1 | Milano Nuoto Master | Bonariva Yacopo, Bellini Marco, Ratti Michele, Sala Alberto | 01'44''42 | 960,83 | | | |
50m 25.61 (25.61) 100m 55.18 (29.57) [55.18] 150m 1:20.48 (25.30) 200m 1:44.42 (23.94) [49.24] |
2 | Team Lombardia Nuoto MGM SSD | Minicozzi Graziano, Montrasio Davide, Cavalli Leonardo, Piantadosi Simone | 01'51''35 | 901,03 | | | |
50m 29.29 (29.29) 100m 58.76 (29.47) [58.76] 150m 1:26.11 (27.35) 200m 1:51.35 (25.24) [52.59] |
3 | Nuoto Master Brescia ASD | Cademartori Roberto, Andreoli Giovanni, Lancini Marco, Bonfadini Arnaldo | 01'52''91 | 888,58 | | | |
50m 28.15 (28.15) 100m 58.72 (30.57) [58.72] 150m 1:26.48 (27.76) 200m 1:52.91 (26.43) [54.19] |
4 | Acqua 13 SSD | Federici Leonardo, Garzonio Stefano, Ferorelli Giuseppe, Schillaci Luca | 01'53''41 | 884,67 | | | |
50m 28.22 (28.22) 100m 58.00 (29.78) [58.00] 150m 1:26.70 (28.70) 200m 1:53.41 (26.71) [55.41] |
5 | Canottieri Vittorino Da Feltre | Fagnoni Luca, Savinelli Luca Giovanni, Vacca Federico, Pennini Riccardo | 01'54''38 | 877,16 | | | |
50m 28.79 (28.79) 100m 1:01.80 (33.01) [1:01.80] 150m 1:30.18 (28.38) 200m 1:54.38 (24.20) [52.58] |
6 | Nuotatori Del Carroccio ASD - Legnano | Brignoli Claudio, Cecchetto Fabio, Patruno Daniele, Patruno Stefano | 01'56''06 | 864,47 | | | |
50m 29.67 (29.67) 100m 1:02.37 (32.70) [1:02.37] 150m 1:31.18 (28.81) 200m 1:56.06 (24.88) [53.69] |
7 | Mioclub SSD Cassano Magnago | Radetti Sasa, Riganti Marco, Induni Giorgio, Di Giovanni Francesco | 01'57''00 | 857,52 | | | |
50m 32.87 (32.87) 100m 1:05.93 (33.06) [1:05.93] 150m 1:30.59 (24.66) 200m 1:57.00 (26.41) [51.07] |
8 | Aqua Alpha SSD | Romano Edoardo, Colzani Luca, Rigon Davide, Castellani Leonardo | 01'57''16 | 856,35 | | | |
50m 29.07 (29.07) 100m 1:01.68 (32.61) [1:01.68] 150m 1:30.98 (29.30) 200m 1:57.16 (26.18) [55.48] |
9 | Swim&Care ASD | Mozzato Stefano, Michienzi Gianluca, Greco Egidio, Rossi Filippo | 01'57''85 | 851,34 | | | |
50m 31.15 (31.15) 100m 1:05.82 (34.67) [1:05.82] 150m 1:34.27 (28.45) 200m 1:57.85 (23.58) [52.03] |
10 | Quanta Club SSD | Grillini Alessandro, Casagrande Luigi, Sordi Marco, Piccolo Valerio | 01'58''03 | 850,04 | | | |
50m 30.69 (30.69) 100m 1:01.44 (30.75) [1:01.44] 150m 1:30.68 (29.24) 200m 1:58.03 (27.35) [56.59] |
11 | Gonzaga Sport Club | Foroni Andrea, Battioli Andrea, Castoro Giulio Andrea, Vio Tommaso Leopoldo | 01'59''83 | 837,27 | | | |
50m 33.86 (33.86) 100m 1:05.27 (31.41) [1:05.27] 150m 1:33.98 (28.71) 200m 1:59.83 (25.85) [54.56] |
12 | CUS Bergamo ASD | Bondavalli Juri, Tuveri Marco, Tagliabue Francesco, Saccone Alfredo | 02'00''06 | 835,67 | | | |
50m 32.14 (32.14) 100m 1:05.07 (32.93) [1:05.07] 150m 1:33.24 (28.17) 200m 2:00.06 (26.82) [54.99] |
13 | Clorolesi Treviglio | Scaini Lorenzo, Moroni Davide, Ferri Thomas, Di Cola Federico | 02'00''87 | 830,07 | | | |
50m 32.31 (32.31) 100m 1:03.64 (31.33) [1:03.64] 150m 1:33.38 (29.74) 200m 2:00.87 (27.49) [57.23] |
14 | In Sport Rane Rosse | Beretta Alberto Giuseppe, Casadio Raul, Bellosio Stefano, Benedetti Valerio | 02'01''93 | 822,85 | | | |
