1 | In Sport Rane Rosse | Marchese Davide, Gazzotti Simone, Gobbo Davide, Bocchia Federico | 01'29''69 | 758 | | | |
50m 22.49 (22.49) 100m 45.35 (22.86) [45.35] 150m 1:08.47 (23.12) 200m 1:29.69 (21.22) [44.34] |
2 | Riviera Nuoto SRL SSD | Scarpa Mattia, Carraro Giovanni, Nalato Paolo | 01'31''63 | 711 | | | |
50m 23.31 (23.31) 100m 45.67 (22.36) [45.67] 150m 1:09.06 (23.39) 200m 1:31.63 (22.57) [45.96] |
3 | AUT Tiroler Wassersportverein | Gruenberger Robin, Knabl Alexander, Bucher Simon, Lebeda Pascal | 01'31''84 | 706 | | | |
50m 22.01 (22.01) 100m 44.65 (22.64) [44.65] 150m 1:07.66 (23.01) 200m 1:31.84 (24.18) [47.19] |
4 | De Akker Team SSD - Bologna | Pignatti Matteo, Gaiani Filippo, Dose Edgar, Bassetti Alex | 01'32''32 | 695 | | | |
50m 23.17 (23.17) 100m 46.49 (23.32) [46.49] 150m 1:09.83 (23.34) 200m 1:32.32 (22.49) [45.83] |
5 | Leosport ASD | Raimondi Stefano, Zausa Andrea, Ciavarella Giulio, Salvotelli Gabriel | 01'36''29 | 613 | | | |
50m 23.65 (23.65) 100m 47.45 (23.80) [47.45] 150m 1:11.53 (24.08) 200m 1:36.29 (24.76) [48.84] |
6 | ISR KMC Lions | Sassoni Rotem, Hanash Ofek, Harpaz Roy, Halfon Yotam | 01'37''58 | 589 | | | |
50m 25.23 (25.23) 100m 49.30 (24.07) [49.30] 150m 1:13.40 (24.10) 200m 1:37.58 (24.18) [48.28] |
7 | Polisportiva Comunale Riccione | Gardini Gabriel, Nasini Michele, Rossi Leonardo, Valenti Thomas | 01'37''70 | 586 | | | |
50m 24.57 (24.57) 100m 49.94 (25.37) [49.94] 150m 1:14.16 (24.22) 200m 1:37.70 (23.54) [47.76] |
8 | Riviera Nuoto SRL SSD | Mele Stefano, Cattelan Lorenzo, Comin Omar, Coccato Tommaso | 01'38''00 | 581 | | | |
50m 24.18 (24.18) 100m 49.06 (24.88) [49.06] 150m 1:13.35 (24.29) 200m 1:38.00 (24.65) [48.94] |
9 | Chimera Nuoto | Tavanti Alessandro, Trojanis Luca, Fioravanti Gabriele, Vasarri Matteo | 01'39''79 | 550 | | | |
50m 24.40 (24.40) 100m 49.59 (25.19) [49.59] 150m 1:14.55 (24.96) 200m 1:39.79 (25.24) [50.20] |
10 | Canottieri Bissolati | Caraffini Lorenzo, Ballotta Filippo, Lodigiani Marco, Fedeli Nicolo' | 01'40''20 | 544 | | | |
50m 24.74 (24.74) 100m 50.89 (26.15) [50.89] 150m 1:16.68 (25.79) 200m 1:40.20 (23.52) [49.31] |
11 | ISR KMC Lions | Wolfson Amit, Sjumski Idan, Kim Ohad, Freud Eyal | 01'40''64 | 536 | | | |
50m 25.37 (25.37) 100m 50.68 (25.31) [50.68] 150m 1:15.67 (24.99) 200m 1:40.64 (24.97) [49.96] |
12 | Forum SSD - Assago | Fiero Mirko, Casaroli Andrea, Opipari Michele, Badolato Giosue' Federico | 01'41''87 | 517 | | | |
50m 24.89 (24.89) 100m 50.93 (26.04) [50.93] 150m 1:16.05 (25.12) 200m 1:41.87 (25.82) [50.94] |
