1 | Horvath Maros | 1989 | SVK Royal Plavecky Klub | 01'55''33 | | | | |
50m 27.24 (27.24) 100m 56.63 (29.39) [56.63] 150m 1:26.44 (29.81) 200m 1:55.33 (28.89) [58.70] |
2 | Bartos Dominik | 1987 | CZE Plavecky Klub Slavia Vs Plzen | 01'58''02 | | | | |
50m 26.83 (26.83) 100m 55.95 (29.12) [55.95] 150m 1:26.45 (30.50) 200m 1:58.02 (31.57) [1:02.07] |
3 | Feher Benjamin | 1994 | HUN Gyori Zabolatlanok | 01'58''79 | | | | |
50m 27.65 (27.65) 100m 58.40 (30.75) [58.40] 150m 1:29.40 (31.00) 200m 1:58.79 (29.39) [1:00.39] |
4 | Bohinc Gasper | 1991 | SLO Sportno Drustvo Riba Ljubljana | 02'01''62 | | | | |
50m 28.64 (28.64) 100m 59.30 (30.66) [59.30] 150m 1:30.70 (31.40) 200m 2:01.62 (30.92) [1:02.32] |
5 | Mayerhofer Hannes | 1993 | AUT Atus Graz | 02'05''44 | | | | |
50m 28.82 (28.82) 100m 1:00.79 (31.97) [1:00.79] 150m 1:33.17 (32.38) 200m 2:05.44 (32.27) [1:04.65] |
6 | Napravnik Martin | 1971 | CZE Klub Vodnich Sportu Pardubice | 02'07''51 | | | | |
50m 29.57 (29.57) 100m 1:01.88 (32.31) [1:01.88] 150m 1:34.88 (33.00) 200m 2:07.51 (32.63) [1:05.63] |
7 | Formanek Rene | 1986 | AUT SC Hakoah Wien | 02'07''73 | | | | |
50m 30.18 (30.18) 100m 1:03.21 (33.03) [1:03.21] 150m 1:36.26 (33.05) 200m 2:07.73 (31.47) [1:04.52] |
8 | Lange Nicky | 1980 | AUT Tri-X Kufstein | 02'09''57 | | | | |
50m 30.46 (30.46) 100m 1:03.51 (33.05) [1:03.51] 150m 1:37.18 (33.67) 200m 2:09.57 (32.39) [1:06.06] |
9 | Hailis Costas | 1987 | CYP Cyprus Master Swimming Association Club | 02'11''06 | | | | |
50m 29.68 (29.68) 100m 1:02.13 (32.45) [1:02.13] 150m 1:36.21 (34.08) 200m 2:11.06 (34.85) [1:08.93] |
10 | Lowy Thomas | 1966 | AUT SC Hakoah Wien | 02'13''20 | | | | |
50m 30.35 (30.35) 100m 1:03.53 (33.18) [1:03.53] 150m 1:37.87 (34.34) 200m 2:13.20 (35.33) [1:09.67] |
11 | Podany Stefan | 1986 | AUT Asv Wien | 02'15''01 | | | | |
50m 31.23 (31.23) 100m 1:06.21 (34.98) [1:06.21] 150m 1:41.01 (34.80) 200m 2:15.01 (34.00) [1:08.80] |
12 | Vesely Petr | 1973 | CZE Plavecky Klub Zlin | 02'15''38 | | | | |
50m 30.60 (30.60) 100m 1:04.32 (33.72) [1:04.32] 150m 1:39.40 (35.08) 200m 2:15.38 (35.98) [1:11.06] |
13 | Bertolin Martino | 1984 | AUT Union Sudstadt | 02'15''42 | | | | |
50m 30.45 (30.45) 100m 1:04.89 (34.44) [1:04.89] 150m 1:40.17 (35.28) 200m 2:15.42 (35.25) [1:10.53] |
14 | Nestler Jakob | 1999 | AUT Esv St. Polten | 02'15''55 | | | | |
50m 29.02 (29.02) 100m 1:01.79 (32.77) [1:01.79] 150m 1:37.97 (36.18) 200m 2:15.55 (37.58) [1:13.76] |
15 | Stottner Matthias | 1995 | AUT SK Voest Linz | 02'18''03 | | | | |
50m 28.16 (28.16) 100m 1:01.91 (33.75) [1:01.91] 150m 1:40.46 (38.55) 200m 2:18.03 (37.57) [1:16.12] |
16 | Thumb Werner | 1969 | AUT Su Baden | 02'18''39 | | | | |
50m 32.35 (32.35) 100m 1:08.18 (35.83) [1:08.18] 150m 1:43.58 (35.40) 200m 2:18.39 (34.81) [1:10.21] |
17 | Koszegvary Akos | 1975 | AUT Asv Wien | 02'18''70 | | | | |
50m 31.72 (31.72) 100m 1:06.52 (34.80) [1:06.52] 150m 1:43.05 (36.53) 200m 2:18.70 (35.65) [1:12.18] |
