1 | USD Hydros Oderzo | Chiarioni Massimo, Citron Riccardo, Sartoretto Alessio, Busatta Cesare | 07'46''93 | 720 | | | |
50m 27.68 (27.68) 100m 56.62 (28.94) [56.62] 200m 1:55.79 [59.17] 300m 2:53.35 [57.56] 400m 3:53.50 [1:00.15] 500m 4:49.52 [56.02] 600m 5:48.81 [59.29] 700m 6:45.64 [56.83] 800m 7:46.93 [1:01.29] |
2 | Aurelia Nuoto ASD | Andreoli Gabriele, Herrera Felipe, Tufani Alessio, Giustolisi Gabriele | 07'48''62 | 712 | | | |
50m 27.37 (27.37) 100m 56.30 (28.93) [56.30] 200m 1:56.20 [59.90] 300m 2:51.59 [55.39] 400m 3:53.22 [1:01.63] 500m 4:49.93 [56.71] 600m 5:50.31 [1:00.38] 700m 6:46.98 [56.67] 800m 7:48.62 [1:01.64] |
3 | A.P.D. Dynamic Sport | Panizza Lorenzo, Ongaro Riccardo, Ravedoni Franco Luigi, Oggeri Enrico | 07'49''50 | 708 | | | |
50m 27.13 (27.13) 100m 56.01 (28.88) [56.01] 200m 1:55.93 [59.92] 300m 2:51.61 [55.68] 400m 3:51.52 [59.91] 500m 4:48.13 [56.61] 600m 5:49.72 [1:01.59] 700m 6:45.72 [56.00] 800m 7:49.50 [1:03.78] |
4 | Plain Team Veneto | Dalla Costa Davide, Foglia Gianmarco, Maretto Carlo, Visentini Francesco | 07'54''93 | 684 | | | |
50m 26.36 (26.36) 100m 55.10 (28.74) [55.10] 200m 1:53.17 [58.07] 300m 2:51.42 [58.25] 400m 3:52.46 [1:01.04] 500m 4:50.87 [58.41] 600m 5:54.21 [1:03.34] 700m 6:52.02 [57.81] 800m 7:54.93 [1:02.91] |
5 | Leosport ASD | Codardini Elia, Ottoboni Pietro, Rodighiero Alberto, Luci Filippo | 07'55''42 | 682 | | | |
50m 26.76 (26.76) 100m 57.08 (30.32) [57.08] 200m 1:57.46 [1:00.38] 300m 2:55.08 [57.62] 400m 3:56.91 [1:01.83] 500m 4:55.83 [58.92] 600m 5:57.25 [1:01.42] 700m 6:54.20 [56.95] 800m 7:55.42 [1:01.22] |
6 | FlorentiaNuotoClub SSD | Bugli Jacopo, Simonti Cristian, D'Ambrisi Alessandro, Paoletti Ettore | 07'55''50 | 682 | | | |
50m 28.15 (28.15) 100m 58.37 (30.22) [58.37] 200m 1:59.87 [1:01.50] 300m 2:57.71 [57.84] 400m 3:57.51 [59.80] 500m 4:55.24 [57.73] 600m 5:56.46 [1:01.22] 700m 6:51.81 [55.35] 800m 7:55.50 [1:03.69] |
7 | Circolo Canottieri Aniene | Sartore Valerio, Onori Braian, Taiani Carlo, Costanza Patrizio | 07'55''86 | 680 | | | |
50m 28.03 (28.03) 100m 58.03 (30.00) [58.03] 200m 1:58.63 [1:00.60] 300m 2:55.81 [57.18] 400m 3:57.70 [1:01.89] 500m 4:54.81 [57.11] 600m 5:56.33 [1:01.52] 700m 6:54.66 [58.33] 800m 7:55.86 [1:01.20] |
8 | Sporting Club Flegreo | Rippo Simone, Miglietta Salvatore, Falanga Mattia Pasquale, Savino Salvatore | 07'57''34 | 674 | | | |
100m 56.49 (56.49) [56.49] 200m 1:58.24 [1:01.75] 300m 2:57.10 [58.86] 400m 3:58.52 [1:01.42] 500m 4:57.28 [58.76] 600m 5:59.64 [1:02.36] 700m 6:55.21 [55.57] 800m 7:57.34 [1:02.13] |
9 | Montebelluna Nuoto A.S.D. | Gallina Giovanni, Visentin Riccardo, Rocco Giosue', Rossetto Riccardo | 07'58''10 | 670 | | | |
50m 26.56 (26.56) 100m 55.65 (29.09) [55.65] 200m 1:54.11 [58.46] 300m 2:53.00 [58.89] 400m 3:54.98 [1:01.98] 500m 4:55.00 [1:00.02] 600m 5:57.53 [1:02.53] 700m 6:55.50 [57.97] 800m 7:58.10 [1:02.60] |
