1 | Stoppa Francesca | 1996 | Rari Nantes Trento | 02'10''87 | 786 | | | |
50m 29.69 (29.69) 100m 1:03.01 (33.32) [1:03.01] 150m 1:37.08 (34.07) 200m 2:10.87 (33.79) [1:07.86] |
2 | Petronio Aurora | 1998 | Rari Nantes Torino | 02'11''06 | 782 | | | |
50m 29.32 (29.32) 100m 1:02.25 (32.93) [1:02.25] 150m 1:36.07 (33.82) 200m 2:11.06 (34.99) [1:08.81] |
3 | Negri Susanna | 1990 | Rappresentativa FIN Lombardia | 02'12''93 | 750 | | | |
50m 30.19 (30.19) 100m 1:03.79 (33.60) [1:03.79] 150m 1:38.00 (34.21) 200m 2:12.93 (34.93) [1:09.14] |
4 | Facchini Giulia Lucia | 1995 | Centro Nuoto Torino | 02'13''20 | 745 | | | |
50m 30.29 (30.29) 100m 1:04.82 (34.53) [1:04.82] 150m 1:39.14 (34.32) 200m 2:13.20 (34.06) [1:08.38] |
5 | Corapi Adele Lucrezia Maria | 1995 | Centro Nuoto Torino | 02'14''45 | 724 | | | |
50m 29.97 (29.97) 100m 1:03.90 (33.93) [1:03.90] 150m 1:38.36 (34.46) 200m 2:14.45 (36.09) [1:10.55] |
6 | Fanti Rovetta Caterina | 1998 | Rappresentativa FIN Lombardia | 02'15''38 | 710 | | | |
50m 30.52 (30.52) 100m 1:04.66 (34.14) [1:04.66] 150m 1:39.94 (35.28) 200m 2:15.38 (35.44) [1:10.72] |
7 | Ariaudo Anna | 1997 | CSR Granda | 02'15''70 | 705 | | | |
50m 30.70 (30.70) 100m 1:04.18 (33.48) [1:04.18] 150m 1:39.78 (35.60) 200m 2:15.70 (35.92) [1:11.52] |
8 | Peschiera Giorgia | 1999 | Andrea Doria | 02'16''03 | 699 | | | |
50m 30.49 (30.49) 100m 1:04.89 (34.40) [1:04.89] 150m 1:40.44 (35.55) 200m 2:16.03 (35.59) [1:11.14] |
9 | Franzini Gabrielli Sara | 1993 | Imolanuoto | 02'19''30 | 651 | | | |
50m 31.21 (31.21) 100m 1:06.24 (35.03) [1:06.24] 150m 1:42.39 (36.15) 200m 2:19.30 (36.91) [1:13.06] |
10 | Roggero Martina | 1998 | A.P.D. Dynamic Sport | 02'21''22 | 625 | | | |
50m 31.94 (31.94) 100m 1:07.45 (35.51) [1:07.45] 150m 1:43.97 (36.52) 200m 2:21.22 (37.25) [1:13.77] |
11 | Menicucci Lara | 1999 | Sisport SPA SSD | 02'22''62 | 607 | | | |
50m 32.11 (32.11) 100m 1:07.77 (35.66) [1:07.77] 150m 1:45.06 (37.29) 200m 2:22.62 (37.56) [1:14.85] |
12 | Bisceglia Gaia | 1999 | Canottieri Vittorino Da Feltre | 02'28''96 | 533 | | | |
50m 32.65 (32.65) 100m 1:10.14 (37.49) [1:10.14] 150m 1:49.15 (39.01) 200m 2:28.96 (39.81) [1:18.82] |
13 | Violino Lucrezia | 1999 | A.P.D. Dynamic Sport | 02'28''97 | 532 | | | |
50m 33.12 (33.12) 100m 1:10.76 (37.64) [1:10.76] 150m 1:49.96 (39.20) 200m 2:28.97 (39.01) [1:18.21] |
14 | Leta Noemi | 1999 | Sisport SPA SSD | 02'30''02 | 521 | | | |
50m 32.60 (32.60) 100m 1:09.38 (36.78) [1:09.38] 150m 1:48.52 (39.14) 200m 2:30.02 (41.50) [1:20.64] |
15 | Pariota Chiara | 1999 | Nuotatori Milanesi | 02'31''18 | 509 | | | |
50m 33.13 (33.13) 100m 1:10.05 (36.92) [1:10.05] 150m 1:49.35 (39.30) 200m 2:31.18 (41.83) [1:21.13] |
16 | Cattin Giorgia | 1999 | ESL Nuoto Torino S.A.FA | 02'31''44 | 507 | | | |
50m 34.07 (34.07) 100m 1:12.60 (38.53) [1:12.60] 150m 1:50.61 (38.01) 200m 2:31.44 (40.83) [1:18.84] |
17 | Pilloni Alessia | 1999 | ESL Nuoto Torino S.A.FA | 02'34''41 | 478 | | | |
50m 33.93 (33.93) 100m 1:12.64 (38.71) [1:12.64] 150m 1:52.90 (40.26) 200m 2:34.41 (41.51) [1:21.77] |