13 | SSV Bozen | Bettin Stefan, Waldner Daniel, Denaj Andrit, Maschi Matteo | 01'43''06 | 500 | | | |
50m 24.84 (24.84) 100m 50.52 (25.68) [50.52] 150m 1:16.88 (26.36) 200m 1:43.06 (26.18) [52.54] |
14 | Sportivamente Belluno | Salatin Alessandro, Porta Gabriele, Fant Tommaso, Salton Andres | 01'45''55 | 465 | | | |
50m 26.95 (26.95) 100m 52.57 (25.62) [52.57] 150m 1:19.10 (26.53) 200m 1:45.55 (26.45) [52.98] |
15 | Azzurra Race Team | Menichini Giacomo, Antonelli Riccardo, Catarinelli Filippo, Sforna Pietro | 01'45''77 | 462 | | | |
50m 26.32 (26.32) 100m 52.92 (26.60) [52.92] 150m 1:19.31 (26.39) 200m 1:45.77 (26.46) [52.85] |
16 | AS Merano | Papa Yuri, Orlando Dennis, Mandolini Aris, Sovjani Davide Dimitri | 01'45''99 | 459 | | | |
50m 26.79 (26.79) 100m 52.97 (26.18) [52.97] 150m 1:20.13 (27.16) 200m 1:45.99 (25.86) [53.02] |
17 | SSV Bozen | Brida Tommaso Lorenzo, Splendore Fabio, Bevilacqua Thomas, Pircher Gabriel | 01'46''46 | 453 | | | |
50m 26.66 (26.66) 100m 52.50 (25.84) [52.50] 150m 1:19.18 (26.68) 200m 1:46.46 (27.28) [53.96] |
18 | Canottieri Bissolati | Caraffini Andrea, Fedeli Diego, Losio Lorenzo Aldo, Lazzari Pietro | 01'47''14 | 445 | | | |
50m 26.22 (26.22) 100m 54.12 (27.90) [54.12] 150m 1:19.82 (25.70) 200m 1:47.14 (27.32) [53.02] |
19 | POR Clip Teams Associacao Desportiva | Rodrigues Tiago Moura, Baptista Coelho Alex, Antunes Pedro Engracia, Pires Antonio Furtado | 01'48''61 | 427 | | | |
50m 24.54 (24.54) 100m 49.99 (25.45) [49.99] 150m 1:17.12 (27.13) 200m 1:48.61 (31.49) [58.62] |
20 | Azzurra Race Team | Calderini Filippo, Meniconi Filippo, La Marca Antonio, Rossi Federico | 01'49''56 | 416 | | | |
50m 27.08 (27.08) 100m 54.59 (27.51) [54.59] 150m 1:22.15 (27.56) 200m 1:49.56 (27.41) [54.97] |
21 | Libertas Nuoto Ravenna | Rossi Pietro, Castaldo Cristian, Arfilli Leonardo, Ravaglia Rodel | 01'50''74 | 403 | | | |
50m 27.29 (27.29) 100m 54.83 (27.54) [54.83] 150m 1:22.81 (27.98) 200m 1:50.74 (27.93) [55.91] |
22 | Imolanuoto | Mandato Andrea, Schmidt Edouard, Manservisi Christian, Da Rin Lorenzo | 01'51''03 | 399 | | | |
50m 26.84 (26.84) 100m 53.15 (26.31) [53.15] 150m 1:22.67 (29.52) 200m 1:51.03 (28.36) [57.88] |
23 | Libertas Nuoto Ravenna | Ricci Matteo, Casadei Marco, Peccerillo Francesco, Turturro Luca | 01'57''84 | 334 | | | |
50m 28.96 (28.96) 100m 58.85 (29.89) [58.85] 150m 1:28.75 (29.90) 200m 1:57.84 (29.09) [58.99] |
24 | SSV Leifers Schwimmen | Gianmoena Philip, Bianchi Matthias, Vecci Riccardo Roberto, Zelger Alex | 02'03''76 | 288 | | | |
50m 27.39 (27.39) 100m 57.46 (30.07) [57.46] 150m 1:31.63 (34.17) 200m 2:03.76 (32.13) [1:06.30] |