1 | ESP C.n. Swimfaster Salt | Requeno Soler Carlos, Aznar Marin Sergio, Aranda Gallego Jose Juan, Garcia Borja Raul | 01'48''95 | 990,73 | | | |
50m 26.52 (26.52) 100m 57.14 (30.62) [57.14] 150m 1:24.49 (27.35) 200m 1:48.95 (24.46) [51.81] |
2 | POL Water Squad | Kaczmarek Marcin, Rowinski Filip, Kaczynski Jacek, Kozlowski Romuald | 01'51''39 | 969,03 | | | |
50m 27.82 (27.82) 100m 58.15 (30.33) [58.15] 150m 1:24.11 (25.96) 200m 1:51.39 (27.28) [53.24] |
3 | AUT Ew Donau Sc 1903 | Sostaric Ivan, Strohmayer Erich, Unterdorfer Ivo, Stockinger Dietmar | 01'52''41 | 960,23 | | | |
50m 30.04 (30.04) 100m 1:00.56 (30.52) [1:00.56] 150m 1:28.17 (27.61) 200m 1:52.41 (24.24) [51.85] |
4 | GBR Trafford Metro Bor SC | Korcz Daniel Alexander, Keeley Joseph, Johnson Alec, Barnard Paul | 01'54''88 | 939,59 | | | |
50m 30.47 (30.47) 100m 1:00.75 (30.28) [1:00.75] 150m 1:29.94 (29.19) 200m 1:54.88 (24.94) [54.13] |
5 | FIN Espoon Kilpauinti | Korkka Ville Mikko, Gadding Kimmo, Smee Michael, Saxen Ville | 01'56''61 | 925,65 | | | |
50m 31.57 (31.57) 100m 1:03.95 (32.38) [1:03.95] 150m 1:30.39 (26.44) 200m 1:56.61 (26.22) [52.66] |
6 | POL KS Warta Poznan | Janyga Dariusz, Szymkowiak Marcin, Witt Piotr, Wachowski Blazej | 01'57''97 | 914,98 | | | |
50m 33.55 (33.55) 100m 1:03.86 (30.31) [1:03.86] 150m 1:30.71 (26.85) 200m 1:57.97 (27.26) [54.11] |
7 | GBR Trafford Metro Bor SC | Malpass Christopher, Simpson James, Ward Craig, Arnold Rob | 01'58''01 | 914,67 | | | |
50m 31.53 (31.53) 100m 1:01.40 (29.87) [1:01.40] 150m 1:27.62 (26.22) 200m 1:58.01 (30.39) [56.61] |
8 | POL Warsaw Masters Team | Szymanski Maciej, Kozak Stanislaw, Skoskiewicz Rafal, Pfitzner Jan | 01'58''70 | 909,35 | | | |
50m 30.52 (30.52) 100m 1:02.48 (31.96) [1:02.48] 150m 1:31.63 (29.15) 200m 1:58.70 (27.07) [56.22] |
9 | POL UKS Wodnik 29 Katowice | Znachowski Christoph, Znachowski Arkadiusz, Splawinski Michal, Wysocki Arkadiusz | 01'59''66 | 902,06 | | | |
50m 33.30 (33.30) 100m 1:03.26 (29.96) [1:03.26] 150m 1:32.12 (28.86) 200m 1:59.66 (27.54) [56.40] |
10 | LUX Luxembourg Sharks Swimming Club | Wong Woon Chong Cedric, Juncker Patrick, Tonus Frederic, Seremes Steve | 02'00''15 | 898,38 | | | |
50m 34.05 (34.05) 100m 1:08.85 (34.80) [1:08.85] 150m 1:34.93 (26.08) 200m 2:00.15 (25.22) [51.30] |
11 | Coopernuoto | Martinelli Nicola, Fieni Christian, Rota Alberto, Freddi Matteo | 02'01''12 | 891,18 | | | |
50m 31.86 (31.86) 100m 1:06.81 (34.95) [1:06.81] 150m 1:35.74 (28.93) 200m 2:01.12 (25.38) [54.31] |
12 | Nuoto Nautilus - Roma | Cinelli Marco, Felisati Raffaele, Ridolfi Maurizio, Bracalente Dino | 02'01''74 | 886,64 | | | |
50m 32.96 (32.96) 100m 1:06.01 (33.05) [1:06.01] 150m 1:36.41 (30.40) 200m 2:01.74 (25.33) [55.73] |
13 | CZE Vysokoskolsky Sportovni Klub Univerzita Brno | Veskrna Tomas, Fritz Samuel, Mruzek Alexander, Svanda Lubos | 02'02''26 | 882,87 | | | |
50m 30.41 (30.41) 100m 1:02.33 (31.92) [1:02.33] 150m 1:33.82 (31.49) 200m 2:02.26 (28.44) [59.93] |
14 | BEL Brabo Zwemclub Antwerpen | Van Keer Cedric, Michiels Johan, Hanssens Peter Johan M, Vermeiren Joost | 02'08''07 | 842,82 | | | |
50m 30.39 (30.39) 100m 1:07.96 (37.57) [1:07.96] 150m 1:38.45 (30.49) 200m 2:08.07 (29.62) [1:00.11] |
15 | GBR Wycombe District | Ben Allsopp, Goggin Keith, Wilson Charles, Whyte Gregory | 02'08''17 | 842,16 | | | |
50m 33.89 (33.89) 100m 1:09.12 (35.23) [1:09.12] 150m 1:40.21 (31.09) 200m 2:08.17 (27.96) [59.05] |
16 | LUX Luxembourg Sharks Swimming Club | Poliakov Dmitri, Cochet Francois, Cappello Federico, Nowacki Nogarolli Ricard | 02'11''05 | 823,66 | | | |
50m 37.51 (37.51) 100m 1:12.68 (35.17) [1:12.68] 150m 1:42.65 (29.97) 200m 2:11.05 (28.40) [58.37] |
17 | SRB Swimming Adventures | Vujovic Miroslav, Asak Stevica, Jovanovic Igor, Obradovic Jovan | 02'17''69 | 783,93 | | | |
50m 38.78 (38.78) 100m 1:15.66 (36.88) [1:15.66] 150m 1:49.72 (34.06) 200m 2:17.69 (27.97) [1:02.03] |
18 | SVK Pkm - Turcianski Raci | Turansky Branislav, Kubera Roman, Spiguth Oliver, Ziman Michal | 02'18''32 | 780,36 | | | |
50m 35.49 (35.49) 100m 1:20.78 (45.29) [1:20.78] 150m 1:49.39 (28.61) 200m 2:18.32 (28.93) [57.54] |
19 | ESP Club Natacion Ciudad De Murcia | Martinez Morales Alvaro, Trivino Hidalgo Julian, Martinez Morales Sergio, Omar Gonzalez Bonvicini | 02'18''40 | 779,91 | | | |
50m 35.00 (35.00) 100m 1:09.10 (34.10) [1:09.10] 150m 1:38.50 (29.40) 200m 2:18.40 (39.90) [1:09.30] |
20 | Nuoto Nautilus - Roma | Mosetti Mauro, Formaro Carlo Maria, Altobelli Federico, Lang Riccardo Maria | 02'18''79 | 777,72 | | | |
50m 41.79 (41.79) 100m 1:16.18 (34.39) [1:16.18] 150m 1:46.87 (30.69) 200m 2:18.79 (31.92) [1:02.61] |