1 | GER SG Hamburg West | Gerlach Sigrid, Lehmann Uwe, Walloch Helmut, Zeise Magdalene | 03'05''97 | | | | |
50m 33.52 (33.52) 100m 1:25.22 (51.70) [1:25.22] 150m 2:08.82 (43.60) 200m 3:05.97 (57.15) [1:40.75] |
2 | GER SG Neukolln E.V. Berlin | Busert Christiane, Dilling Dagmar, Haack Wolfgang Andreas, Kamlage Stefan | 02'12''22 | | | | |
50m 33.33 (33.33) 100m 1:10.46 (37.13) [1:10.46] 150m 1:42.38 (31.92) 200m 2:12.22 (29.84) [1:01.76] |
3 | GER TV Jahn Wolfsburg | Koch Matthias, Turowski Axel, Koch Caren, Friedrichs Viola | 02'15''04 | | | | |
50m 29.06 (29.06) 100m 1:04.77 (35.71) [1:04.77] 150m 1:40.91 (36.14) 200m 2:15.04 (34.13) [1:10.27] |
4 | GER BSC Robben Berlin | Meisner Stephan, Dobschin Regina, Stubbe Barbara, Globisch Achim | 02'19''49 | | | | |
50m 33.32 (33.32) 100m 1:09.81 (36.49) [1:09.81] 150m 1:49.04 (39.23) 200m 2:19.49 (30.45) [1:09.68] |
5 | GER Bremischer SV | Von Ahsen Detlev, Tobisch Gunter, Behrmann Andrea, Diedrichs Ina | 02'26''09 | | | | |
50m 30.99 (30.99) 100m 1:11.10 (40.11) [1:11.10] 150m 1:47.02 (35.92) 200m 2:26.09 (39.07) [1:14.99] |
6 | GER TSV von 1888 Hohenhameln | Wagner Britta, Brinkmann Barbel, Brauer Rolf, Krause Thomas | 02'27''36 | | | | |
50m 36.01 (36.01) 100m 1:17.87 (41.86) [1:17.87] 150m 1:55.63 (37.76) 200m 2:27.36 (31.73) [1:09.49] |
7 | GER SG Neumunster | Krug Ullrich, Holm Heike, Hippe Labuche Nadege, Benneweg Ingo | 02'05''07 | | | | |
50m 28.97 (28.97) 100m 1:03.16 (34.19) [1:03.16] 150m 1:35.04 (31.88) 200m 2:05.07 (30.03) [1:01.91] |
8 | GER WSG Wunstorf | Krietsch Corinna, Adam Dr. Stephan, Matthies Maren, Rust Peter | 02'08''91 | | | | |
50m 34.63 (34.63) 100m 1:07.11 (32.48) [1:07.11] 150m 1:40.04 (32.93) 200m 2:08.91 (28.87) [1:01.80] |
9 | GER SGS Hannover | Jacob Marco, Oelze Andrea, Tromm Schafer Christine, Steincke Joachim | 02'09''77 | | | | |
50m 30.00 (30.00) 100m 1:08.04 (38.04) [1:08.04] 150m 1:41.54 (33.50) 200m 2:09.77 (28.23) [1:01.73] |
10 | GER SV Poseidon Hamburg | Stover Corinna, Schwandt Dietrich, Stuhr Lennart, Seemann Becker Petra Christin | 02'11''60 | | | | |
50m 34.83 (34.83) 100m 1:12.22 (37.39) [1:12.22] 150m 1:37.80 (25.58) 200m 2:11.60 (33.80) [59.38] |
11 | GER Von 1898 Hannover | Lange Burkhard, Peters Judith, Meyer Katja, Feder Horst | 02'12''22 | | | | |
50m 32.98 (32.98) 100m 1:09.55 (36.57) [1:09.55] 150m 1:40.30 (30.75) 200m 2:12.22 (31.92) [1:02.67] |
12 | GER Vfl Rastede Von 1859 | Lubben Stefan, Brunken Hans Jurgen, Dierks Frauke Maren, Kusch Evelyn | 02'12''84 | | | | |
