29.94) [1:00.36] |
49 | Strobek Lucas Bruun | 2001 | DEN Denmark | 01'57''01 | 662 | | | |
50m 27.18 (27.18) 100m 57.01 (29.83) [57.01] 150m 1:27.06 (30.05) 200m 1:57.01 (29.95) [1:00.00] |
50 | Hano Grzegorz | 2000 | POL WKS Slask Wroclaw | 01'57''12 | 660 | | | |
50m 27.40 (27.40) 100m 56.86 (29.46) [56.86] 150m 1:26.81 (29.95) 200m 1:57.12 (30.31) [1:00.26] |
51 | Sunkel Rafael | 2002 | GER Dresdner SC 1898 | 01'57''19 | 659 | | | |
50m 27.53 (27.53) 100m 57.47 (29.94) [57.47] 150m 1:27.53 (30.06) 200m 1:57.19 (29.66) [59.72] |
52 | Sauber Bob | 2001 | LUX Luxembourg | 01'57''32 | 657 | | | |
50m 27.15 (27.15) 100m 57.04 (29.89) [57.04] 150m 1:27.26 (30.22) 200m 1:57.32 (30.06) [1:00.28] |
53 | Schmitz Jacques | 2002 | LUX Luxembourg | 01'57''36 | 656 | | | |
50m 27.56 (27.56) 100m 57.33 (29.77) [57.33] 150m 1:27.46 (30.13) 200m 1:57.36 (29.90) [1:00.03] |
54 | Power Dean | 1997 | IRL Ucd Swim Team | 01'57''40 | 655 | | | |
50m 27.02 (27.02) 100m 56.71 (29.69) [56.71] 150m 1:26.82 (30.11) 200m 1:57.40 (30.58) [1:00.69] |
55 | Mattenet Emilien | 2000 | FRA Charleville-Mezieres Natation | 01'57''50 | 654 | | | |
50m 27.85 (27.85) 100m 58.05 (30.20) [58.05] 150m 1:28.63 (30.58) 200m 1:57.50 (28.87) [59.45] |
56 | Keller Viktor | 1998 | GER Schwimm Club Wiesbaden 1911 E.V | 01'57''53 | 653 | | | |
50m 27.64 (27.64) 100m 56.98 (29.34) [56.98] 150m 1:26.81 (29.83) 200m 1:57.53 (30.72) [1:00.55] |
57 | Braunberger Richard | 2000 | GER Hessischer Schwimm-Verband | 01'57''72 | 650 | | | |
50m 28.37 (28.37) 100m 58.77 (30.40) [58.77] 150m 1:28.67 (29.90) 200m 1:57.72 (29.05) [58.95] |
58 | Foldhazi David | 1995 | HUN Iron Swim Team | 01'57''90 | 647 | | | |
50m 26.76 (26.76) 100m 56.04 (29.28) [56.04] 150m 1:27.20 (31.16) 200m 1:57.90 (30.70) [1:01.86] |
59 | Dominiak Kacper | 2000 | POL WKS Slask Wroclaw | 01'58''07 | 644 | | | |
50m 27.54 (27.54) 100m 57.36 (29.82) [57.36] 150m 1:27.87 (30.51) 200m 1:58.07 (30.20) [1:00.71] |
60 | Konz Alexander | 1999 | GER SG Bayer | 01'58''29 | 641 | | | |
50m 27.80 (27.80) 100m 58.18 (30.38) [58.18] 150m 1:28.69 (30.51) 200m 1:58.29 (29.60) [1:00.11] |
61 | Nissen Jakob Strunge | 2002 | DEN Denmark | 01'58''48 | 638 | | | |
50m 27.58 (27.58) 100m 57.96 (30.38) [57.96] 150m 1:28.96 (31.00) 200m 1:58.48 (29.52) [1:00.52] |
62 | Franckx Stan | 2002 | BEL Flanders Inter Regio Swim Team | 01'58''75 | 633 | | | |
50m 26.63 (26.63) 100m 56.10 (29.47) [56.10] 150m 1:26.92 (30.82) 200m 1:58.75 (31.83) [1:02.65] |
63 | Kieffer Victor | 1998 | FRA En Tours | 01'58''79 | 633 | | | |
