1 | Agra Aguinaga Jesus Ignacio | 1980 | ESP Panteres Grogues Barcelona | 01'02''63 | |
2 | Muste Ramirez Joan | 2003 | ESP C.n. Reus Ploms | 01'02''87 | |
3 | Martinez Quintanilla Jordi | 1981 | ESP C.N. Aquamasters | 01'04''86 | |
4 | Torreblanca Vera David | 1983 | ESP C.n. Swimfaster Salt | 01'05''16 | |
5 | Gomez Nieto Sergi | 1992 | ESP Panteres Grogues Barcelona | 01'05''61 | |
6 | Filoso Garcia Alonso | 2002 | ESP C.n. Cornella | 01'07''92 | |
7 | San Martin Tresols Luis | 1988 | ESP A.e.n. Jupiter Sant Marti | 01'08''40 | |
8 | Costa Cesari Bernat | 2000 | ESP Cee Sant Gervasi | 01'08''47 | |
9 | Caparros Maestre Cristian | 1986 | ESP CN Barcelona - Spagna | 01'09''42 | |
10 | Graciano Baz David | 1994 | ESP C.n. Cornella | 01'09''46 | |
11 | Manzanares Garcia Daniel | 1992 | ESP Panteres Grogues Barcelona | 01'10''24 | |
12 | Cajal Trevino Lucas | 1999 | ESP C.N. Atletic-Barceloneta | 01'10''40 | |
13 | Plana Madeo Bernat | 2003 | ESP C.n. Swimfaster Salt | 01'10''83 | |
14 | Recena Pegalajar Ferran | 1977 | ESP C.N. Atletic-Barceloneta | 01'11''35 | |
15 | Oropeza Blanco Elio Ernesto | 1982 | ESP C.N. Aquamasters | 01'11''37 | |
16 | Godoy Mena Marcos | 1984 | ESP C.N. Atletic-Barceloneta | 01'12''05 | |
17 | Ortiz Caballero Adolfo | 1969 | ESP Club Natacio L'Hospitalet | 01'12''32 | |
18 | Rodriguez Lopez Juan Manuel | 1979 | ESP Panteres Grogues Barcelona | 01'13''31 | |
19 | Pinero Zomeno Adria | 1992 | ESP Panteres Grogues Barcelona | 01'13''46 | |
20 | Fokbor Cedric | 1983 | ESP Panteres Grogues Barcelona | 01'14''03 | |
21 | Escofet Micolau Guillem | 1995 | ESP C.n. Cornella | 01'14''18 | |
22 | Jimenez Yeste Edgar | 2000 | ESP C.n. Reus Ploms | 01'14''33 | |
23 | Lopez Sanchez Pau | 2003 | ESP C.n. Sant Adria | 01'14''57 | |
24 | Toset Alonso Gerard | 2001 | ESP C.N. Terrassa | 01'15''21 | |
25 | Wanders Bastiaan | 1969 | ESP U.e. Horta | 01'15''43 | |
26 | Mena Funcia Sergio | 1986 | ESP C.N. Atletic-Barceloneta | 01'16''18 | |
27 | Vitale Luciano | 1983 | ESP Club Esportiu Mediterrani | 01'16''26 | |
28 | Alvarez Rodriguez Jose Antonio | 1973 | ESP C.N. Prat De Llobregat | 01'16''36 | |
29 | Puig Puig Josep | 1968 | ESP C.N. Aquamasters | 01'16''48 | |
30 | Bulat Barreiro Sergio | 1966 | ESP C.n. Salou | 01'17''52 | |
31 | Torralbo Jurado Juanma | 1976 | ESP C.N. Aquamasters | 01'17''59 | |
32 | Torrente Llamas Victor | 1988 | ESP Natacio Santa Perpetua | 01'18''26 | |
33 | Capo Cosialls Ivan | 1975 | ESP C.n. Sitges | 01'19''29 | |
34 | Vignes Salmeron Gabriel | 1962 | ESP Club Natacio Cerdanyola | 01'20''16 | |
35 | Gonzalez Vila Cunibert | 1990 | ESP Club Natacio Sabadell | 01'20''41 | |
36 | Mosca Roberto | 1976 | ESP Panteres Grogues Barcelona | 01'21''11 | |
37 | Garrido Garcia Ivan | 1991 | ESP Marnaton | 01'23''40 | |
38 | Ribon Calabia Enrique | 1968 | ESP C.N. Aquamasters | 01'28''52 | |
39 | Oliva Chilleron Edgar | 1991 | ESP Natacio Santa Perpetua | 01'30''09 | |
40 | Martin Usieto Carlos | 1951 | ESP U.e. Horta | 01'41''00 | |
    | Serrainat Borrell Josep Maria | 1964 | ESP C.n. Swimfaster Salt | Squalificato | |