1 | Centro Nuoto Persiceto | Pivetti Leonardo, Vacchi Beatrice, Bertocchi Giulia, Pizzi Alessandro | 01'45''34 | | | | |
50m 25.70 (25.70) 100m 53.12 (27.42) [53.12] 150m 1:20.47 (27.35) 200m 1:45.34 (24.87) [52.22] |
2 | Polisportiva Masi | Malatesta Leprotti Leonardo, Pipitone Paride, Toschi Teresa, Boiani Martina | 01'46''34 | | | | |
50m 25.70 (25.70) 100m 49.73 (24.03) [49.73] 150m 1:18.77 (29.04) 200m 1:46.34 (27.57) [56.61] |
3 | Sport 2000 Pianoro | Dall'Olio Davide, Mazzoni Giovanni, Berbakov Beatrice, Giosue' Allegra | 01'46''37 | |
4 | Nuoto Sprint Borgo | Scalambra Matteo, Tognetti Fabio, Bragaglia Greta, Tale' Elena | 01'48''54 | | | | |
50m 25.49 (25.49) 100m 50.34 (24.85) [50.34] 150m 1:19.61 (29.27) 200m 1:48.54 (28.93) [58.20] |
5 | Aquaria Pontinia | Falanga Manuel, Lattanzi Roberto, Moro Marta, Casale Letizia | 01'49''35 | | | | |
50m 25.75 (25.75) 100m 51.37 (25.62) [51.37] 150m 1:19.64 (28.27) 200m 1:49.35 (29.71) [57.98] |
6 | Polisportiva Masi | Toccarelli Matteo, Barozzi Benedetta, Gelsomini Matilde, Cudia Martina | 01'51''21 | | | | |
50m 25.75 (25.75) 100m 51.96 (26.21) [51.96] 150m 1:22.09 (30.13) 200m 1:51.21 (29.12) [59.25] |
7 | Marconi 93 UISP | Bonfiglioli Mattia, Collalto Anna, Mazzanti Gaia, Bernardoni Marco | 01'51''91 | | | | |
50m 28.02 (28.02) 100m 57.30 (29.28) [57.30] 150m 1:28.06 (30.76) 200m 1:51.91 (23.85) [54.61] |
8 | UISP Vivisport | Di Bitonto Enrico Giovanni, Torre Enrico, Panizzolo Isabella, Teodoro Nesci Laura | 01'52''32 | | | | |
50m 26.86 (26.86) 100m 54.82 (27.96) [54.82] 150m 1:23.96 (29.14) 200m 1:52.32 (28.36) [57.50] |
9 | Centro Nuoto Persiceto | Bigiani Martina, De Luca Roberto, Vacchi Matilde, Romagnoli Mattia | 01'53''19 | | | | |
50m 30.17 (30.17) 100m 56.27 (26.10) [56.27] 150m 1:26.51 (30.24) 200m 1:53.19 (26.68) [56.92] |
10 | Nuoto Sprint Borgo | Filippi Matteo, Borghi Filippo, Flamigni Alice, Candini Sabrina | 01'55''50 | | | | |
50m 27.60 (27.60) 100m 54.16 (26.56) [54.16] 150m 1:23.54 (29.38) 200m 1:55.50 (31.96) [1:01.34] |
11 | Gymnic Club Nuoto ASD - Lucca | Tomei Silvia, Vannucchi Marco, De Luca Vanessa, Vannucchi Giulio | 01'55''81 | | | | |
50m 31.14 (31.14) 100m 58.40 (27.26) [58.40] 150m 1:29.25 (30.85) 200m 1:55.81 (26.56) [57.41] |
12 | Libertas Nuoto Caluso | Salvaggio Giulio, Lallo Aurora, Vacchino Andrea, Ferrario Ilaria | 01'56''40 | | | | |
50m 27.67 (27.67) 100m 1:00.18 (32.51) [1:00.18] 150m 1:26.13 (25.95) 200m 1:56.40 (30.27) [56.22] |
13 | Sport 2000 Pianoro | Matteuzzi Alessandro, Gherardi Federico, Nannetti Francesca, Raggi Giulia | 01'57''01 | | | | |
50m 26.73 (26.73) 100m 54.52 (27.79) [54.52] 150m 1:25.59 (31.07) 200m 1:57.01 (31.42) [1:02.49] |
14 | Torino Nuoto SSD | Ruscelli Siria, Toniazzo Francesca, Pedi Mattia, Perosino Edoardo | 01'57''77 | | | | |
50m 30.90 (30.90) 100m 1:04.34 (33.44) [1:04.34] 150m 1:31.37 (27.03) 200m 1:57.77 (26.40) [53.43] |
15 | Gymnic Club Nuoto ASD - Lucca | Manfredi Francesco, Chiarello Marta, Berti Sara, Simi Alessandro | 01'59''48 | | | | |
50m 30.04 (30.04) 100m 1:00.71 (30.67) [1:00.71] 150m 1:32.54 (31.83) 200m 1:59.48 (26.94) [58.77] |
16 | Derthona Nuoto | Fabbri Desiree', Cenkollari Amildo, Agosti Chiara, Zecchino Matteo Nunzio | 02'02''25 | | | | |
50m 31.85 (31.85) 100m 1:01.93 (30.08) [1:01.93] 150m 1:32.93 (31.00) 200m 2:02.25 (29.32) [1:00.32] |
17 | Derthona Nuoto | D'Elia Greta, Basso Katerina, Toporischev Danilo, Bianchi Luca | 02'09''60 | | | | |
50m 33.65 (33.65) 100m 1:04.97 (31.32) [1:04.97] 150m 1:37.98 (33.01) 200m 2:09.60 (31.62) [1:04.63] |