50m 27.34 (27.34) 100m 57.36 (30.02) [57.36] 150m 1:28.30 (30.94) 200m 1:58.79 (30.49) [1:01.43] |
64 | Jozkow Cezary | 2001 | POL WKS Slask Wroclaw | 01'58''82 | 632 | | | |
50m 27.88 (27.88) 100m 57.86 (29.98) [57.86] 150m 1:28.39 (30.53) 200m 1:58.82 (30.43) [1:00.96] |
65 | Holbling Alexander | 2001 | AUT Atus Knittelfeld | 01'58''88 | 631 | | | |
50m 27.57 (27.57) 100m 58.56 (30.99) [58.56] 150m 1:29.49 (30.93) 200m 1:58.88 (29.39) [1:00.32] |
66 | Olsson Melker | 2000 | SWE Team West | 01'58''89 | 631 | | | |
50m 28.19 (28.19) 100m 58.59 (30.40) [58.59] 150m 1:28.86 (30.27) 200m 1:58.89 (30.03) [1:00.30] |
67 | Thenu Maxime | 2002 | FRA FFN Ouest | 01'58''98 | 630 | | | |
50m 27.78 (27.78) 100m 58.72 (30.94) [58.72] 150m 1:29.00 (30.28) 200m 1:58.98 (29.98) [1:00.26] |
68 | Rubashnyy Alexander | 2001 | RUS Youth Of Moscow | 01'59''50 | 621 | | | |
50m 27.21 (27.21) 100m 56.61 (29.40) [56.61] 150m 1:27.64 (31.03) 200m 1:59.50 (31.86) [1:02.89] |
69 | Dazy Max | 2000 | BEL Cercle Royal De Natation Arlonais | 01'59''58 | 620 | | | |
50m 27.69 (27.69) 100m 58.07 (30.38) [58.07] 150m 1:28.91 (30.84) 200m 1:59.58 (30.67) [1:01.51] |
70 | Lees Axel | 2002 | FRA Asptt Limoges | 01'59''66 | 619 | | | |
50m 26.94 (26.94) 100m 57.16 (30.22) [57.16] 150m 1:28.83 (31.67) 200m 1:59.66 (30.83) [1:02.50] |
71 | Krasniqi Arti | 1999 | GER Swim-Team Stadtwerke Elmshorn | 01'59''68 | 619 | | | |
50m 27.07 (27.07) 100m 56.72 (29.65) [56.72] 150m 1:28.35 (31.63) 200m 1:59.68 (31.33) [1:02.96] |
72 | Mencel Milosz | 2002 | POL WKS Slask Wroclaw | 01'59''90 | 615 | | | |
50m 28.19 (28.19) 100m 58.74 (30.55) [58.74] 150m 1:29.88 (31.14) 200m 1:59.90 (30.02) [1:01.16] |
73 | Mitchell Stefano Wayne | 1999 | GBR Plymouth Leander Swimming Club | 01'59''91 | 615 | | | |
50m 27.73 (27.73) 100m 57.90 (30.17) [57.90] 150m 1:28.70 (30.80) 200m 1:59.91 (31.21) [1:02.01] |
74 | Eichler Adrian | 2003 | GER Schwimm Club Wiesbaden 1911 E.V | 01'59''92 | 615 | | | |
50m 28.26 (28.26) 100m 59.95 (31.69) [59.95] 150m 1:30.42 (30.47) 200m 1:59.92 (29.50) [59.97] |
75 | Koch Leo | 2001 | GER Ssg Pforzheim | 02'00''12 | 612 | | | |
50m 26.78 (26.78) 100m 56.25 (29.47) [56.25] 150m 1:27.28 (31.03) 200m 2:00.12 (32.84) [1:03.87] |
76 | Jones Reid | 2002 | GBR Plymouth Leander Swimming Club | 02'00''15 | 611 | | | |
50m 27.45 (27.45) 100m 58.53 (31.08) [58.53] 150m 1:29.44 (30.91) 200m 2:00.15 (30.71) [1:01.62] |
77 | Paker Batuhan | 2002 | GBR Plymouth Leander Swimming Club | 02'00''27 | 609 | | | |
50m 27.23 (27.23) 100m 57.44 (30.21) [57.44] 150m 1:28.75 (31.31) 200m 2:00.27 (31.52) [1:02.83] |
