1 | ESP Club Deportivo Gredos San Diego | Sanchez Romero Raul, Carazo Barbero Gonzalo, Ortega Perez Sergio, Rodriguez Valencia Alvaro | 01'37''53 | 797 | | | |
50m 24.77 (24.77) 100m 51.73 (26.96) [51.73] 150m 1:15.86 (24.13) 200m 1:37.53 (21.67) [45.80] |
2 | ESP Real Canoe Natacion Club | Arevalo Rubio Francisco Jose, Ortiz Canavate Ozeki Bruno Kenji, Rodriguez Gastanaga Beltran, Berg Eischeid Moritz | 01'37''63 | 794 | | | |
50m 25.57 (25.57) 100m 52.33 (26.76) [52.33] 150m 1:16.14 (23.81) 200m 1:37.63 (21.49) [45.30] |
3 | ESP CN Sek | Martin Lozoya Jorge, Morote Plaza Jaime, Rivas Gallego Javier, Segura Gutierrez Juan Francisco | 01'38''45 | 775 | | | |
50m 25.46 (25.46) 100m 52.57 (27.11) [52.57] 150m 1:16.54 (23.97) 200m 1:38.45 (21.91) [45.88] |
4 | ESP Club Natacion Santa Olaya | Campos Varela Sergio, Martinez Gutierrez Sergio, Martinez Diaz Alejandro, Castro Valle Cesar | 01'39''29 | 755 | | | |
50m 24.68 (24.68) 100m 52.98 (28.30) [52.98] 150m 1:17.15 (24.17) 200m 1:39.29 (22.14) [46.31] |
5 | ESP Club Esportiu Mediterrani | Calderon Iglesias Alejandro, Ballester Puig Joan, Lozano Mateos Alberto, Izaguirre Urberuaga Ander | 01'39''51 | 750 | | | |
50m 24.72 (24.72) 100m 53.40 (28.68) [53.40] 150m 1:16.60 (23.20) 200m 1:39.51 (22.91) [46.11] |
6 | ESP Sant Andreu | Navea Sorando Mario, Guerrero Ramos Atlas, Calzada Munoz Marc, Saad Gomez Alejandro | 01'39''63 | 748 | | | |
50m 25.57 (25.57) 100m 52.97 (27.40) [52.97] 150m 1:16.83 (23.86) 200m 1:39.63 (22.80) [46.66] |
7 | ESP Club Natacio Sabadell | Ramos Fernandez Alex, Castejon Ramirez Alex, Casanovas Skoubo Joan, De Celis Montalban Sergio | 01'40''28 | 733 | | | |
50m 25.57 (25.57) 100m 54.08 (28.51) [54.08] 150m 1:17.97 (23.89) 200m 1:40.28 (22.31) [46.20] |
8 | ESP C.N. Metropole | Alonso Santana Jonay, Brannerud Garcia Juan Gustavo, Curbelo Tejera Adrian, Ramon Suarez Jorge De | 01'41''11 | 715 | | | |
50m 25.59 (25.59) 100m 54.20 (28.61) [54.20] 150m 1:17.93 (23.73) 200m 1:41.11 (23.18) [46.91] |
9 | ESP C.N. Terrassa | Cubillas Gil Izan, Benitez Hernandez David, Molla Yanes Mario, Duran Navia Miguel | 01'41''17 | 714 | | | |
50m 26.45 (26.45) 100m 54.00 (27.55) [54.00] 150m 1:18.28 (24.28) 200m 1:41.17 (22.89) [47.17] |
10 | ESP C.N. Mataro | Giralt Pidemont Jan, Morillas Ramos Fernando, Penedes Fradera Marti, Pujol Belmonte Guillem | 01'41''93 | 698 | | | |
50m 25.85 (25.85) 100m 53.57 (27.72) [53.57] 150m 1:18.90 (25.33) 200m 1:41.93 (23.03) [48.36] |
11 | ESP CN Mairena del Aljarafe | Cantos Galvez Manuel Jesus, Umsari Victor Balaguer, Garcia Rafael Pablo, Gil De Eraso Francisco Saul | 01'42''02 | 696 | | | |