50m 28.44 (28.44) 100m 1:05.88 (37.44) [1:05.88] 150m 1:35.46 (29.58) 200m 2:01.93 (26.47) [56.05] |
15 | Effetto Sport SSD Barzano' | Mauri Luca, Invernizzi Francesco, Rigamonti Giacomo, Brivio Gianluca | 02'02''41 | 819,62 | | | |
50m 30.82 (30.82) 100m 1:07.01 (36.19) [1:07.01] 150m 1:34.91 (27.90) 200m 2:02.41 (27.50) [55.40] |
16 | Futura SSD Vedano Al La | Colombo Andrea, Di Simone Andrea, Porta Riccardo, Indraccolo Gabriele Giuseppe | 02'03''64 | 811,47 | | | |
50m 28.09 (28.09) 100m 1:05.08 (36.99) [1:05.08] 150m 1:34.22 (29.14) 200m 2:03.64 (29.42) [58.56] |
17 | Rari Nantes Saronno | Thorpe James Lloyd, Fedeli Davide, Muraro Alessandro, Meo Andrea | 02'05''00 | 802,64 | | | |
50m 29.92 (29.92) 100m 1:02.92 (33.00) [1:02.92] 150m 1:35.45 (32.53) 200m 2:05.00 (29.55) [1:02.08] |
18 | Qswim ASD - Cusago | Fuccaro Roberto, Zambuto Emanuele, Palvarini Andrea Ermes Guido, Mura Fabio | 02'07''44 | 787,27 | | | |
50m 31.09 (31.09) 100m 1:07.19 (36.10) [1:07.19] 150m 1:40.70 (33.51) 200m 2:07.44 (26.74) [1:00.25] |
19 | Gisport Milano SSD | Eritrei Stefano, Ceglia Simone, Lencioni Lorenzo, Bollini Michael Giacomo | 02'08''51 | 780,72 | | | |
50m 28.48 (28.48) 100m 1:05.03 (36.55) [1:05.03] 150m 1:36.52 (31.49) 200m 2:08.51 (31.99) [1:03.48] |
20 | Pavia Nuoto ASD | Milanesi Matteo, Magani Massimo, Loffredo Francesco, Zabbara Giuseppe | 02'08''72 | 779,44 | | | |
50m 33.45 (33.45) 100m 1:06.38 (32.93) [1:06.38] 150m 1:34.72 (28.34) 200m 2:08.72 (34.00) [1:02.34] |
21 | Chiari Swim Team ASD | Scarna' Gianluca, Bertocchi Enrico, Piantoni Matteo, Capoferri Fabio | 02'08''73 | 779,38 | | | |
50m 34.19 (34.19) 100m 1:09.64 (35.45) [1:09.64] 150m 1:40.20 (30.56) 200m 2:08.73 (28.53) [59.09] |
22 | Acqua1Village ASD - Castano Primo | Colonna Marco, Ruspi Luca, Lustrissimi Marco, Sestito Simone | 02'13''08 | 753,91 | | | |
50m 39.33 (39.33) 100m 1:12.86 (33.53) [1:12.86] 150m 1:44.30 (31.44) 200m 2:13.08 (28.78) [1:00.22] |
23 | Prosport Acqua SSD | Diani Luca, Bucchi Michele, Omati Luca, Carissimi Niccolo' | 02'13''09 | 753,85 | | | |
50m 31.86 (31.86) 100m 1:05.93 (34.07) [1:05.93] 150m 1:43.31 (37.38) 200m 2:13.09 (29.78) [1:07.16] |
24 | DDS SSD | Giofre' Simone, Lampugnani Lorenzo, Girardi Walter, Parodi Umberto | 02'15''33 | 741,37 | | | |
50m 41.55 (41.55) 100m 1:20.02 (38.47) [1:20.02] 150m 1:47.96 (27.94) 200m 2:15.33 (27.37) [55.31] |
25 | Wolf's Swimmer ASD - Castell'Arquato | Costa Andrea, Eldib Ahmed Labib Fathi Abdelkawi, Nannetti Mattia, Boselli Luca | 02'16''49 | 735,07 | | | |
50m 27.48 (27.48) 100m 1:11.58 (44.10) [1:11.58] 150m 1:41.58 (30.00) 200m 2:16.49 (34.91) [1:04.91] |
26 | Nuotatori Milanesi | Pini Marco, Deho' Matteo, Bonavita Alessio, Chiolini Paolo | 02'18''90 | 722,32 | | | |
50m 32.77 (32.77) 100m 1:17.25 (44.48) [1:17.25] 150m 1:48.03 (30.78) 200m 2:18.90 (30.87) [1:01.65] |
27 | Master Melzo Nuoto ASD | Bonomi Mattia, Botteghi Alessio, Scotti Silvio, Parisi Matteo | 02'31''62 | 661,72 | | | |
50m 43.68 (43.68) 100m 1:23.87 (40.19) [1:23.87] 150m 2:01.93 (38.06) 200m 2:31.62 (29.69) [1:07.75] |