78 | Knott Rene Pascal | 2000 | GER Paderborner SV 1911 | 02'00''38 | 608 | | | |
50m 27.75 (27.75) 100m 58.00 (30.25) [58.00] 150m 1:29.50 (31.50) 200m 2:00.38 (30.88) [1:02.38] |
79 | Jedel Christopher | 1995 | SWE Team West | 02'00''40 | 608 | | | |
50m 28.14 (28.14) 100m 58.28 (30.14) [58.28] 150m 1:29.31 (31.03) 200m 2:00.40 (31.09) [1:02.12] |
80 | Richards Owen | 2001 | GBR Swim Wales | 02'00''55 | 605 | | | |
50m 27.83 (27.83) 100m 58.34 (30.51) [58.34] 150m 1:29.27 (30.93) 200m 2:00.55 (31.28) [1:02.21] |
81 | Plowman Archie | 2001 | GBR Swim England East Midlands | 02'00''60 | 605 | | | |
50m 28.11 (28.11) 100m 59.01 (30.90) [59.01] 150m 1:29.93 (30.92) 200m 2:00.60 (30.67) [1:01.59] |
82 | Daleiden Ciuferri Ralph | 2003 | LUX Luxembourg | 02'00''74 | 602 | | | |
50m 27.49 (27.49) 100m 57.75 (30.26) [57.75] 150m 1:29.23 (31.48) 200m 2:00.74 (31.51) [1:02.99] |
83 | Dine Moreira Orhan | 1998 | FRA En Tours | 02'00''78 | 602 | | | |
50m 27.91 (27.91) 100m 59.46 (31.55) [59.46] 150m 1:30.83 (31.37) 200m 2:00.78 (29.95) [1:01.32] |
84 | Renneson Xavier | 2001 | BEL District Liege Namur Luxembourg | 02'00''82 | 601 | | | |
50m 28.93 (28.93) 100m 59.36 (30.43) [59.36] 150m 1:30.31 (30.95) 200m 2:00.82 (30.51) [1:01.46] |
85 | Kantzenbach Jon | 2002 | GER Hessischer Schwimm-Verband | 02'00''86 | 601 | | | |
50m 28.47 (28.47) 100m 59.50 (31.03) [59.50] 150m 1:30.77 (31.27) 200m 2:00.86 (30.09) [1:01.36] |
86 | Beckers Felix | 2001 | LUX Luxembourg | 02'00''87 | 600 | | | |
50m 27.48 (27.48) 100m 58.27 (30.79) [58.27] 150m 1:29.64 (31.37) 200m 2:00.87 (31.23) [1:02.60] |
87 | Gallagher Dylan | 2003 | GBR Swim Wales | 02'01''05 | 598 | | | |
50m 28.87 (28.87) 100m 59.63 (30.76) [59.63] 150m 1:30.20 (30.57) 200m 2:01.05 (30.85) [1:01.42] |
88 | North Oscar | 2003 | GBR Plymouth Leander Swimming Club | 02'01''48 | 591 | | | |
50m 28.25 (28.25) 100m 59.15 (30.90) [59.15] 150m 1:30.43 (31.28) 200m 2:01.48 (31.05) [1:02.33] |
89 | Rudqvist Samuel | 1999 | SWE Team West | 02'01''84 | 586 | | | |
50m 28.19 (28.19) 100m 59.37 (31.18) [59.37] 150m 1:30.84 (31.47) 200m 2:01.84 (31.00) [1:02.47] |
90 | Sumin Ivan | 2003 | RUS Youth Of Moscow | 02'01''93 | 585 | | | |
50m 27.97 (27.97) 100m 59.08 (31.11) [59.08] 150m 1:30.65 (31.57) 200m 2:01.93 (31.28) [1:02.85] |
91 | Hart James | 2004 | GBR Plymouth Leander Swimming Club | 02'01''94 | 585 | | | |
50m 28.99 (28.99) 100m 1:00.17 (31.18) [1:00.17] 150m 1:31.17 (31.00) 200m 2:01.94 (30.77) [1:01.77] |
92 | Brenner Luccas Dam | 2001 | DEN Denmark | 02'02''03 | 583 | | | |
50m 27.84 (27.84) 100m 58.44 (30.60) [58.44] 150m 1:30.17 (31.73) 200m 2:02.03 (31.86) [1:03.59] |