50m 34.15 (34.15) 100m 1:08.99 (34.84) [1:08.99] 150m 1:41.58 (32.59) 200m 2:12.84 (31.26) [1:03.85] |
13 | GER TuRa Meldorf | Muller Mareike, Braun Michael, Tharra Susan, Ley Bjorn | 02'15''72 | | | | |
50m 32.91 (32.91) 100m 1:11.06 (38.15) [1:11.06] 150m 1:46.12 (35.06) 200m 2:15.72 (29.60) [1:04.66] |
14 | GER SGS Hannover | Diener Tobias, Schmoll Erika, Muller Nathalie, Dorau Kai | 01'55''99 | | | | |
50m 28.20 (28.20) 100m 58.40 (30.20) [58.40] 150m 1:28.85 (30.45) 200m 1:55.99 (27.14) [57.59] |
15 | GER Von 1898 Hannover | Viera Savigne Denise, Berners Wolf Henning, Perner Melissa, Hohlen Marco | 02'00''09 | | | | |
50m 30.88 (30.88) 100m 58.43 (27.55) [58.43] 150m 1:30.26 (31.83) 200m 2:00.09 (29.83) [1:01.66] |
16 | GER SV Halle (Saale) | Grau Nadine, Aguilar Rocha Daniela, Scheibner Raul Werner, Dockhorn Thomas | 02'00''75 | | | | |
50m 29.57 (29.57) 100m 1:01.73 (32.16) [1:01.73] 150m 1:33.43 (31.70) 200m 2:00.75 (27.32) [59.02] |
17 | GER Halberstadter Sv | Geppert Frank, Schroter Marcel, Sladczyk Marit, Henrich Neele | 02'10''97 | | | | |
50m 30.98 (30.98) 100m 1:01.65 (30.67) [1:01.65] 150m 1:39.09 (37.44) 200m 2:10.97 (31.88) [1:09.32] |
18 | GER Merseburger Sv | Ruwoldt Carola, Rauschenbach Lutz, Neuhofer Hartmut, Zechner Luise | 02'11''87 | | | | |
50m 31.50 (31.50) 100m 1:05.64 (34.14) [1:05.64] 150m 1:40.56 (34.92) 200m 2:11.87 (31.31) [1:06.23] |
19 | GER PSV Delphin 1889 Berlin | Schmidt Katharina, Franzke Jorg, Wrede Nelly, Pantelmann Stefan | 02'21''41 | | | | |
50m 33.56 (33.56) 100m 1:13.81 (40.25) [1:13.81] 150m 1:49.04 (35.23) 200m 2:21.41 (32.37) [1:07.60] |
20 | GER TSV Reinbek | Kesse Martin Gangolf, Gartner Christian, Tapken Christina, Czienskowski Carina | 01'51''41 | | | | |
50m 26.67 (26.67) 100m 52.41 (25.74) [52.41] 150m 1:22.16 (29.75) 200m 1:51.41 (29.25) [59.00] |
21 | GER Eintracht Hildesheim 1861 | Girbig Lars, Gelleschus Hejpeter Axel, Schreiber Gesa, Roders Leah | 01'57''26 | | | | |
50m 27.40 (27.40) 100m 54.58 (27.18) [54.58] 150m 1:26.43 (31.85) 200m 1:57.26 (30.83) [1:02.68] |
22 | GER Hanse SV Rostock | Eisenberg Ole Christian, Thoms Philipp, Kienapfel Laura, Niemann Ann Kristin | 01'57''63 | | | | |
50m 26.72 (26.72) 100m 54.27 (27.55) [54.27] 150m 1:24.32 (30.05) 200m 1:57.63 (33.31) [1:03.36] |
23 | GER SGS Hamburg | Paff Daniel, Ley Verena, Wassmann Larysa, Chklar Alexander | 02'00''74 | | | | |
50m 29.82 (29.82) 100m 1:02.44 (32.62) [1:02.44] 150m 1:34.35 (31.91) 200m 2:00.74 (26.39) [58.30] |
