Federazione | Tutte | UISP | FIN |
---|---|---|---|
Vasca | Tutte | 25 m | 50 m |
Elenco Competizioni
Vienna International Swim Meet 18 Powered By Head Swimming (Wien, AUT) - 4° Day
Gara | Categoria | Sesso |
---|---|---|
50 Dorso | ASSOLUTI Int. Open | |
50 Dorso | Esordienti A2 Int. Child 4 | |
50 Dorso | Esordienti A1 Int. Child 3 | |
50 Dorso | Esordienti B2 Int. Child 2 | |
50 Dorso | Esordienti B1 Int. Child 1 | |
50 Dorso | ASSOLUTI Int. Open | |
50 Dorso | Esordienti A1 Int. Child 4 | |
50 Dorso | Esordienti B2 Int. Child 3 | |
50 Dorso | Esordienti B1 Int. Child 2 | |
50 Dorso | Esordienti C2 Int. Child 1 | |
50 Rana | ASSOLUTI Int. Open | |
50 Rana | Esordienti A2 Int. Child 4 | |
50 Rana | Esordienti A1 Int. Child 3 | |
50 Rana | Esordienti B2 Int. Child 2 | |
50 Rana | Esordienti B1 Int. Child 1 | |
50 Rana | ASSOLUTI Int. Open | |
50 Rana | Esordienti A1 Int. Child 4 | |
50 Rana | Esordienti B2 Int. Child 3 | |
50 Rana | Esordienti B1 Int. Child 2 | |
50 Rana | Esordienti C2 Int. Child 1 | |
100 Stile Libero | ASSOLUTI Int. Open | |
100 Stile Libero | Esordienti A2 Int. Child 4 | |
100 Stile Libero | Esordienti A1 Int. Child 3 | |
100 Stile Libero | Esordienti B2 Int. Child 2 | |
100 Stile Libero | Esordienti B1 Int. Child 1 | |
100 Stile Libero | ASSOLUTI Int. Open | |
100 Stile Libero | Esordienti A1 Int. Child 4 | |
100 Stile Libero | Esordienti B2 Int. Child 3 | |
100 Stile Libero | Esordienti B1 Int. Child 2 | |
100 Stile Libero | Esordienti C2 Int. Child 1 | |
200 Misti | ASSOLUTI Int. Open | |
200 Misti | Esordienti A2 Int. Child 4 | |
200 Misti | Esordienti A1 Int. Child 3 | |
200 Misti | Esordienti B2 Int. Child 2 | |
200 Misti | Esordienti B1 Int. Child 1 | |
200 Misti | ASSOLUTI Int. Open | |
200 Misti | Esordienti A1 Int. Child 4 | |
200 Misti | Esordienti B2 Int. Child 3 | |
200 Misti | Esordienti B1 Int. Child 2 | |
4x100 Misti | JUNIORES Int. Youth | |
4x100 Misti | RAGAZZI Int. Youth | |
1500 Stile Libero | ASSOLUTI Int. Open | |
800 Stile Libero | ASSOLUTI Int. Open | |
800 Stile Libero | Esordienti A1 Int. Child 4 | |
800 Stile Libero | Esordienti B2 Int. Child 3 | |
50 Dorso | ASSOLUTI Int. Open Finale | |
50 Dorso | ASSOLUTI Int. Open Finale | |
50 Dorso | ASSOLUTI Int. Open Finale | |
50 Dorso | ASSOLUTI Int. Open Finale | |
50 Rana | ASSOLUTI Int. Open Finale | |
50 Rana | ASSOLUTI Int. Open Finale | |
50 Rana | ASSOLUTI Int. Open Finale | |
50 Rana | ASSOLUTI Int. Open Finale | |
100 Stile Libero | ASSOLUTI Int. Open Finale | |
100 Stile Libero | ASSOLUTI Int. Open Finale | |
100 Stile Libero | ASSOLUTI Int. Open Finale | |
100 Stile Libero | ASSOLUTI Int. Open Finale | |
200 Misti | ASSOLUTI Int. Open Finale | |
200 Misti | ASSOLUTI Int. Open Finale | |
200 Misti | ASSOLUTI Int. Open Finale | |
200 Misti | ASSOLUTI Int. Open Finale | |
4x100 Misti | ASSOLUTI Int. Open | |
4x100 Misti | ASSOLUTI Int. Open |
Vienna International Swim Meet 18 Powered By Head Swimming (Wien, AUT) - 4° Day
50 Dorso ASSOLUTI Int. Open