18 | Kotnik Daniel | 1995 | AUT SC Hakoah Wien | 02'20''37 | | | | |
50m 32.27 (32.27) 100m 1:07.70 (35.43) [1:07.70] 150m 1:43.75 (36.05) 200m 2:20.37 (36.62) [1:12.67] |
19 | Leonidas Dimitriu | 1977 | CYP Cyprus Master Swimming Association Club | 02'21''14 | | | | |
50m 31.53 (31.53) 100m 1:07.17 (35.64) [1:07.17] 150m 1:44.60 (37.43) 200m 2:21.14 (36.54) [1:13.97] |
20 | Pfitzner Lars | 1968 | AUT Tri-X Kufstein | 02'25''92 | | | | |
50m 33.33 (33.33) 100m 1:10.36 (37.03) [1:10.36] 150m 1:48.45 (38.09) 200m 2:25.92 (37.47) [1:15.56] |
21 | Spitzwieser Manfred | 1983 | AUT Asv Wien | 02'26''02 | | | | |
50m 33.73 (33.73) 100m 1:10.53 (36.80) [1:10.53] 150m 1:48.71 (38.18) 200m 2:26.02 (37.31) [1:15.49] |
22 | Sifferlinger Bernhard | 1961 | AUT Atus Graz | 02'28''08 | | | | |
50m 33.68 (33.68) 100m 1:11.37 (37.69) [1:11.37] 150m 1:50.83 (39.46) 200m 2:28.08 (37.25) [1:16.71] |
23 | Prandtstetter Matthias | 1980 | AUT Ltc Weinviertel | 02'30''47 | | | | |
50m 33.35 (33.35) 100m 1:11.51 (38.16) [1:11.51] 150m 1:51.03 (39.52) 200m 2:30.47 (39.44) [1:18.96] |
24 | Cole Christopher | 1965 | AUT Asv Wien | 02'30''57 | | | | |
50m 35.70 (35.70) 100m 1:13.66 (37.96) [1:13.66] 150m 1:52.63 (38.97) 200m 2:30.57 (37.94) [1:16.91] |
25 | Kastner Rudolf | 1958 | AUT Su Korneuburg | 02'31''75 | | | | |
50m 34.39 (34.39) 100m 1:12.77 (38.38) [1:12.77] 150m 1:54.64 (41.87) 200m 2:31.75 (37.11) [1:18.98] |
26 | Wyhlidal Stefan | 1979 | AUT Asv Wien | 02'32''61 | | | | |
50m 34.25 (34.25) 100m 1:13.02 (38.77) [1:13.02] 150m 1:53.05 (40.03) 200m 2:32.61 (39.56) [1:19.59] |
27 | Raml Wolfgang | 1971 | AUT Wiener Sport-Club | 02'32''69 | | | | |
50m 36.10 (36.10) 100m 1:14.45 (38.35) [1:14.45] 150m 1:53.58 (39.13) 200m 2:32.69 (39.11) [1:18.24] |
28 | Halasz Balazs | 1976 | HUN Swim Life | 02'33''96 | | | | |
50m 36.18 (36.18) 100m 1:14.27 (38.09) [1:14.27] 150m 1:53.69 (39.42) 200m 2:33.96 (40.27) [1:19.69] |
29 | Poljanc Wolfgang | 1967 | AUT Su Korneuburg | 02'35''25 | | | | |
50m 35.34 (35.34) 100m 1:13.59 (38.25) [1:13.59] 150m 1:53.94 (40.35) 200m 2:35.25 (41.31) [1:21.66] |
30 | Polo Thomas | 1971 | AUT SC Hakoah Wien | 02'36''08 | | | | |
50m 35.58 (35.58) 100m 1:15.29 (39.71) [1:15.29] 150m 1:56.01 (40.72) 200m 2:36.08 (40.07) [1:20.79] |
31 | Schorkhuber Berthold | 1987 | AUT Askoe Sc Steyr | 02'37''62 | | | | |
50m 35.13 (35.13) 100m 1:15.40 (40.27) [1:15.40] 150m 1:57.21 (41.81) 200m 2:37.62 (40.41) [1:22.22] |
32 | Hammer Mark | 1974 | AUT Wiener Sport-Club | 02'38''61 | | | | |
50m 35.43 (35.43) 100m 1:16.50 (41.07) [1:16.50] 150m 1:58.22 (41.72) 200m 2:38.61 (40.39) [1:22.11] |
33 | Beigl Peter | 1974 | AUT Ltc Weinviertel | 02'40''14 | | | | |
50m 37.77 (37.77) 100m 1:18.46 (40.69) [1:18.46] 150m 2:00.44 (41.98) 200m 2:40.14 (39.70) [1:21.68] |
34 | Morman Dalibor | 1978 | AUT Su Korneuburg | 02'41''84 | | | | |
50m 38.04 (38.04) 100m 1:18.43 (40.39) [1:18.43] 150m 2:00.27 (41.84) 200m 2:41.84 (41.57) [1:23.41] |