10 | Gestisport Coop SSD - Carugate | Vlad Alessandro Petrisor, Pardiello Gabriele, Brizzolari Giacomo, Cattaneo Samuele | 07'58''43 | 669 | | | |
50m 28.17 (28.17) 100m 57.66 (29.49) [57.66] 200m 1:59.94 [1:02.28] 300m 2:57.05 [57.11] 400m 3:59.07 [1:02.02] 500m 4:56.58 [57.51] 600m 5:58.05 [1:01.47] 700m 6:55.80 [57.75] 800m 7:58.43 [1:02.63] |
11 | Hidro Sport S.S.D. ARL | Perlino Emanuele Antonio, Gallesi Marco, Mascilongo Antonio, Comodo Patrick | 08'02''34 | 653 | | | |
50m 27.83 (27.83) 100m 57.44 (29.61) [57.44] 200m 1:58.30 [1:00.86] 300m 2:55.49 [57.19] 400m 4:00.33 [1:04.84] 500m 4:59.99 [59.66] 600m 6:03.74 [1:03.75] 700m 7:00.53 [56.79] 800m 8:02.34 [1:01.81] |
12 | Nuotatori Milanesi | Nolli Davide, Beretta Edoardo, Trevisan Andrea, Camerini Matteo | 08'05''33 | 641 | | | |
50m 27.68 (27.68) 100m 57.94 (30.26) [57.94] 200m 2:00.46 [1:02.52] 300m 2:59.58 [59.12] 400m 4:00.63 [1:01.05] 500m 4:59.47 [58.84] 600m 6:02.28 [1:02.81] 700m 7:00.37 [58.09] 800m 8:05.33 [1:04.96] |
13 | Swim Pro SS9 ASD | Attolini Emanuele, Montanari Alessandro, Giordano Vincenzo, Caffarri Filippo | 08'07''18 | 634 | | | |
50m 27.79 (27.79) 100m 57.88 (30.09) [57.88] 200m 1:58.62 [1:00.74] 300m 2:57.79 [59.17] 400m 3:58.42 [1:00.63] 500m 4:57.53 [59.11] 600m 6:00.84 [1:03.31] 700m 6:59.40 [58.56] 800m 8:07.18 [1:07.78] |
14 | Nuoto Livorno Sport Management | Cellerini Marco, Betti Matteo, Romei Samuele, Mazza Alberto | 08'08''02 | 630 | | | |
50m 27.83 (27.83) 100m 59.44 (31.61) [59.44] 200m 2:02.14 [1:02.70] 300m 2:59.94 [57.80] 400m 4:03.44 [1:03.50] 500m 5:02.77 [59.33] 600m 6:04.64 [1:01.87] 700m 7:03.67 [59.03] 800m 8:08.02 [1:04.35] |
15 | Circolo Nuoto UISP Bologna | Filippi Matteo, Salzano Valerio, Sala Davide, Monari Riccardo | 08'09''37 | 625 | | | |
50m 28.38 (28.38) 100m 59.16 (30.78) [59.16] 200m 2:00.81 [1:01.65] 300m 2:59.36 [58.55] 400m 4:02.11 [1:02.75] 500m 5:01.02 [58.91] 600m 6:03.67 [1:02.65] 700m 7:03.90 [1:00.23] 800m 8:09.37 [1:05.47] |
16 | Vittoria Alata Nuoto ASD - Brescia | Giugni Alessio, Bonetti Pietro Renato, Grazioli Fabrizio, Mora Alessandro | 08'10''01 | 623 | | | |
50m 28.29 (28.29) 100m 59.64 (31.35) [59.64] 200m 2:03.28 [1:03.64] 300m 3:01.91 [58.63] 400m 4:04.35 [1:02.44] 500m 5:03.52 [59.17] 600m 6:05.38 [1:01.86] 700m 7:05.29 [59.91] 800m 8:10.01 [1:04.72] |
17 | Coopernuoto | Toscano Daniele, Rosi Pietro, Bacchini Alberto, Ziveri Marco | 08'11''53 | 617 | | | |
50m 28.06 (28.06) 100m 59.48 (31.42) [59.48] 200m 2:02.06 [1:02.58] 300m 2:59.69 [57.63] 400m 4:00.90 [1:01.21] 500m 5:01.12 [1:00.22] 600m 6:05.94 [1:04.82] 700m 7:06.38 [1:00.44] 800m 8:11.53 [1:05.15] |
18 | Esseci Nuoto SSD | Filipponi Mattia, Gensini Gianluca, Frangioni Federico, Formigli Mirko | 08'20''34 | 585 | | | |
50m 28.16 (28.16) 100m 58.85 (30.69) [58.85] 200m 2:01.23 [1:02.38] 300m 2:59.99 [58.76] 400m 4:04.13 [1:04.14] 500m 5:05.81 [1:01.68] 600m 6:15.04 [1:09.23] 700m 7:14.76 [59.72] 800m 8:20.34 [1:05.58] |