93 | Mascarenhas Henrique Silva | 2001 | GBR Plymouth Leander Swimming Club | 02'02''13 | 582 | | | |
50m 28.36 (28.36) 100m 59.73 (31.37) [59.73] 150m 1:31.34 (31.61) 200m 2:02.13 (30.79) [1:02.40] |
94 | Kostikov Yaroslav | 2004 | RUS Youth Of Moscow | 02'02''16 | 582 | | | |
50m 28.44 (28.44) 100m 59.63 (31.19) [59.63] 150m 1:30.70 (31.07) 200m 2:02.16 (31.46) [1:02.53] |
95 | Dengis Bastien | 2002 | BEL Liege Mosan Natation | 02'02''41 | 578 | | | |
50m 28.52 (28.52) 100m 59.43 (30.91) [59.43] 150m 1:31.43 (32.00) 200m 2:02.41 (30.98) [1:02.98] |
96 | Shoopinsky Nicholas | 2000 | GER Schwimm Club Wiesbaden 1911 E.V | 02'02''42 | 578 | | | |
50m 27.70 (27.70) 100m 56.77 (29.07) [56.77] 150m 1:28.32 (31.55) 200m 2:02.42 (34.10) [1:05.65] |
97 | Nasini Michele | 2002 | Polisportiva Comunale Riccione | 02'02''80 | 573 | | | |
50m 28.78 (28.78) 100m 59.24 (30.46) [59.24] 150m 1:30.92 (31.68) 200m 2:02.80 (31.88) [1:03.56] |
98 | Van Rompaey Senne | 2003 | BEL Brabo Zwemclub Antwerpen | 02'02''88 | 571 | | | |
50m 28.11 (28.11) 100m 59.38 (31.27) [59.38] 150m 1:31.30 (31.92) 200m 2:02.88 (31.58) [1:03.50] |
99 | Zlatic Lazar | 1994 | HUN Iron Swim Team | 02'03''09 | 569 | | | |
50m 27.36 (27.36) 100m 58.53 (31.17) [58.53] 150m 1:30.50 (31.97) 200m 2:03.09 (32.59) [1:04.56] |
100 | Adilgereyev Adil | 2002 | KAZ Dostyk Aktobe | 02'03''29 | 566 | | | |
50m 28.53 (28.53) 100m 59.87 (31.34) [59.87] 150m 1:31.77 (31.90) 200m 2:03.29 (31.52) [1:03.42] |
101 | Perla Edoardo | 2001 | Polisportiva Comunale Riccione | 02'03''51 | 563 | | | |
50m 28.73 (28.73) 100m 1:00.33 (31.60) [1:00.33] 150m 1:31.75 (31.42) 200m 2:03.51 (31.76) [1:03.18] |
102 | Ahwan Lenel | 2002 | GBR Plymouth Leander Swimming Club | 02'03''86 | 558 | | | |
50m 27.40 (27.40) 100m 58.59 (31.19) [58.59] 150m 1:31.21 (32.62) 200m 2:03.86 (32.65) [1:05.27] |
103 | Henrionnet Tom | 2004 | FRA Cd54 Natation | 02'04''06 | 555 | | | |
50m 28.48 (28.48) 100m 59.66 (31.18) [59.66] 150m 1:31.93 (32.27) 200m 2:04.06 (32.13) [1:04.40] |
104 | Tsui Dylan Ethan | 2002 | GBR Plymouth Leander Swimming Club | 02'04''75 | 546 | | | |
50m 29.36 (29.36) 100m 1:01.65 (32.29) [1:01.65] 150m 1:33.63 (31.98) 200m 2:04.75 (31.12) [1:03.10] |
105 | Jansen Anton | 2000 | NED PSV Eindhoven | 02'04''85 | 545 | | | |
50m 27.87 (27.87) 100m 59.98 (32.11) [59.98] 150m 1:32.60 (32.62) 200m 2:04.85 (32.25) [1:04.87] |
106 | De Meyer Niels | 2002 | BEL Brabo Zwemclub Antwerpen | 02'04''92 | 544 | | | |
50m 28.27 (28.27) 100m 59.84 (31.57) [59.84] 150m 1:32.59 (32.75) 200m 2:04.92 (32.33) [1:05.08] |
