1 | RSA Cape Town Msc | Cadiz Perry, Cones Nigel, Stanford Cecilia, Kruger Harald | 01'52''18 | 981,28 | | | |
50m 28.72 (28.72) 100m 56.51 (27.79) [56.51] 150m 1:26.93 (30.42) 200m 1:52.18 (25.25) [55.67] |
2 | RUS Tsunami | Borisova Olga, Kulagin Vladimir, Bronitskaya Oxana, Nesvetaev Vladlen | 01'53''77 | 967,57 | | | |
50m 28.81 (28.81) 100m 57.35 (28.54) [57.35] 150m 1:26.39 (29.04) 200m 1:53.77 (27.38) [56.42] |
3 | RUS Chayka | Korotaev Sergey, Zhigunova Svetlana, Matveeva Nataliya, Filonov Alexey | 01'53''92 | 966,29 | | | |
50m 27.53 (27.53) 100m 56.80 (29.27) [56.80] 150m 1:27.72 (30.92) 200m 1:53.92 (26.20) [57.12] |
4 | RSA Cape Town Msc | Hendricks Nigel, Engela Norelle, Strauss Marcelle, Fiser Graeme | 01'56''87 | 941,90 | | | |
50m 28.84 (28.84) 100m 58.78 (29.94) [58.78] 150m 1:29.19 (30.41) 200m 1:56.87 (27.68) [58.09] |
5 | RUS Poseidon | Anarbaev Akhmed, Gerasimchuk Irina, Merzlikina Irina, Logvin Juri | 01'58''29 | 930,59 | | | |
50m 31.62 (31.62) 100m 1:01.20 (29.58) [1:01.20] 150m 1:31.64 (30.44) 200m 1:58.29 (26.65) [57.09] |
6 | RSA Cape Town Msc | Khodko Dmitri, Nurse Kathryn, Mc Carney Gail, Luddick Werner | 01'59''39 | 922,02 | | | |
50m 28.64 (28.64) 100m 58.82 (30.18) [58.82] 150m 1:31.66 (32.84) 200m 1:59.39 (27.73) [1:00.57] |
7 | GER Berliner TSC | Fritsche Rainer, Ribbe Miryam, Thoms Antje, Krumbeck Heiko Wolfgang | 02'02''30 | 900,08 | | | |
50m 30.24 (30.24) 100m 1:01.12 (30.88) [1:01.12] 150m 1:36.23 (35.11) 200m 2:02.30 (26.07) [1:01.18] |
8 | RUS Troyka | Khorkov Vadim, Prokofyeva Tatiana, Lebedeva Nataliia, Myagkov Mikhail | 02'02''41 | 899,27 | | | |
50m 27.55 (27.55) 100m 59.71 (32.16) [59.71] 150m 1:34.35 (34.64) 200m 2:02.41 (28.06) [1:02.70] |
9 | TUR Istanbul Yuzme Ihtisas Spor Kul | Ozdoyuran Yesim, Nakkas Ahmet, Idel Pinar, Yol Onder | 02'04''77 | 882,26 | | | |
50m 35.07 (35.07) 100m 1:03.12 (28.05) [1:03.12] 150m 1:39.18 (36.06) 200m 2:04.77 (25.59) [1:01.65] |
10 | HUN Torokbalinti Senior Uszo Club | Csikany Csilla, Bardocz Laszlo, Csikany Jozsef, Molnar Zsuzsanna | 02'07''34 | 864,46 | | | |
50m 29.98 (29.98) 100m 1:05.14 (35.16) [1:05.14] 150m 1:38.42 (33.28) 200m 2:07.34 (28.92) [1:02.20] |
11 | FIN Cetus Espoo | Kara Johanna, Teponoja Timo, Harjuoja Jenni, Uusivuori Ahti | 02'08''64 | 855,72 | | | |
50m 32.64 (32.64) 100m 1:04.59 (31.95) [1:04.59] 150m 1:37.23 (32.64) 200m 2:08.64 (31.41) [1:04.05] |
12 | RUS Pregel Kaliningrad | Smirnov Aleksandr, Kalinina Tatiana, Tervinskii Aleksandr, Aleshchenko Natalia | 02'09''43 | 850,50 | | | |
50m 29.51 (29.51) 100m 1:04.67 (35.16) [1:04.67] 150m 1:37.68 (33.01) 200m 2:09.43 (31.75) [1:04.76] |
13 | IRL Aer Lingus Masters Sc | Mongey Vivian, Reilly Patricia, Thompson Geraldine, Frize Robert | 02'10''78 | 841,72 | | | |
50m 27.93 (27.93) 100m 1:00.89 (32.96) [1:00.89] 150m 1:42.41 (41.52) 200m 2:10.78 (28.37) [1:09.89] |
14 | RUS 43 Region | Konyshev Sergey, Sokolova Anna, Shirokova Nataliya, Petrov Igor | 02'12''49 | 830,86 | | | |
50m 33.48 (33.48) 100m 1:08.15 (34.67) [1:08.15] 150m 1:43.35 (35.20) 200m 2:12.49 (29.14) [1:04.34] |
15 | SVK Plavecky Veterasky Klub Bratislava | Forroova Ivica, Moravec Peter, Lerch Silvia, Orszagh Peter | 02'14''65 | 817,53 | | | |
50m 34.29 (34.29) 100m 1:08.26 (33.97) [1:08.26] 150m 1:44.37 (36.11) 200m 2:14.65 (30.28) [1:06.39] |
16 | GER STV Limbach-Oberfrohna | Gunther Maj, Friebel Ines, Gemeinhardt Jens, Hennig Jens Helfried | 02'22''23 | 773,96 | | | |
50m 39.72 (39.72) 100m 1:17.08 (37.36) [1:17.08] 150m 1:52.05 (34.97) 200m 2:22.23 (30.18) [1:05.15] |