Pos. | Atleta | Anno | Società | Tempo | Pt. FINA |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rott Cornelia | 1999 | AUT Ew Donau Sc 1903 | 00'30''03 | |
2 | Tomanova Barbora | 2001 | SVK Stu Trnava | 00'30''56 | |
3 | Karyka Maria-Eleni | 2003 | GRE A.O. Pentelikou | 00'31''20 | |
4 | Dragovic Mila | 2002 | AUT Vienna Aquatic Sc | 00'31''77 | |
5 | Gangl Nina | 2003 | AUT Asko Stockerau | 00'31''86 | |
6 | Bohmke Lucy | 2003 | GER SG Berliner Wasserratten 1889 | 00'32''12 | |
7 | Duchoslavova Tereza | 2000 | CZE Jihlavsky Plavecky Klub Axis | 00'32''15 | |
8 | Rusnakova Rebeka | 2001 | SVK Spk Bratislava | 00'32''28 | |
9 | Rakusova Vendula | 2003 | CZE Sportovni Klub Koprivnice | 00'32''50 | |
10 | Popov Snejana | 2001 | AUT Sv Kapfenberg | 00'32''53 | |
11 | Ammann Nina | 2003 | SUI Region Ostschweiz | 00'32''61 | |
12 | Podhorna Ema | 2002 | SVK Spk Bratislava | 00'32''76 | |
13 | Majkut Elisabeth | 2002 | AUT Sv Friesen Wien | 00'32''84 | |
14 | Futter Johanna | 2003 | AUT Sv Friesen Wien | 00'32''86 | |
15 | Nestrojilova Anna | 2002 | CZE Jihlavsky Plavecky Klub Axis | 00'33''06 | |
16 | Piklova Tereza | 2003 | CZE Jihlavsky Plavecky Klub Axis | 00'33''17 | |
17 | Mattoscio Julia | 2000 | SUI Region Ostschweiz | 00'33''22 | |
18 | Valkova Viola | 2003 | CZE Plavecky Klub Jindrichuv Hradec | 00'33''27 | |
19 | Piskulova Denisa | 2001 | CZE Delfin Breclav | 00'33''31 | |
20 | Behalova Veronika | 2005 | SVK Sportovy Plavecky Klub Policie Pezinok | 00'33''35 | |
21 | Berner Raja | 2003 | GER SG Monchengladbach | 00'33''37 | |
22 | Gold Alexandra | 1993 | AUT SC Diana Wien | 00'33''47 | |
23 | Pastar Katarina | 2004 | AUT Ew Donau Sc 1903 | 00'33''51 | |
24 | Zwickle Laura | 2004 | AUT Ew Donau Sc 1903 | 00'33''54 | |
25 | Schmutz Lea | 2000 | SUI Region Ostschweiz | 00'33''82 | |
26 | Bartkova Gabriela | 1999 | CZE Plavecky Klub Zlin | 00'33''86 | |
    | Dillice Helin | 2002 | AUT Sv Friesen Wien | 00'33''86 | |
28 | Bana Angelika | 1995 | AUT SC Im Theresianum | 00'33''95 | |
29 | Kurzewski Laura | 2005 | AUT Svs-Schwimmen | 00'34''04 | |
30 | Gebert Johanna | 2004 | AUT Asv Wien | 00'34''05 | |
31 | Safcencu Delia Giorgiana | 2005 | ROU Club Sportiv Dacia Mioveni | 00'34''07 | |
32 | Uhrmann Celina | 2002 | AUT SC Im Theresianum | 00'34''15 | |
33 | Storz Victoria | 2001 | AUT Sv-Simmering | 00'34''17 | |
34 | Cuckova Tereza | 2003 | CZE Tj Plavani Znojmo | 00'34''19 | |
35 | Glen Anna | 2004 | AUT 1. Lsk Heindl | 00'34''23 | |
36 | Anderle Isabella | 2005 | AUT Sv-Simmering | 00'34''29 | |
37 | Klein Dana | 2001 | GER SG Monchengladbach | 00'34''46 | |
38 | Feketeova Tijana | 2003 | SVK Plavecky Klub Sportove Gymnazium Nitra | 00'34''70 | |
    | Mayer Magdalena | 2003 | AUT Vienna Aquatic Sc | 00'34''70 | |
40 | Sostaric Eva | 2004 | AUT Ew Donau Sc 1903 | 00'34''88 | |
41 | Ilie Ioana | 2003 | ROU Club Sportiv Dacia Mioveni | 00'35''03 | |
42 | Stavropoulou Evangelia | 2003 | GRE Glafkos Peristeriou | 00'35''29 | |
43 | Sivicekova Stanislava | 2001 | SVK Plavecky Klub Sportove Gymnazium Nitra | 00'35''46 | |
