1 | Letrari Laura | 1989 | Bolzano Nuoto | 00'26''41 | 725 |
2 | Pammer Cornelia | 2000 | AUT 1. Usc Traun | 00'26''72 | 700 |
3 | Szoke Zita | 2003 | HUN HOD Uszo SE | 00'27''00 | 678 |
4 | Kolozsi Jennifer | 2001 | AUT 1. Lsk Heindl | 00'27''98 | 610 |
5 | Von Sommoggy Marlene | 2001 | GER SV Wacker Burghausen | 00'28''00 | 608 |
6 | Sliburyte Laura | 2004 | LTU Kauno Meistru Klubas Takas | 00'28''04 | 606 |
7 | Popov Snejana | 2001 | AUT Sv Kapfenberg | 00'28''10 | 602 |
    | Ostermayer Julia | 1999 | AUT Asko Sk Traun | 00'28''10 | 602 |
9 | Gajdowska Agnieszka | 1995 | POL UKS Shark Rudna | 00'28''67 | 567 |
10 | Kronlachner Angelika | 1989 | AUT Asv Raiffeisen Linz | 00'28''83 | 557 |
11 | Enkner Johanna Klara | 2000 | AUT Asv Raiffeisen Linz | 00'28''84 | 557 |
12 | Burri Valentina | 2003 | SUI Swim Team Lucerne | 00'29''05 | 545 |
13 | Eichberger Verena | 2002 | AUT SC Volksbank Braunau | 00'29''18 | 537 |
14 | Knoll Lykka | 2004 | GER SV Wacker Burghausen | 00'29''25 | 533 |
    | Letukaite Liveta | 2004 | LTU Kauno Meistru Klubas Takas | 00'29''25 | 533 |
16 | Furst Chiara | 2003 | AUT 1. Lsk Heindl | 00'29''32 | 530 |
17 | Flecker Valerie | 2004 | AUT Sv Kapfenberg | 00'29''34 | 529 |
18 | Sandner Paulina | 2001 | GER SV Wacker Burghausen | 00'29''38 | 526 |
19 | Schattleitner Victoria | 2002 | AUT Sv Kapfenberg | 00'29''40 | 525 |
20 | Amesberger Sophie | 2001 | AUT Welser Turnverein 1862 | 00'29''47 | 522 |
21 | Ahorner Lina | 1997 | AUT Welser Turnverein 1862 | 00'29''59 | 515 |
22 | Makuszewska Maja | 2005 | POL SSP-72 Wroclaw Polen | 00'29''61 | 514 |
23 | Baumann Lena | 2001 | AUT SG Wiener Neustadt Atv Allround | 00'29''67 | 511 |
24 | Trailovic Maja | 2003 | AUT 1. Usc Traun | 00'29''81 | 504 |
25 | Untersberger Madita | 1998 | AUT Sv Vocklabruck | 00'29''87 | 501 |
26 | Puzaraite Gabriele | 2004 | LTU Kauno Meistru Klubas Takas | 00'29''88 | 500 |
27 | Bielskute Elze | 2002 | LTU Kauno Meistru Klubas Takas | 00'29''97 | 496 |
28 | Sugic Laura | 1998 | AUT Asko Sk Traun | 00'30''00 | 494 |
29 | Plascinskyte Guste | 2004 | LTU Kauno Meistru Klubas Takas | 00'30''09 | 490 |
30 | Schwander Livia | 2003 | SUI Swim Team Lucerne | 00'30''11 | 489 |
31 | Grandjanin Camille | 2005 | AUT 1. Lsk Heindl | 00'30''16 | 487 |
32 | Gramlich Adina | 2002 | AUT Welser Turnverein 1862 | 00'30''27 | 481 |
33 | Ecker Lena | 2002 | AUT Asv Raiffeisen Linz | 00'30''29 | 480 |
34 | Hofer Anika | 2004 | AUT Askoe Sc Steyr | 00'30''34 | 478 |
35 | Szabo Orsolya Adel | 2002 | HUN HOD Uszo SE | 00'30''42 | 474 |
36 | Thaler Linda | 2003 | AUT SU Generali Salzburg | 00'30''44 | 473 |
37 | Schacherl Lena | 2001 | AUT Asv Raiffeisen Linz | 00'30''51 | 470 |
38 | Maric Ivana | 2000 | AUT Sv Vocklabruck | 00'30''56 | 468 |
39 | Medvesek Urska | 1998 | SLO Plavalni Klub Branik Maribor | 00'30''62 | 465 |
40 | Naf Tamara | 2004 | SUI Swim Team Lucerne | 00'30''65 | 464 |
41 | Panhofer Carina | 2003 | AUT 1. Perger Sv | 00'30''69 | 462 |
    | Maziar Alicja | 2002 | POL Klub Sportowy Rekin Swiebodzice | 00'30''69 | 462 |