24 | GER SC Magdeburg | Woitag Martin, Hofer Anna, Woitag Andrea, Dolle Andre | 02'01''05 | | | | |
50m 27.54 (27.54) 100m 58.49 (30.95) [58.49] 150m 1:29.90 (31.41) 200m 2:01.05 (31.15) [1:02.56] |
25 | GER Oldenburger SV 1902 | Klockgether Marco, Plewka Kristof, Ruis Mathilde Luise, Heykes Kirsi Marie | 02'03''11 | | | | |
50m 27.66 (27.66) 100m 55.41 (27.75) [55.41] 150m 1:29.87 (34.46) 200m 2:03.11 (33.24) [1:07.70] |
26 | GER SC Poseidon Berlin | Rasch Fabian, Hildner Franziska, Klitzke Sondra, Bach Pascal | 02'05''54 | | | | |
50m 29.35 (29.35) 100m 1:03.84 (34.49) [1:03.84] 150m 1:37.24 (33.40) 200m 2:05.54 (28.30) [1:01.70] |
27 | GER ATS Cuxhaven | Thurau Julia, Teuber Nicole, Hebbeln Bjorn, Nolte Marco | 02'07''64 | | | | |
50m 30.88 (30.88) 100m 1:02.82 (31.94) [1:02.82] 150m 1:36.00 (33.18) 200m 2:07.64 (31.64) [1:04.82] |
28 | GER CSV Berlin | Paetz Sven, Stove Emma Bo, Fuhr Bettina, Luo Liang | 02'10''60 | | | | |
50m 29.07 (29.07) 100m 1:09.63 (40.56) [1:09.63] 150m 1:38.80 (29.17) 200m 2:10.60 (31.80) [1:00.97] |
29 | GER WSV Bennigsen 1952 | Kuik Christian, Meyer Inga, Hoffmann Wiebke, Meyer Sven | 02'14''22 | | | | |
50m 32.78 (32.78) 100m 1:07.80 (35.02) [1:07.80] 150m 1:45.16 (37.36) 200m 2:14.22 (29.06) [1:06.42] |
30 | GER SC Poseidon Berlin | Heims Thilo, Bolz Svenja, Rendez Caroline, Mohn Felix | 01'48''00 | | | | |
50m 25.14 (25.14) 100m 54.97 (29.83) [54.97] 150m 1:23.60 (28.63) 200m 1:48.00 (24.40) [53.03] |
31 | GER HNT Hamburg | Protze Marcus, Hansen Karina, Dalladas Linda, Wittleben Pascal | 01'48''71 | | | | |
50m 26.37 (26.37) 100m 55.35 (28.98) [55.35] 150m 1:24.64 (29.29) 200m 1:48.71 (24.07) [53.36] |
32 | GER TSG Huchting Blumenthal Bremen | Thielpape Phil, Gambalat Jonas Adrian, Baden Janne Josephine, Karre Carolin | 01'49''15 | | | | |
50m 26.65 (26.65) 100m 52.00 (25.35) [52.00] 150m 1:20.44 (28.44) 200m 1:49.15 (28.71) [57.15] |
33 | GER TSV Reinbek | Savun Bogdan, Schevzov Pavel, Schmitz Severine, Vording Lidia | 01'53''62 | | | | |
50m 27.25 (27.25) 100m 54.23 (26.98) [54.23] 150m 1:23.18 (28.95) 200m 1:53.62 (30.44) [59.39] |
34 | GER Stader Schwimmverein | Zeidler Katharina Sophie, Telle Maximilian, Nuttbohm Helke, Dymek Martin | 01'56''60 | | | | |
50m 28.35 (28.35) 100m 57.06 (28.71) [57.06] 150m 1:29.87 (32.81) 200m 1:56.60 (26.73) [59.54] |
35 | GER SSC Germania Braunschweig | Bublitz Enno, Lilienthal Jessica, Tiesler Nina, Rachow Andre | 01'57''14 | | | | |