107 | Werner Nick | 2001 | GER SSG Saar Max Ritter | 02'05''03 | 542 | | | |
50m 28.75 (28.75) 100m 1:00.43 (31.68) [1:00.43] 150m 1:32.63 (32.20) 200m 2:05.03 (32.40) [1:04.60] |
108 | Hutzler Max | 2002 | GER Dresdner SC 1898 | 02'05''06 | 542 | | | |
50m 27.58 (27.58) 100m 59.02 (31.44) [59.02] 150m 1:31.88 (32.86) 200m 2:05.06 (33.18) [1:06.04] |
109 | Ganss Julius | 2002 | GER SV Nikar Heidelberg | 02'05''25 | 540 | | | |
50m 28.61 (28.61) 100m 1:00.45 (31.84) [1:00.45] 150m 1:33.15 (32.70) 200m 2:05.25 (32.10) [1:04.80] |
110 | Preece Aron | 1999 | GBR Nova Centurion SC | 02'05''53 | 536 | | | |
50m 28.80 (28.80) 100m 1:00.45 (31.65) [1:00.45] 150m 1:33.35 (32.90) 200m 2:05.53 (32.18) [1:05.08] |
111 | Danthine Zacharie | 2004 | BEL Cercle Royal De Natation Arlonais | 02'05''56 | 536 | | | |
50m 29.01 (29.01) 100m 1:00.98 (31.97) [1:00.98] 150m 1:34.10 (33.12) 200m 2:05.56 (31.46) [1:04.58] |
112 | Griffiths Alex | 2003 | GBR Swim Wales | 02'05''58 | 535 | | | |
50m 29.01 (29.01) 100m 59.94 (30.93) [59.94] 150m 1:32.69 (32.75) 200m 2:05.58 (32.89) [1:05.64] |
    | Plaschke Lennart | 2001 | GER Schwimm Club Wiesbaden 1911 E.V | 02'05''58 | 535 | | | |
50m 29.40 (29.40) 100m 1:01.31 (31.91) [1:01.31] 150m 1:33.18 (31.87) 200m 2:05.58 (32.40) [1:04.27] |
114 | Frost Oliver Noergaard | 2002 | DEN Aalborg Sveommeklub | 02'05''66 | 534 | | | |
50m 28.56 (28.56) 100m 1:00.17 (31.61) [1:00.17] 150m 1:32.96 (32.79) 200m 2:05.66 (32.70) [1:05.49] |
115 | Husquinet Paul | 2002 | BEL Liege Mosan Natation | 02'05''78 | 533 | | | |
50m 28.50 (28.50) 100m 1:00.12 (31.62) [1:00.12] 150m 1:32.65 (32.53) 200m 2:05.78 (33.13) [1:05.66] |
116 | Bisenius Rayan | 2000 | BEL District Liege Namur Luxembourg | 02'05''84 | 532 | | | |
50m 29.43 (29.43) 100m 1:01.71 (32.28) [1:01.71] 150m 1:33.83 (32.12) 200m 2:05.84 (32.01) [1:04.13] |
117 | Schwick Maximilian | 2004 | GER Dresdner SC 1898 | 02'05''89 | 531 | | | |
50m 28.34 (28.34) 100m 1:00.59 (32.25) [1:00.59] 150m 1:33.89 (33.30) 200m 2:05.89 (32.00) [1:05.30] |
118 | Della Coletta Alessandro | 2003 | Dimensione Nuoto Vitorchiano | 02'05''91 | 531 | | | |
50m 27.75 (27.75) 100m 59.26 (31.51) [59.26] 150m 1:32.75 (33.49) 200m 2:05.91 (33.16) [1:06.65] |
119 | Gdaniec Hubert | 2004 | GBR Plymouth Leander Swimming Club | 02'05''94 | 531 | | | |
50m 29.19 (29.19) 100m 1:02.35 (33.16) [1:02.35] 150m 1:35.86 (33.51) 200m 2:05.94 (30.08) [1:03.59] |
    | Kellner Mats | 1999 | GER Paderborner SV 1911 | 02'05''94 | 531 | | | |
50m 28.52 (28.52) 100m 1:00.60 (32.08) [1:00.60] 150m 1:33.59 (32.99) 200m 2:05.94 (32.35) [1:05.34] |