43 | Strzepek Kornelia | 2000 | POL Klub Sportowy Rekin Swiebodzice | 00'30''74 | 460 |
44 | Rainer Sarah | 2004 | AUT SU Generali Salzburg | 00'30''82 | 456 |
45 | Maresova Simona | 2005 | CZE TJ Tabor | 00'30''83 | 456 |
    | Proce Marta | 2002 | POL Klub Sportowy Rekin Swiebodzice | 00'30''83 | 456 |
47 | Traxler Emma | 2004 | AUT 1. Lsk Heindl | 00'30''88 | 453 |
48 | Abler Marie | 2005 | AUT SC Sparkasse Soll | 00'30''99 | 448 |
49 | Kocher Katharina | 2003 | AUT Askoe Sc Steyr | 00'31''01 | 448 |
50 | Celedin Zoe Mandana | 2004 | AUT Welser Turnverein 1862 | 00'31''02 | 447 |
51 | Forster Alexandra | 2004 | AUT Askoe Sc Steyr | 00'31''05 | 446 |
52 | De Groot Felice | 2005 | SUI Swim Team Lucerne | 00'31''07 | 445 |
53 | Heigl Lena | 2004 | AUT 1. Usc Traun | 00'31''13 | 442 |
54 | Puhringer Julia | 2002 | AUT Askoe Sc Steyr | 00'31''20 | 439 |
55 | Aschauer Katharina | 2001 | AUT Welser Turnverein 1862 | 00'31''27 | 437 |
56 | Curila Lara | 2003 | SLO Plavalni Klub Branik Maribor | 00'31''33 | 434 |
57 | Odry Alexandra | 1999 | AUT Welser Turnverein 1862 | 00'31''54 | 425 |
58 | Ming Seraina | 2004 | SUI Swim Team Lucerne | 00'31''56 | 425 |
59 | Kozubowska Natalia | 2005 | POL UKS Manta Kochlowice Ruda Slaska | 00'31''58 | 424 |
60 | Hemetsberger Elena | 2003 | AUT Welser Turnverein 1862 | 00'31''60 | 423 |
61 | Demiraca Ella | 2005 | AUT 1. Welser Schwimmklub | 00'31''62 | 422 |
62 | Maissen Fiona | 2004 | SUI Swim Team Lucerne | 00'31''64 | 421 |
63 | Schnabellehner Amelie | 2004 | AUT Askoe Sc Steyr | 00'31''65 | 421 |
64 | Vogel Alina | 2004 | SUI Swim Team Lucerne | 00'31''66 | 421 |
65 | Walchshofer Alexa | 2005 | AUT 1. Welser Schwimmklub | 00'31''69 | 419 |
66 | Remport Kitti | 2003 | HUN Mori Uszo Egyesulet | 00'31''79 | 415 |
67 | Collins-Pfeiffer Rebecca | 2002 | AUT Sv Vocklabruck | 00'31''82 | 414 |
68 | Fic Bozena | 2004 | POL UKS Manta Kochlowice Ruda Slaska | 00'31''83 | 414 |
69 | Reid Kira | 2004 | AUT SC Sparkasse Soll | 00'31''85 | 413 |
70 | Drinovac Maja | 2002 | AUT SK Voest Linz | 00'31''90 | 411 |
    | Schubert Christina | 2003 | AUT Askoe Sc Steyr | 00'31''90 | 411 |
72 | Bohme Hannah | 2004 | AUT Welser Turnverein 1862 | 00'31''96 | 409 |
73 | Nagler Rebecca | 2005 | AUT Askoe Sc Steyr | 00'31''97 | 408 |
74 | Eberhard Daniela | 2000 | AUT Welser Turnverein 1862 | 00'31''99 | 408 |
75 | Munch Maja | 2005 | AUT 1. Lsk Heindl | 00'32''05 | 405 |
76 | Magerbock Katharina | 2003 | AUT Sv Kapfenberg | 00'32''20 | 400 |
77 | Kubizek Hannah | 2003 | AUT Askoe Sc Steyr | 00'32''31 | 396 |
78 | Sigmund Anna | 2004 | AUT Linz AG | 00'32''39 | 393 |
79 | Miglbauer Melina | 2004 | AUT Askoe Sc Steyr | 00'32''43 | 391 |
    | Tischberger Gioia | 2002 | AUT Welser Turnverein 1862 | 00'32''43 | 391 |
81 | Herrscher Annika | 2003 | AUT 1. Lsk Heindl | 00'32''50 | 389 |
82 | Kobor Kata | 2000 | HUN Mori Uszo Egyesulet | 00'32''52 | 388 |
83 | Hummelbrunner Rosa | 2001 | AUT Welser Turnverein 1862 | 00'32''58 | 386 |
84 | Rosenauer Hannah | 2001 | AUT Asko Sk Traun | 00'32''63 | 384 |