50m 25.62 (25.62) 100m 54.57 (28.95) [54.57] 150m 1:19.06 (24.49) 200m 1:42.02 (22.96) [47.45] |
12 | ESP C.N. Arzua | Pereiro Carril Oscar, Garcia Soto Marcos, Senin Mourino Brais, Segade Marino Raul | 01'42''39 | 689 | | | |
50m 24.91 (24.91) 100m 53.64 (28.73) [53.64] 150m 1:19.26 (25.62) 200m 1:42.39 (23.13) [48.75] |
13 | ESP C.N. Alcala | Rueda Narvaez Alejandro, Gomez Gomez Marcos Jesus, Chacon Mateos Francisco Javier, Marin Sanchez Juan Pablo | 01'42''42 | 688 | | | |
50m 26.56 (26.56) 100m 55.25 (28.69) [55.25] 150m 1:19.67 (24.42) 200m 1:42.42 (22.75) [47.17] |
14 | ESP C.N. Churriana | Garcia Martin Alejandro, Alaminos Pelegrina Nestor, Nicasio Ruiz Fernando J., Martin Victor Manuel | 01'42''53 | 686 | | | |
50m 26.51 (26.51) 100m 55.60 (29.09) [55.60] 150m 1:20.36 (24.76) 200m 1:42.53 (22.17) [46.93] |
15 | ESP Club Deportivo Bidasoa | Mugika Bikuna Ion, Lopez Pires Alejandro, Aguilar Urtxegi Xabier, Aguilar Urtxegi Oskitz | 01'43''43 | 668 | | | |
50m 26.08 (26.08) 100m 54.75 (28.67) [54.75] 150m 1:20.10 (25.35) 200m 1:43.43 (23.33) [48.68] |
    | ESP C.N. Delfin | Fontabella Castellanos Hector, Fernandez Rodrigo Pablo, Hernandez Navarro Jorge, Llorca Anton Sergi | 01'43''43 | 668 | | | |
50m 24.80 (24.80) 100m 54.15 (29.35) [54.15] 150m 1:19.31 (25.16) 200m 1:43.43 (24.12) [49.28] |
17 | ESP Navial | Moreno Lara Javier, Jimenez Vega Jose Carlos, Moreno Lara Antonio, Zorzano Jover Javier | 01'44''02 | 657 | | | |
50m 27.54 (27.54) 100m 55.08 (27.54) [55.08] 150m 1:20.62 (25.54) 200m 1:44.02 (23.40) [48.94] |
18 | ESP C.n. Premia | Matsuyama Pastor Didac, Valdivieso Fernandez Ignacio, Domenech Adell Pol, Sentinella Ribas Albert | 01'44''10 | 655 | | | |
50m 25.95 (25.95) 100m 55.26 (29.31) [55.26] 150m 1:19.74 (24.48) 200m 1:44.10 (24.36) [48.84] |
19 | ESP Club Natacio Sant Feliu | Gonzalez Rodriguez Adria, Garrido Robles Alberto, Serena Blanchart Ruben, Acuna Rodriguez Ernesto Crox | 01'44''12 | 655 | | | |
50m 26.50 (26.50) 100m 56.18 (29.68) [56.18] 150m 1:20.97 (24.79) 200m 1:44.12 (23.15) [47.94] |
20 | ESP C.N. Alarcos Ciudad Real | Beltran Cabedo Pau, Benito Pines Angel David, Abarca Romero Julio, Ballesteros Labrada Sergio | 01'44''98 | 639 | | | |
50m 25.48 (25.48) 100m 54.67 (29.19) [54.67] 150m 1:20.37 (25.70) 200m 1:44.98 (24.61) [50.31] |
21 | ESP Club Natacion Alcobendas | San Roman Fernandez Daniel, Arroyo Crespo Sergio, Sanchez Gtrez Cabello Guillermo, Iglesia Garcia Jorge | 01'46''21 | 617 | | | |
50m 27.41 (27.41) 100m 57.04 (29.63) [57.04] 150m 1:21.84 (24.80) 200m 1:46.21 (24.37) [49.17] |