1 | Nikolov Nikola | 2009 | BUL Delfin Varna | 02'23''16 | 361 | | | |
50m 33.68 (33.68) 100m 1:09.58 (35.90) [1:09.58] 150m 1:47.05 (37.47) 200m 2:23.16 (36.11) [1:13.58] |
2 | Chernikov Miroslav | 2009 | BUL Dorostol Silistra - Bulgaria | 02'30''95 | 308 | | | |
50m 35.26 (35.26) 100m 1:15.13 (39.87) [1:15.13] 150m 1:55.16 (40.03) 200m 2:30.95 (35.79) [1:15.82] |
3 | Bujoreanu Razvan Gabriel | 2009 | ROU Atena Sport Club Constanta | 02'37''18 | 273 | | | |
50m 32.74 (32.74) 100m 1:14.28 (41.54) [1:14.28] 150m 1:56.06 (41.78) 200m 2:37.18 (41.12) [1:22.90] |
4 | Prodanov Ivan | 2009 | BUL Dobrudzha Dobrich | 02'38''11 | 268 | | | |
50m 34.96 (34.96) 100m 1:14.98 (40.02) [1:14.98] 150m 1:57.17 (42.19) 200m 2:38.11 (40.94) [1:23.13] |
5 | Goranov Viktor | 2010 | BUL Vihren Sandanski | 02'38''37 | 267 | | | |
50m 35.59 (35.59) 100m 1:15.95 (40.36) [1:15.95] 150m 1:57.99 (42.04) 200m 2:38.37 (40.38) [1:22.42] |
6 | Matsoev Martin | 2010 | BUL Lokomotiv Ruse | 02'39''21 | 262 | | | |
50m 35.72 (35.72) 100m 1:16.39 (40.67) [1:16.39] 150m 1:58.85 (42.46) 200m 2:39.21 (40.36) [1:22.82] |
7 | Kazakov Pavel | 2010 | BUL Trayana | 02'46''80 | 228 | | | |
50m 37.84 (37.84) 100m 1:21.06 (43.22) [1:21.06] 150m 2:04.82 (43.76) 200m 2:46.80 (41.98) [1:25.74] |
8 | Tzvetkov Roman | 2010 | BUL Delfin Varna | 02'49''07 | 219 | | | |
50m 37.15 (37.15) 100m 1:21.25 (44.10) [1:21.25] 150m 2:06.98 (45.73) 200m 2:49.07 (42.09) [1:27.82] |
9 | Goranov Pavel | 2010 | BUL Aquazard | 02'49''11 | 219 | | | |
50m 36.88 (36.88) 100m 1:19.94 (43.06) [1:19.94] 150m 2:05.98 (46.04) 200m 2:49.11 (43.13) [1:29.17] |
10 | Tzanov Darian | 2010 | BUL Psk Cherno More | 02'50''27 | 214 | | | |
50m 37.15 (37.15) 150m 2:08.02 (1:30.87) 300m 2:50.27 (42.25) [2:50.27] |
11 | Ivanov Ivail | 2010 | BUL Psk Cherno More | 02'50''97 | 212 | | | |
50m 38.33 (38.33) 100m 1:22.52 (44.19) [1:22.52] 150m 2:06.99 (44.47) 200m 2:50.97 (43.98) [1:28.45] |
12 | Lazarov Petko | 2010 | BUL Akulite | 02'51''20 | 211 | | | |
50m 38.37 (38.37) 100m 1:23.06 (44.69) [1:23.06] 150m 2:09.56 (46.50) 200m 2:51.20 (41.64) [1:28.14] |
13 | Rainov Ioan | 2010 | BUL KPS Asteri | 02'53''27 | 204 | | | |
50m 37.31 (37.31) 100m 1:21.78 (44.47) [1:21.78] 150m 2:06.00 (44.22) 200m 2:53.27 (47.27) [1:31.49] |
14 | Yordanov Stefan | 2010 | BUL Trayana | 03'01''47 | 177 | | | |
50m 38.19 (38.19) 100m 3:01.47 (2:23.28) [3:01.47] |
15 | Mitev Filip | 2010 | BUL Trayana | 03'03''51 | 171 | | | |
50m 40.72 (40.72) 100m 1:29.26 (48.54) [1:29.26] 150m 2:18.70 (49.44) 200m 3:03.51 (44.81) [1:34.25] |
16 | Todorov Nikola | 2009 | BUL Dobrudzha Dobrich | 03'12''83 | 148 | | | |
50m 41.41 (41.41) 100m 1:32.09 (50.68) [1:32.09] 150m 2:23.89 (51.80) 200m 3:12.83 (48.94) [1:40.74] |
17 | Bagerov Ivan | 2010 | BUL Delfin Varna | 04'08''05 | 69 | | | |
50m 48.14 (48.14) 100m 1:56.52 (1:08.38) [1:56.52] 150m 3:04.82 (1:08.30) 200m 4:08.05 (1:03.23) [2:11.53] |