85 | Vasic Maria | 2004 | AUT Sv Kapfenberg | 00'32''67 | 383 |
86 | Burgstaller Sabrina | 1993 | AUT Asv Raiffeisen Linz | 00'32''75 | 380 |
87 | Farthofer Franziska | 2004 | AUT Tri-X Kufstein | 00'32''89 | 375 |
88 | Dementaviciute Juste | 2003 | LTU Kauno Meistru Klubas Takas | 00'32''94 | 373 |
89 | Jost Jael | 2005 | SUI Swim Team Lucerne | 00'33''02 | 371 |
90 | Pupkeviciute Goda | 2005 | LTU Kauno Meistru Klubas Takas | 00'33''11 | 368 |
91 | Stefanits Johanna | 2004 | AUT Welser Turnverein 1862 | 00'33''16 | 366 |
92 | Hackl Alexandra | 2004 | AUT Linz AG | 00'33''22 | 364 |
93 | Hattinger Juliane | 2001 | AUT Welser Turnverein 1862 | 00'33''25 | 363 |
94 | Boberl Patricia | 2005 | AUT 1. Lsk Heindl | 00'33''27 | 362 |
95 | Lutz Lena | 2004 | AUT Welser Turnverein 1862 | 00'33''31 | 361 |
96 | Prammer Franziska | 2000 | AUT Welser Turnverein 1862 | 00'33''33 | 360 |
97 | Okuskaite Karolina | 2004 | LTU Kauno Meistru Klubas Takas | 00'33''36 | 359 |
98 | Akassa Hannah | 2004 | SUI Swim Team Lucerne | 00'33''56 | 353 |
99 | Amesberger Franziska | 2003 | AUT Welser Turnverein 1862 | 00'33''66 | 350 |
100 | Lang Luisa | 2002 | GER SG Mallersdorf/Pfaffenberg | 00'33''86 | 344 |
101 | Pammer Miriam | 2005 | AUT 1. Usc Traun | 00'34''01 | 339 |
102 | Poustecka Lucie | 2004 | CZE TJ Tabor | 00'34''07 | 337 |
103 | Marinic Manja | 2004 | SLO Plavalni Klub Branik Maribor | 00'34''09 | 337 |
104 | Plewka Zoe Marie | 2004 | AUT Linz AG | 00'34''36 | 329 |
105 | Glanzmann Lya | 2005 | SUI Swim Team Lucerne | 00'34''39 | 328 |
106 | Aubelj Tina | 2004 | SLO Sportno Drustvo Plavalna Akademija Kurent | 00'34''41 | 327 |
107 | Ratzinger Saez Jaqueline | 2002 | AUT 1. Welser Schwimmklub | 00'34''54 | 324 |
108 | Jovanovic Sara | 2004 | SLO Drustvo Vodnih Sportov Posejdon Celje | 00'34''62 | 322 |
109 | Lengsfeld Kristin | 1978 | AUT Tri-X Kufstein | 00'34''73 | 318 |
110 | Bulling Hannah | 2003 | GER SG Mallersdorf/Pfaffenberg | 00'34''74 | 318 |
111 | Gattringer Ivonne | 2002 | AUT Asko Sk Traun | 00'34''99 | 311 |
112 | Kuboskova Karolina | 2007 | CZE TJ Tabor | 00'35''14 | 307 |
113 | Fall Natalie | 2004 | AUT Linz AG | 00'35''39 | 301 |
114 | Hattinger Anika | 2005 | AUT Welser Turnverein 1862 | 00'35''41 | 300 |
115 | Meingassner Lea-Sophie | 2005 | AUT SC Volksbank Braunau | 00'35''57 | 296 |
116 | Przewoznik Hanna | 2002 | POL UKS Manta Kochlowice Ruda Slaska | 00'36''07 | 284 |
117 | Felzmann Lena | 2003 | AUT 1. Usc Traun | 00'36''22 | 281 |
118 | Cehajic Anesa | 2005 | AUT 1. Welser Schwimmklub | 00'37''77 | 248 |
119 | Eras Sophie | 2005 | AUT Welser Turnverein 1862 | 00'38''18 | 240 |
120 | Pammer-Zahrer Alina | 2005 | AUT Linz AG | 00'39''65 | 214 |
121 | Plockinger Alexandra | 2005 | AUT 1. Usc Traun | 00'40''36 | 203 |
122 | Demirovic Emina | 2001 | SLO Plavalno Drustvo Maribor | 00'40''44 | 202 |
123 | Chocholova Julie | 2008 | CZE TJ Tabor | 00'41''98 | 180 |
124 | Chvalova Vendula | 2003 | CZE TJ Tabor | 00'42''04 | 179 |
125 | Eliasova Anna | 2007 | CZE TJ Tabor | 00'42''21 | 177 |