121 | Vellen Nicolas | 2002 | GER SG Neuss | 02'06''17 | 528 | | | |
50m 28.88 (28.88) 100m 1:00.25 (31.37) [1:00.25] 150m 1:32.89 (32.64) 200m 2:06.17 (33.28) [1:05.92] |
122 | Bokov Rodion | 2003 | LUX Swimming Luxembourg | 02'06''78 | 520 | | | |
50m 28.99 (28.99) 100m 1:00.86 (31.87) [1:00.86] 150m 1:33.63 (32.77) 200m 2:06.78 (33.15) [1:05.92] |
123 | Graf Alex | 1999 | LUX Schwammclub Deifferdang | 02'06''84 | 520 | | | |
50m 28.49 (28.49) 100m 1:00.38 (31.89) [1:00.38] 150m 1:33.86 (33.48) 200m 2:06.84 (32.98) [1:06.46] |
    | Eeckhout Emile | 2001 | BEL Blocry, Ottignies Et Univ.l.l.n. Swimming Team | 02'06''84 | 520 | | | |
50m 29.95 (29.95) 100m 1:02.79 (32.84) [1:02.79] 150m 1:36.14 (33.35) 200m 2:06.84 (30.70) [1:04.05] |
125 | Such Thijs Oscar | 2003 | GER Schwimm Club Wiesbaden 1911 E.V | 02'07''00 | 518 | | | |
50m 28.45 (28.45) 100m 59.74 (31.29) [59.74] 150m 1:32.66 (32.92) 200m 2:07.00 (34.34) [1:07.26] |
126 | Sniedze Ricards Janis | 2003 | LAT Bjss Ridzene-Ziepniekkalns | 02'07''68 | 509 | | | |
50m 28.95 (28.95) 100m 1:02.80 (33.85) [1:02.80] 150m 1:37.56 (34.76) 200m 2:07.68 (30.12) [1:04.88] |
127 | Silva Sieira Carlos | 2003 | GBR Plymouth Leander Swimming Club | 02'07''74 | 509 | | | |
50m 29.68 (29.68) 100m 1:02.70 (33.02) [1:02.70] 150m 1:35.22 (32.52) 200m 2:07.74 (32.52) [1:05.04] |
128 | Capel Theo | 2004 | FRA Asptt Limoges | 02'07''83 | 508 | | | |
50m 28.09 (28.09) 100m 1:00.66 (32.57) [1:00.66] 150m 1:33.80 (33.14) 200m 2:07.83 (34.03) [1:07.17] |
129 | Lourtie Theo | 2004 | BEL District Liege Namur Luxembourg | 02'08''09 | 504 | | | |
50m 29.22 (29.22) 100m 1:01.83 (32.61) [1:01.83] 150m 1:35.48 (33.65) 200m 2:08.09 (32.61) [1:06.26] |
130 | Christin Matthieu Nathan | 2003 | RUS Youth Of Moscow | 02'08''18 | 503 | | | |
50m 28.99 (28.99) 100m 1:00.91 (31.92) [1:00.91] 150m 1:34.59 (33.68) 200m 2:08.18 (33.59) [1:07.27] |
131 | Remacle Hugo | 2003 | BEL District Liege Namur Luxembourg | 02'08''40 | 501 | | | |
50m 29.42 (29.42) 100m 1:02.22 (32.80) [1:02.22] 150m 1:35.60 (33.38) 200m 2:08.40 (32.80) [1:06.18] |
132 | Caeiro Diogo Constantino | 2003 | LUX Cercle De Natation Dudelange | 02'08''53 | 499 | | | |
50m 28.40 (28.40) 100m 1:00.91 (32.51) [1:00.91] 150m 1:35.24 (34.33) 200m 2:08.53 (33.29) [1:07.62] |
133 | Kaminski Karl | 2003 | GER SSF Bonn | 02'08''71 | 497 | | | |
50m 29.39 (29.39) 100m 1:01.73 (32.34) [1:01.73] 150m 1:35.30 (33.57) 200m 2:08.71 (33.41) [1:06.98] |
134 | Brockhaus Robin | 2001 | GER Paderborner SV 1911 | 02'08''74 | 497 | | | |