35 | Valovic Robert | 1956 | SVK Vysokoskolsky Klub Univerzity Komenskeho Bratislava | 02'42''42 | | | | |
50m 37.23 (37.23) 100m 1:17.99 (40.76) [1:17.99] 150m 2:00.82 (42.83) 200m 2:42.42 (41.60) [1:24.43] |
36 | Kilga Stefan | 1983 | AUT SC Hakoah Wien | 02'42''99 | | | | |
50m 36.95 (36.95) 100m 1:18.69 (41.74) [1:18.69] 150m 2:01.45 (42.76) 200m 2:42.99 (41.54) [1:24.30] |
37 | Weghofer Martin | 1968 | AUT Su Modling | 02'44''40 | | | | |
50m 36.92 (36.92) 100m 1:19.03 (42.11) [1:19.03] 150m 2:03.09 (44.06) 200m 2:44.40 (41.31) [1:25.37] |
38 | Schedl Michael | 1977 | AUT SC Diana Wien | 02'45''50 | | | | |
50m 36.02 (36.02) 100m 1:18.26 (42.24) [1:18.26] 150m 2:01.87 (43.61) 200m 2:45.50 (43.63) [1:27.24] |
39 | Glockler Knieling Florian | 1974 | AUT Su Baden | 02'47''46 | | | | |
50m 37.41 (37.41) 100m 1:19.79 (42.38) [1:19.79] 150m 2:04.49 (44.70) 200m 2:47.46 (42.97) [1:27.67] |
40 | Seehof Wilhelm | 1955 | AUT Su Baden | 02'47''55 | | | | |
50m 37.48 (37.48) 100m 1:20.77 (43.29) [1:20.77] 150m 2:05.47 (44.70) 200m 2:47.55 (42.08) [1:26.78] |
41 | Kummel Marco | 1977 | AUT Union Sudstadt | 02'49''18 | | | | |
50m 35.91 (35.91) 100m 1:17.96 (42.05) [1:17.96] 150m 2:03.81 (45.85) 200m 2:49.18 (45.37) [1:31.22] |
42 | Weigert Roland | 1985 | AUT Ew Donau Sc 1903 | 02'50''92 | | | | |
50m 37.76 (37.76) 100m 1:20.30 (42.54) [1:20.30] 150m 2:05.40 (45.10) 200m 2:50.92 (45.52) [1:30.62] |
43 | Beak Attila Endre | 1957 | HUN Torokbalinti Senior Uszo Club | 02'52''00 | | | | |
50m 38.90 (38.90) 100m 1:22.37 (43.47) [1:22.37] 150m 2:07.05 (44.68) 200m 2:52.00 (44.95) [1:29.63] |
44 | Pobis Peter | 1964 | AUT Union Sudstadt | 02'52''21 | | | | |
50m 37.90 (37.90) 100m 1:20.18 (42.28) [1:20.18] 150m 2:06.33 (46.15) 200m 2:52.21 (45.88) [1:32.03] |
45 | Fuller Markus | 1963 | AUT Tri-X Kufstein | 02'53''34 | | | | |
50m 36.26 (36.26) 100m 1:17.68 (41.42) [1:17.68] 150m 2:04.61 (46.93) 200m 2:53.34 (48.73) [1:35.66] |
46 | Dathe Bjorn | 1985 | AUT Asko Stockerau | 02'55''23 | | | | |
50m 37.47 (37.47) 100m 1:21.12 (43.65) [1:21.12] 150m 2:07.70 (46.58) 200m 2:55.23 (47.53) [1:34.11] |
47 | Rajsek Andreas | 1961 | AUT Atus Graz | 02'59''06 | | | | |
50m 39.61 (39.61) 100m 1:24.47 (44.86) [1:24.47] 150m 2:11.47 (47.00) 200m 2:59.06 (47.59) [1:34.59] |
48 | Stania Kai | 1965 | AUT Wiener Sport-Club | 02'59''19 | | | | |
50m 38.00 (38.00) 100m 1:20.89 (42.89) [1:20.89] 150m 2:10.36 (49.47) 200m 2:59.19 (48.83) [1:38.30] |
49 | Haiden Peter | 1954 | AUT Asv Wien | 03'25''77 | | | | |
50m 44.87 (44.87) 100m 1:37.63 (52.76) [1:37.63] 150m 2:33.49 (55.86) 200m 3:25.77 (52.28) [1:48.14] |
50 | Jelem Helmut | 1952 | AUT The Mermaids Wien | 03'39''17 | | | | |
50m 45.80 (45.80) 100m 1:44.16 (58.36) [1:44.16] 150m 2:43.58 (59.42) 200m 3:39.17 (55.59) [1:55.01] |
51 | Kurhajec Paul | 1941 | AUT SU Wien | 03'55''98 | | | | |
50m 54.75 (54.75) 100m 1:56.03 (1:01.28) [1:56.03] 150m 2:57.20 (1:01.17) 200m 3:55.98 (58.78) [1:59.95] |