44 | Kostalova Michaela | 2004 | SVK Sportovy Plavecky Klub Policie Pezinok | 00'35''50 | |
45 | Eitzenberger Julia | 2004 | AUT SG Wiener Neustadt Atv Allround | 00'35''62 | |
46 | Kubalcikova Denisa | 2002 | CZE Plavecky Klub Zlin | 00'35''64 | |
47 | Polerecka Emma | 2001 | SVK Plavecky Klub Sportove Gymnazium Nitra | 00'35''83 | |
48 | Tiszperger Dorina | 2004 | HUN Kaposvari Adorjan | 00'35''88 | |
49 | Muckstein Julia | 2003 | AUT Hsv Wr. Neustadt | 00'35''99 | |
50 | Galova Alexandra | 2004 | SVK Sportovy Klub Delfin Nitra | 00'36''00 | |
51 | Mori Francesca | 2000 | Zero9 ASD - Roma | 00'36''03 | |
52 | Zach Kiesling Hannah | 2005 | AUT Vienna Aquatic Sc | 00'36''08 | |
53 | Angeletti Eleonora | 2005 | Zero9 ASD - Roma | 00'36''14 | |
54 | Bernard Viktoria | 2003 | AUT SG Wiener Neustadt Atv Allround | 00'36''18 | |
55 | Mitanovska Nikolina | 2005 | AUT Sv-Simmering | 00'36''26 | |
56 | Kielmas Julia | 2003 | AUT Ew Donau Sc 1903 | 00'36''30 | |
57 | Schaffrian Chiara | 2003 | AUT SU Wien | 00'36''38 | |
58 | Feckova Kristina | 2004 | SVK Sportovy Plavecky Klub Policie Pezinok | 00'36''39 | |
59 | Lempochnerova Lucia | 2005 | SVK Sportovy Plavecky Klub Policie Pezinok | 00'36''45 | |
60 | Mascolo Laura | 2005 | Zero9 ASD - Roma | 00'36''56 | |
61 | Dolna Karolina | 2003 | CZE Sportovni Klub Koprivnice | 00'36''59 | |
62 | Nagy Luca | 2005 | HUN Szechy Tamas Sportiskola Sopron | 00'36''63 | |
63 | Paier Linda | 2005 | AUT SC Raiffeisen Murzzuschlag | 00'36''83 | |
64 | Congiu Gaia | 2004 | Zero9 ASD - Roma | 00'36''93 | |
65 | Artner Lara | 2001 | AUT SU Wien | 00'37''09 | |
66 | Zajdlikova Dominika | 2005 | SVK Royal Plavecky Klub | 00'37''74 | |
67 | Andrianopoulou Theodora-Glykeria | 2002 | GRE Glafkos Peristeriou | 00'37''85 | |
68 | Borghese Ludovica | 2001 | Zero9 ASD - Roma | 00'37''99 | |
69 | Zach Kiesling Klara | 2005 | AUT Vienna Aquatic Sc | 00'38''03 | |
70 | Casnochova Simona | 2004 | SVK Sportovy Plavecky Klub Policie Pezinok | 00'38''76 | |
71 | Anders Veronika Jagoda | 2001 | AUT SC Hakoah Wien | 00'38''77 | |
72 | Grossmann Nives | 2002 | AUT SU Wien | 00'38''84 | |
73 | Sonmez Piya | 2005 | AUT Sv-Simmering | 00'38''94 | |
74 | Troger Victoria | 1999 | AUT Vienna Aquatic Sc | 00'39''07 | |
75 | Waismayer Tatjana | 2005 | AUT Ew Donau Sc 1903 | 00'39''13 | |
76 | Leu Anna | 2005 | AUT SC Diana Wien | 00'39''24 | |
77 | Zebic Kristina | 1994 | AUT Asv Wien | 00'39''58 | |
78 | Artner Elena | 2004 | AUT SU Wien | 00'39''88 | |
79 | Zsak Sophia | 2004 | AUT Ew Donau Sc 1903 | 00'39''99 | |
80 | Efstathiadi Ioanna | 2003 | GRE Glafkos Peristeriou | 00'40''38 | |
81 | Horn Milena | 2005 | AUT Ew Donau Sc 1903 | 00'40''77 | |
82 | Hegedusova Lucia | 2005 | SVK Royal Plavecky Klub | 00'40''87 | |
83 | Janigova Zuzana | 2005 | SVK Sportovy Plavecky Klub Policie Pezinok | 00'42''13 | |
84 | Stasaitis Daniela | 2005 | AUT Asv Wien | 00'42''29 | |
85 | Stohl Judith | 2005 | AUT Ew Donau Sc 1903 | 00'42''47 | |
86 | Rusovic Aldina | 2003 | AUT SC Diana Wien | 00'42''71 | |
87 | Fuith Cornelia | 2002 | AUT Asv Wien | 00'46''55 |