1 | Maset Marco | 2005 | Gymnasium Pordenone | 02'45''90 | 383 | | | |
50m 36.05 (36.05) 100m 1:18.11 (42.06) [1:18.11] 150m 2:02.69 (44.58) 200m 2:45.90 (43.21) [1:27.79] |
2 | Bittante Jacopo | 2005 | Centro Nuoto Rosa' | 03'00''87 | 295 | | | |
50m 41.52 (41.52) 100m 1:28.34 (46.82) [1:28.34] 150m 2:16.06 (47.72) 200m 3:00.87 (44.81) [1:32.53] |
3 | Serra Christian | 2005 | 2001 Team ASD - Rovereto | 03'01''15 | 294 | | | |
50m 40.04 (40.04) 100m 1:26.68 (46.64) [1:26.68] 150m 2:15.12 (48.44) 200m 3:01.15 (46.03) [1:34.47] |
4 | Calderan Enrico | 2005 | Gymnasium Pordenone | 03'01''63 | 291 | | | |
50m 41.65 (41.65) 100m 1:28.28 (46.63) [1:28.28] 150m 2:15.86 (47.58) 200m 3:01.63 (45.77) [1:33.35] |
5 | De Gaspari Leonardo | 2005 | Gymnasium Pordenone | 03'01''89 | 290 | | | |
50m 40.92 (40.92) 100m 1:27.93 (47.01) [1:27.93] 150m 2:15.37 (47.44) 200m 3:01.89 (46.52) [1:33.96] |
6 | Accurti Daniel | 2005 | Rari Nantes Trento | 03'02''40 | 288 | | | |
50m 40.67 (40.67) 100m 1:27.23 (46.56) [1:27.23] 150m 2:15.34 (48.11) 200m 3:02.40 (47.06) [1:35.17] |
7 | Grion Alberto | 2005 | Gymnasium Pordenone | 03'04''16 | 280 | | | |
50m 40.71 (40.71) 100m 1:28.12 (47.41) [1:28.12] 150m 2:18.11 (49.99) 200m 3:04.16 (46.05) [1:36.04] |
8 | Brugnara Leonardo | 2006 | Buonconsiglio Nuoto | 03'06''44 | 269 | | | |
50m 41.34 (41.34) 100m 1:28.67 (47.33) [1:28.67] 150m 2:18.02 (49.35) 200m 3:06.44 (48.42) [1:37.77] |
9 | Cirmi Matteo | 2006 | Centro Nuoto Rosa' | 03'06''98 | 267 | | | |
50m 41.32 (41.32) 100m 1:29.36 (48.04) [1:29.36] 150m 2:18.79 (49.43) 200m 3:06.98 (48.19) [1:37.62] |
10 | Osanitsch Federico | 2006 | Rari Nantes Ala | 03'07''18 | 266 | | | |
50m 40.84 (40.84) 100m 1:28.36 (47.52) [1:28.36] 150m 2:17.85 (49.49) 200m 3:07.18 (49.33) [1:38.82] |
11 | Pagliaro Federico | 2006 | Aquaclub SRL SSD | 03'08''80 | 259 | | | |
50m 42.91 (42.91) 100m 1:31.78 (48.87) [1:31.78] 150m 2:20.62 (48.84) 200m 3:08.80 (48.18) [1:37.02] |
12 | Simeoni Elia | 2006 | Centro Nuoto Rosa' | 03'09''32 | 257 | | | |
50m 43.87 (43.87) 100m 1:32.60 (48.73) [1:32.60] 150m 2:21.84 (49.24) 200m 3:09.32 (47.48) [1:36.72] |
13 | Morlacchi Francesco | 2006 | Olimpic Swim Pro ASD - Villongo | 03'14''11 | 239 | | | |
50m 44.26 (44.26) 100m 1:33.76 (49.50) [1:33.76] 150m 2:24.41 (50.65) 200m 3:14.11 (49.70) [1:40.35] |
14 | Zanetti Mattia | 2005 | Buonconsiglio Nuoto | 03'15''48 | 234 | | | |
50m 41.67 (41.67) 100m 1:30.99 (49.32) [1:30.99] 150m 2:23.12 (52.13) 200m 3:15.48 (52.36) [1:44.49] |
15 | Lott Guglielmo | 2006 | Centro Nuoto Rosa' | 03'19''21 | 221 | | | |
50m 43.57 (43.57) 100m 1:34.47 (50.90) [1:34.47] 150m 2:26.72 (52.25) 200m 3:19.21 (52.49) [1:44.74] |
16 | Bortolato Federico | 2006 | Gymnasium Pordenone | 03'23''26 | 208 | | | |
50m 45.60 (45.60) 100m 1:37.22 (51.62) [1:37.22] 150m 2:30.59 (53.37) 200m 3:23.26 (52.67) [1:46.04] |
17 | Pojer Luca | 2006 | Buonconsiglio Nuoto | 03'25''20 | 202 | | | |
50m 48.43 (48.43) 100m 1:41.40 (52.97) [1:41.40] 150m 2:35.70 (54.30) 200m 3:25.20 (49.50) [1:43.80] |
18 | Pigozzo Thomas | 2006 | Gymnasium Pordenone | 03'27''96 | 194 | | | |
50m 45.71 (45.71) 100m 1:38.84 (53.13) [1:38.84] 150m 2:34.70 (55.86) 200m 3:27.96 (53.26) [1:49.12] |