50m 27.45 (27.45) 100m 58.11 (30.66) [58.11] 150m 1:28.70 (30.59) 200m 1:57.14 (28.44) [59.03] |
36 | GER SG Berliner Wasserratten 1889 | Kurtz Dominique, Roth Michael, Bitzan Johanna, Brenzinger Lisa | 01'58''97 | | | | |
50m 27.06 (27.06) 100m 55.31 (28.25) [55.31] 150m 1:28.59 (33.28) 200m 1:58.97 (30.38) [1:03.66] |
37 | GER SG Wasserratten Norderstedt | Demuth Nina, Wenzel Nick Bennett, Siebke Nina, Rix Nils | 02'00''49 | | | | |
50m 32.18 (32.18) 100m 1:01.40 (29.22) [1:01.40] 150m 1:33.27 (31.87) 200m 2:00.49 (27.22) [59.09] |
38 | GER TSV Spandau 1860 e.V. | Geistert Luca Julia, Schulz Sara, Laufing Nico, Behrmann Micha | 02'09''77 | | | | |
50m 32.39 (32.39) 100m 1:11.83 (39.44) [1:11.83] 150m 1:40.59 (28.76) 200m 2:09.77 (29.18) [57.94] |
39 | GER SG Schoneberg Berlin | Karimi Mohammad, Goericke Mia, Muchow Felix, Fella Sophie | 01'51''29 | | | | |
50m 26.31 (26.31) 100m 55.34 (29.03) [55.34] 150m 1:22.13 (26.79) 200m 1:51.29 (29.16) [55.95] |
40 | GER SC Magdeburg | Hartwig Victoria, Winkel Lilly, Matzke Kevin, Frank Johannes | 01'51''37 | | | | |
50m 28.56 (28.56) 100m 58.28 (29.72) [58.28] 150m 1:25.79 (27.51) 200m 1:51.37 (25.58) [53.09] |
41 | GER SV Wasserfreunde Vollen - Papenburg e.V. | Hillebrand Florian, Mulder Imke, Scherpe Larissa, Freymuth Jonas | 01'56''46 | | | | |
50m 26.26 (26.26) 100m 59.29 (33.03) [59.29] 150m 1:30.30 (31.01) 200m 1:56.46 (26.16) [57.17] |
42 | GER Schwimmfreunde Meckelfeld | Clasen Lauren Lotte, Marquardt Nils, Clasen Marah Marie, Marquardt Lukas | 01'56''62 | | | | |
50m 30.38 (30.38) 100m 58.32 (27.94) [58.32] 150m 1:29.87 (31.55) 200m 1:56.62 (26.75) [58.30] |
43 | GER SGS Barsinghausen | Henke Emma, Johnson Liam, Preece Emily, Josopait Florian | 01'57''49 | | | | |
50m 30.06 (30.06) 100m 59.62 (29.56) [59.62] 150m 1:29.96 (30.34) 200m 1:57.49 (27.53) [57.87] |
44 | GER SG Schoneberg Berlin | Oesterreich Carl, Lachmann Clarissa, Sarnow Jasmin, Oesterreich Theo | 02'02''97 | | | | |
50m 28.75 (28.75) 100m 1:02.45 (33.70) [1:02.45] 150m 1:35.53 (33.08) 200m 2:02.97 (27.44) [1:00.52] |
45 | GER SG Wilhelmshaven | Esch Phillip, Mehrtens Marie, Hiller Laura, Weschenfelder Benedikt | 02'03''35 | | | | |
50m 28.98 (28.98) 100m 1:01.09 (32.11) [1:01.09] 150m 1:34.27 (33.18) 200m 2:03.35 (29.08) [1:02.26] |
46 | GER TuS Buppel | Pieper Sven, Neumann Leonie, Hormann Maria, Busing Michael | 02'12''96 | | | | |
50m 29.56 (29.56) 100m 1:04.57 (35.01) [1:04.57] 150m 1:40.16 (35.59) 200m 2:12.96 (32.80) [1:08.39] |