50m 28.19 (28.19) 100m 1:00.90 (32.71) [1:00.90] 150m 1:35.12 (34.22) 200m 2:08.74 (33.62) [1:07.84] |
135 | Symillidis Stylianos | 2004 | GBR Plymouth Leander Swimming Club | 02'08''88 | 495 | | | |
50m 28.56 (28.56) 100m 1:00.68 (32.12) [1:00.68] 150m 1:34.91 (34.23) 200m 2:08.88 (33.97) [1:08.20] |
136 | Francois Mathias | 2003 | BEL District Liege Namur Luxembourg | 02'09''32 | 490 | | | |
50m 29.10 (29.10) 100m 1:01.20 (32.10) [1:01.20] 150m 1:35.14 (33.94) 200m 2:09.32 (34.18) [1:08.12] |
137 | Sonnenberg Philipp | 2004 | GER SC Neustadt Weinstrasse | 02'09''39 | 489 | | | |
50m 30.38 (30.38) 100m 1:03.49 (33.11) [1:03.49] 150m 1:36.77 (33.28) 200m 2:09.39 (32.62) [1:05.90] |
138 | Washburn Finlay | 2004 | GBR Plymouth Leander Swimming Club | 02'09''90 | 484 | | | |
50m 28.37 (28.37) 100m 1:01.63 (33.26) [1:01.63] 150m 1:35.19 (33.56) 200m 2:09.90 (34.71) [1:08.27] |
139 | De Cooman Francois Clement | 2004 | BEL District Liege Namur Luxembourg | 02'10''02 | 482 | | | |
50m 29.48 (29.48) 100m 1:02.96 (33.48) [1:02.96] 150m 1:38.01 (35.05) 200m 2:10.02 (32.01) [1:07.06] |
140 | Wirth David | 2002 | LUX Schwammclub Deifferdang | 02'11''23 | 469 | | | |
50m 29.07 (29.07) 100m 1:02.61 (33.54) [1:02.61] 150m 1:37.16 (34.55) 200m 2:11.23 (34.07) [1:08.62] |
141 | Smit Luca | 2003 | GER Schwimm Club Wiesbaden 1911 E.V | 02'11''69 | 464 | | | |
50m 29.35 (29.35) 100m 1:01.74 (32.39) [1:01.74] 150m 1:36.83 (35.09) 200m 2:11.69 (34.86) [1:09.95] |
142 | Peterwitz Andre | 1999 | GER Schwimm Club Wiesbaden 1911 E.V | 02'11''74 | 464 | | | |
50m 29.78 (29.78) 100m 1:02.49 (32.71) [1:02.49] 150m 1:36.98 (34.49) 200m 2:11.74 (34.76) [1:09.25] |
143 | Flottmeyer Vincent | 2003 | GER Paderborner SV 1911 | 02'12''27 | 458 | | | |
50m 30.28 (30.28) 100m 1:04.47 (34.19) [1:04.47] 150m 1:39.13 (34.66) 200m 2:12.27 (33.14) [1:07.80] |
144 | Schmidiger Ian | 2003 | SUI Swim Team Lucerne | 02'12''28 | 458 | | | |
50m 30.23 (30.23) 100m 1:05.12 (34.89) [1:05.12] 150m 1:39.64 (34.52) 200m 2:12.28 (32.64) [1:07.16] |
145 | Siemund Benjamin | 2003 | GER SG Poseidon Eppelheim | 02'14''15 | 439 | | | |
50m 28.71 (28.71) 100m 1:02.58 (33.87) [1:02.58] 150m 1:38.77 (36.19) 200m 2:14.15 (35.38) [1:11.57] |
146 | Dombrowa Yanick | 2004 | GER VFL Gladbeck 1921 | 02'15''43 | 427 | | | |
50m 28.07 (28.07) 100m 1:00.84 (32.77) [1:00.84] 150m 1:37.75 (36.91) 200m 2:15.43 (37.68) [1:14.59] |
147 | Parmentier Aymeric | 1993 | BEL Blocry, Ottignies Et Univ.l.l.n. Swimming Team | 02'16''81 | 414 | | | |
50m 30.04 (30.04) 100m 1:04.23 (34.19) [1:04.23] 150m 1:40.63 (36.40) 200m 2:16.81 (36.18) [1:12.58] |