1 | Stockinger Dietmar | 1982 | AUT Eisenstadter Su | 01'53''64 | 967,71 | | | |
50m 25.76 (25.76) 100m 54.47 (28.71) [54.47] 150m 1:24.05 (29.58) 200m 1:53.64 (29.59) [59.17] |
2 | Sostaric Ivan | 1974 | AUT Ew Donau Sc 1903 | 02'06''02 | 872,64 | | | |
50m 28.86 (28.86) 100m 1:01.05 (32.19) [1:01.05] 150m 1:33.72 (32.67) 200m 2:06.02 (32.30) [1:04.97] |
3 | Kovacs Gyorgy | 1973 | HUN Iron Aquatics | 02'08''40 | 856,46 | | | |
50m 29.01 (29.01) 100m 1:00.55 (31.54) [1:00.55] 150m 1:33.82 (33.27) 200m 2:08.40 (34.58) [1:07.85] |
4 | Toth Csaba | 1969 | HUN Torokbalinti Senior Uszo Club | 02'12''38 | 830,71 | | | |
50m 30.69 (30.69) 100m 1:04.33 (33.64) [1:04.33] 150m 1:38.44 (34.11) 200m 2:12.38 (33.94) [1:08.05] |
5 | Markus Istvan | 1974 | HUN Szechy Tamas Sportiskola Sopron | 02'15''86 | 809,44 | | | |
50m 32.00 (32.00) 100m 1:06.52 (34.52) [1:06.52] 150m 1:42.13 (35.61) 200m 2:15.86 (33.73) [1:09.34] |
6 | Hajdu Laszlo | 1961 | HUN Bacsviz-Kecskemeti Vizmu Sc | 02'16''74 | 804,23 | | | |
50m 32.02 (32.02) 100m 1:06.14 (34.12) [1:06.14] 150m 1:41.80 (35.66) 200m 2:16.74 (34.94) [1:10.60] |
7 | Nagl Norbert | 1968 | AUT SU Wien | 02'20''68 | 781,70 | | | |
50m 33.54 (33.54) 100m 1:09.47 (35.93) [1:09.47] 150m 1:45.44 (35.97) 200m 2:20.68 (35.24) [1:11.21] |
8 | Tschugguel Walter | 1966 | AUT SC Diana Wien | 02'22''22 | 773,24 | | | |
50m 32.74 (32.74) 100m 1:08.68 (35.94) [1:08.68] 150m 1:45.79 (37.11) 200m 2:22.22 (36.43) [1:13.54] |
9 | Steker Karel | 1981 | CZE Plavecky Klub Zlin | 02'24''16 | 762,83 | | | |
50m 32.89 (32.89) 100m 1:09.82 (36.93) [1:09.82] 150m 1:47.94 (38.12) 200m 2:24.16 (36.22) [1:14.34] |
10 | Polak Peter | 1960 | AUT Wiener Sport-Club | 02'24''53 | 760,88 | | | |
50m 33.37 (33.37) 100m 1:10.70 (37.33) [1:10.70] 150m 1:47.95 (37.25) 200m 2:24.53 (36.58) [1:13.83] |
11 | Kleylein Stefan | 1977 | AUT Asv Wien | 02'25''31 | 756,80 | | | |
50m 33.33 (33.33) 100m 1:10.17 (36.84) [1:10.17] 150m 1:47.78 (37.61) 200m 2:25.31 (37.53) [1:15.14] |
12 | Berger Kurt | 1966 | AUT Asv Wien | 02'26''78 | 749,22 | | | |
50m 33.79 (33.79) 100m 1:10.96 (37.17) [1:10.96] 150m 1:49.51 (38.55) 200m 2:26.78 (37.27) [1:15.82] |
13 | Spitzwieser Manfred | 1983 | AUT Asv Wien | 02'27''62 | 744,95 | | | |
50m 34.20 (34.20) 100m 1:11.60 (37.40) [1:11.60] 150m 1:50.45 (38.85) 200m 2:27.62 (37.17) [1:16.02] |
14 | Schorkhuber Berthold | 1987 | AUT Asv Wien | 02'28''64 | 739,84 | | | |
50m 33.65 (33.65) 100m 1:11.63 (37.98) [1:11.63] 150m 1:50.83 (39.20) 200m 2:28.64 (37.81) [1:17.01] |
15 | Fernesi Josef | 1956 | AUT Asko Stockerau | 02'35''58 | 706,84 | | | |
50m 34.04 (34.04) 100m 1:14.00 (39.96) [1:14.00] 150m 1:55.21 (41.21) 200m 2:35.58 (40.37) [1:21.58] |
16 | Hinterkorner Georg | 1981 | AUT Asv Wien | 02'35''95 | 705,16 | | | |
50m 34.43 (34.43) 100m 1:13.59 (39.16) [1:13.59] 150m 1:54.85 (41.26) 200m 2:35.95 (41.10) [1:22.36] |
17 | Stockinger Dietmar | 1954 | AUT Su Modling | 02'35''96 | 705,12 | | | |
50m 34.77 (34.77) 100m 1:13.90 (39.13) [1:13.90] 150m 1:55.39 (41.49) 200m 2:35.96 (40.57) [1:22.06] |
18 | Dantuma Ruurt Dirk | 1957 | AUT Waterbecks Sv | 02'36''67 | 701,92 | | | |
50m 33.86 (33.86) 100m 1:13.58 (39.72) [1:13.58] 150m 1:56.23 (42.65) 200m 2:36.67 (40.44) [1:23.09] |
19 | Seyerlehner Matthias | 1983 | AUT Asvo Sv Losenstein | 02'36''95 | 700,67 | | | |
50m 34.25 (34.25) 100m 1:13.02 (38.77) [1:13.02] 150m 1:55.17 (42.15) 200m 2:36.95 (41.78) [1:23.93] |
20 | Thinschmidt Rene | 1974 | AUT Askoe Sc Steyr | 02'45''66 | 663,83 | | | |
50m 38.57 (38.57) 100m 1:21.29 (42.72) [1:21.29] 150m 2:04.81 (43.52) 200m 2:45.66 (40.85) [1:24.37] |
21 | Marchtrenker Johannes | 1964 | AUT Asv Wien | 02'48''21 | 653,77 | | | |
50m 38.67 (38.67) 100m 1:21.31 (42.64) [1:21.31] 150m 2:05.24 (43.93) 200m 2:48.21 (42.97) [1:26.90] |
22 | Luchko Igor | 1977 | AUT SC Hakoah Wien | 02'54''47 | 630,31 | | | |
50m 39.57 (39.57) 100m 1:22.88 (43.31) [1:22.88] 150m 2:08.71 (45.83) 200m 2:54.47 (45.76) [1:31.59] |
23 | Kuritko Andreas | 1984 | AUT SC Hakoah Wien | 02'57''52 | 619,48 | | | |
50m 38.73 (38.73) 100m 1:22.27 (43.54) [1:22.27] 150m 2:09.57 (47.30) 200m 2:57.52 (47.95) [1:35.25] |
24 | Beig Robert | 1948 | AUT SC Hakoah Wien | 03'05''37 | 593,25 | | | |
50m 42.16 (42.16) 100m 1:28.96 (46.80) [1:28.96] 150m 2:17.83 (48.87) 200m 3:05.37 (47.54) [1:36.41] |
25 | Kurhajec Paul | 1941 | AUT SU Wien | 03'17''19 | 557,69 | | | |
50m 47.71 (47.71) 100m 1:38.63 (50.92) [1:38.63] 150m 2:28.60 (49.97) 200m 3:17.19 (48.59) [1:38.56] |
26 | Panzer Simon | 1952 | AUT SC Hakoah Wien | 03'20''30 | 549,03 | | | |
50m 46.82 (46.82) 100m 1:37.28 (50.46) [1:37.28] 150m 2:29.98 (52.70) 200m 3:20.30 (50.32) [1:43.02] |
27 | Krieger Tobias | 1974 | AUT SC Hakoah Wien | 03'20''82 | 547,60 | | | |
50m 42.51 (42.51) 100m 1:32.62 (50.11) [1:32.62] 150m 2:27.78 (55.16) 200m 3:20.82 (53.04) [1:48.20] |
28 | Jelem Helmut | 1952 | AUT The Mermaids Wien | 03'32''86 | 516,63 | | | |
50m 46.56 (46.56) 100m 1:40.14 (53.58) [1:40.14] 150m 2:36.89 (56.75) 200m 3:32.86 (55.97) [1:52.72] |